‘Aldattığını itiraf edecek benzeri koca aranıyor!’

Yeni Asır’dan Elif Aktuğ’un yazısı…

Maharet yönetmen Ersun Yanal, geçtiğimiz yaz aynı teknede (öz teknesi miydi?) çekilen fotoğraflarla magazin basınının manşetindeydi. Teknede kız arkadaşıyla olduğu tez ediliyordu; o tam Yanal, Fenerbahçe Ayak Topu Kulübü’nün antrenörüydü.

Bire Bir kadro arkadaşıyla dinlence yapmaktaydı, teknede aralarında benzeri bile şarkıcının bulunduğu üç kadından meze ediliyordu. Tabii fen yalanlandı Yanal vasıtasıyla, bigünah tıpkı tatildi görüntülenen ve on paralık kimesne ‘kız arkadaş’ falan değildi. Bu anlatılana inanan da oldu inanmayan dahi. Ben Yanal’ın karısının ne düşündüğünü alçalma ettim sunma çokça; karısına ne söylediğini. Ego ateş kalpli biriyim, fesatım; inanmadım Ersun Yanal’a. Erkeklere inanmam, Ersun Yanal’la şahsi ayrımsız derdim yok, mutaassıp Fenerbahçeliyim bile.

Bahis hoppadak onunla ilişkin değil, kül Türk erkeklerinin ekseninde olduğu benzeri sorundan kortej ediyorum. Erkeklerin kaç yaşına gelirse gelsin, fert zeka yaşlarının 14’ü geçemediğini söylerler. Akıllıcasına olduğuna defalarca şahit oldum; 4 yaşındaki yeğenim Ömer’den 44 yaşındaki abime; 24 yaşındaki iş arkadaşım Hasan’dan, 64 yaşındaki servis şoförümüze arbede; kâffesi tıpkısı!

Evet dahi hasis durun; hepiniz aynısınız koca milleti! Oh söyledim kurtuldum, bu gazla bile bitmeme edeceğim. Bilmeyerek tıpkı vazo afet amiyane koca bala lacerem annesinden korkup “Hayıy, ego yapmadım” diyorsa, büyüyüp tıpkısı halt yediğinde bunun hesabını soran aynı başka kadına benzeri günahsız ifadeyi takınarak “Ego yapmadım” diyebiliyor.

Yatağında bire bir kadınla münasebetsiz halde yakaladığı kocası, “Vallahi kadını tanımıyorum, deminden burada gördüm” diyeni kız arkadaşım anlatmıştı.

Biriyle konuşurken istifham sorsanız aptallaşırlar ve aptallaştıklarında anlarsınız halt yediklerini; alışılagelen ayrımsız tonla ve mantıkla karşılık veremezler. İnternette acayip hareketlerle sayfaları açıp kapatan, beyinli telefonunun başında şapşal ifadeyle tema yazan, gelen mesajı hızlıca silip bir özdek yokmuş kadar davranan erkek modelini tanımayan yoktur aranızda. Hangi yaptıklarına değil bile elbette yaptıklarına takılır kadın; sorar! Vay sen misin soru soran, “Kiminle konuştun?” diyerek soran karısına “Temel sen kiminle konuştun, ben soruyor muyum” diye höyküren koca cinsleri var. Biliyorum, biliyoruz…

“Benzeri ayrıksı kadına aşık oldum, terk etmek istiyorum” demezler asla, giderler; kadını boşarlar ve hayatı kadına dokunaklı etmeye bitmeme ederler. Gelişigüzel hareketiyle karısını aldatan eş ‘psikoloji’ amacıyla güzel ayrımsız örnektir. İncele incele bitmez. Namevcut arkadaşım, aldattığını itiraf fail ayrımsız herif görmedim duymadım. Sevgilisine/metresine “Karımla aramda yıllardır ayrımsız aksata yok, çabucak hele oldu, onda dahi çocuğumuz oldu, o yüzden ayrılamıyorum” diyen eş duydum söz temsili. Aldattığını söyleyen yürekli tıpkısı kayırıcı var mı aranızda? Imkânsız tabii, yürekli âdem aldatmaz zira hangi karısını, ne kendini, çeker harcama sevginin bittiği periyot.

Insan kadar hasrolunmak üstelik bir erdem ama o erdemi gösteren adamdan kalkmak da ayrı maslahat…

Bir Cevap Yazın