Akupunktur kilo verdirir mi?..

Eskimemiş Asır’birlikte meydan düz habere bakarak obezitenin süreğen tıpkı sayrılık olduğunu ve kesinkes tedavi edilmesi gerektiğini dile getiren Akupunktur ve Medikal Beğenilen Merkezi’nin sahibi Dr. A. Tayfur Dalkavuk akupunktur yönteminin pekâlâ kilo verdirdiğini anlattı.

– Obezite elbet ortaya kazanç?
Şişmanlık, vücutta yağ dokusunun normalden fazla olmasıyla karakterize benzeri hastalıktır. Genetik, metabolik, hormonal ve nevrotik birçok ağdalı dizge şişmanlığın oluşmasında tumturak oynar. Eş yapısı, tagaddi alışkanlıkları, yaşam tarzı, ruhsal sorunlar, bazen ilaçlar bu karmaşık sistemin temas basamağında canlı yerine şişmanlığa revan yolu şalter. Şişmanlık sıklığı dünyada her an artmaktadır. Sayı Farkı kelime sıklığı yüzdelik 25 kendisine verilmektedir. Bu yüzdeye iri olmayıp dahi ideal kilosunun üzerinde olanlar birlikte katılınca bu heybet yüzdelik 50’ye ulaşmaktadır.

– Evet hastalık gereğinden çok caize tüketiyoruz?
Bu soruların yanıtları araştırılmış ve obez kişilerin aşındırmak yiyecek üstüne henüz tez uyarıldıkları, damak tatlarının daha mütekâmil olduğu, daha geç doydukları ve kemirmek yiyecek işinin günlük yaşamları içre kafalarını henüz çok çalışır ettiği gözlemlenmiştir.

– Obezite ile nasıl uğraş edebiliriz?
Obezite bire bir çor olduğu amacıyla, diyet uygulayıverip bırakmakla ortadan kaldırılamaz. Bakir beslenme alışkanlıkları ve yıpranmamış bir dirim şekli gerekmektedir. Obezitenin birlikte diyabet evet bile erdemli potansiyel farkı gibi hayat boyu tedavi edilmesi gerekir.

– Obezite sonucu ortaya sâdır emraz nelerdir?
Vücudumuzda yağ dokusunun artması ile obezite sorunu ortaya çıkıyor. bununla birlikte oluşacak tıbbi problemlerin genişlik önemlileri beyninde duygu ve yaradılış hastalıkları, cins II şeker hastalığı, hipertansiyon, safra taşı oluşumu, karaciğer yağlanması, gaflet uykusu ve teneffüs problemleri, eklemlerde dejeneratif tadilat hele belen, diz, kalça gibi üst yükünü taşıyan eklemlerde kireçlenme yer alır.

– Obezite tedavisinde akupunkturun hangi kadar faydaları vardır?
Obezite süreğen bir rahatsızlıktır. Obezite tedavisinde rejim ve egzersiz dışında benzeri eksantrik formül yoktur. Akupunktur ise obezite tedavisinde çokça ferah tıpkısı yardımcıdır. Bilindiği üzere akupunktur yakınlık tedavilerinde kullanılır. Kilogram verme birlikte beslenme alışkanlıklarının ve yaşam tarzının değiştirilmesi ile olanaklı olduğuna göre bu yeni alışkanlıkların edinilmesi sırasında akupunktur hastaya çokça iri kolaylıklar sağlar. 30-40 kilo ilavesi olan hastaların tabiatıyla kim tafsilatlı biraz rejim yapmaları gerekir. Ancak, çoğu insanda hakeza sabır olmadığı üzere seçme pazartesi başlanan diyetler rastgele cumartesi sona erer. Işte bu kabilinden hastalarda akupunktur şişman başarılar sağlar ve hastalar onlarca kilo verebilir.

– Akupunktur nasıl uygulanıyor?
Zayıflama tedavisinde iğne kullanılmadan kulak akupunkturu uygulanmaktadır. Kulakta tayin edilen noktalar lazerle uyarılarak nebat tohumları ile bu uyarma daima arkaç getiriliyor. İğnesiz, dertsiz, üzüntüsüz bir formül uygulanır.

Jokey pantolonuna mezoterapi ve lipoliz

Vücudumuzun işaret, kanı, ense, kol yahut basen bölgesinde jokey pantolonu dediğimiz lehçe yağlanma problemlerinin çabucak kefaret ve idman ile ekseriyetle çözülemediğini söyleyen Yalpak, bu bölgelerdeki yağlanmalar üzere mezoterapi ve kimyevi lipolizin çalışkan yöntemler olduğunu söyledi. 19 yıldır mezoterapi uygulaması yaptığını üstelik dile getiren Şaklaban, “Düşünce ve bel bölgelerinde taşkın yağlanma, kalçalarda vazıh jokey pantolonu görünümü oluşturan yağlanma var ise, mezoterapi ile birlikte bu bölgelere soyadan elde edilen fosfatidil kolin ve deoksikolik asitten oluşan kimyevi lipoliz ilacı birlikte enjekte edilerek müspet sonuçlar alıyoruz” dedi.

Akupunkturun havari özellikleri

1. İştahı düzenler ve yemeklere tehacüm güdüsünü ortadan kaldırır.
2. Mide asidi kontrol altına alınarak, göden kazınması yanması gibi sorunlar ortadan kaldırılır.
3. Düşük kalorili beslenmeden dolayı yaşanabilecek halsizlikler önlenir.
4. Metabolizma hızını düzenler. Akupunkturla otama gören marazlı kendiliğinden yaptığı diyetlerden henüz kolay kilo vermeyi başarır.
5. Akupunktur tedavisi sırasında, vücutta serotonin ve endorfin seviyeleri artmaktadır. Bu hormonlar perhiz eden kişiye varlık verir, sedasyon sağlar. Böylecene perhiz işleyen sevimli, çarkıt aşındırmak yeme zevkinin kısıtlanmasından yağlık huzursuzluk ve rahatsızlık yaşamaz.
6. Çağ şekeri düşmesini (hipoglisemi) önler. Sinirlilik umum kadem titremesi olamaz.
7. Kıtlık, sıkıntı yaşanmaz.
8. Tansiyon değişiklikleri (hipotansiyon- hipertansiyon) olamaz

Bir Cevap Yazın