Alçalma uyandıran dinleti

İran ’ın faal yorumcularından Ramin şehrin yıpranmamış sanat mekanı KATS Fon ’de 23 Eş Cumartesi akşamı konser verecek.

Ramin, can yorumu ve etkili sesi ile dinleyenleri etraflıca etkileyeceği bu gecede birbirinden evire çevire şarkıları seslendirecek. Amor ve hazar şarkıları ile kitlelere vasıl Ramin, bu öğün şarkılarını KATS Hayalet ’dahi söyleyecek.

RAMİN KİMDİR?

Ramin, İran ’ın yetişkin okullarından olan Ferhango Honer ’de nota, solfej ve kuramlar eğitimi aldı. Sanatkâr, hocası ünlü akerdeon virtüözü Büyük Aghapur ’un kıvrak sesini ayırt etmesiyle yorumculuk serüvenine başladı.

Elan sonra Azerbaycan Bakü Konservatuarı ’nda haddinden fazla kızıl hocalarla himmet fırsatı bulan Ramin, enstrüman eğitimini burada tamamladı.

Müziğin birleştirici gücünden yararlanan ve şarkılarını acun barışına adayan Ramin Farhangniya, Azerbaycan ’ın unutulmaz klasiklerinin birlikte Acemce, Türki, Lazca, Yunanca, Kürtçe, Rusça, Gürcüce, Ermenice dillerinde seslendirdiği eserlerle 23 Aile Cumartesi akşamı KATS Manzara ’üstelik müzikseverlerle buluşuyor.

Güzeşte kamer Zorlu PSM ’e dinleti veren sanatçı, sanatçının ‘Azerbaycan Aşk Şarkıları ’ ve ‘Ilkbahar e Delkash ’ isimli iki albümü bulunmaktadır.

Yer: KATS Fon (Gayrettepe Metro Yakını)
Tarih: 23 Familya Cumartesi
Saat: 20:30
Biletler KATS Manzara ve Biletix ’den temin edilebilir.

Bir Cevap Yazın