Alaattin Çakıcı’yla ilişik yadırgatıcı dayak iddiası!

Özgürlük Gazetesi’nden İsmail Saymaz’ın haberine bakarak Tekirdağ 1 No ’lu F Tipi Hapishane ’nde artan Alaattin Çakıcı ve iki adamı, iddiaya bakarak 1.5 kamer geçmiş tartıştıkları mahbes ikinci müdürü ile aynı uygulama himaye memurunu döverek kaburgalarını kırdı.

Patak sonrası toplanan Dam Disiplin Yerleşmiş, Bıçakçı ve iki adamı karşı “işlem yapılmasına lazım olmadığına” karar verdi. Dövülen ikinci başöğretmen durumu Adalet Bakanlığı ’na yakınma etti. Ceza ve Tevkifevleri Umumi Müdürlüğü ’nce görevlendirilen kontrol soruşturmayı yürütülürken ikinci ayrımsız skandal saptandı: Bıçakçı ve Ulvi Öztürk ünlü adamının 1.5 yıl ilk üstelik ayrımsız apayrı infaz dulda memurunu yumrukladığı ve dayağın üzerinin örtüldüğü belirlendi.

16 GÖREVLI AÇIĞA ALINDI

Dönemin Müdürü Suat Atan ’ın “Beni bu işe karıştırmayın” dediği, yumruklanan memurun “Merdivenlerden düştüm” diyerek tabir aldığı, dayağa ilişkin tutanak dahi tutulmadığı ve bu nedenle Çakıcı hakkında işlem yapılmadığı ortaya artık.

beraber, cezaevinde ‘birey dünyalık sorumlusu ’ kendisine fariza işleyen memurun, Alaattin Bıçakçı için bilcümle mahkûmlar hesabına mal yatırdığı, benzeri apayrı memurun birlikte Çakıcı ’yı sabaha karşı avukat görüşüne çıkardığı belirleme edildi. Bu tespitler sonrasında kontrolörün aldığı kararla 1 No ’lu Mahpushane Müdürü Kemal Kargacıer ve bir önceki başöğretmen Suat Atan ile 5 ayrı ikinci müdür, 5 başmemur ve 5 uygulama esirgeme memuru cemaziyelevvel itibariyle açığa makbuz.

Bir Cevap Yazın