Alem Cebeci: ‘Siz ki tolerans ki?’

Allahım beni bilmeyerek mı dünyaya attın?

GAZAPLI KALABALIK..

Panpişlerim tatlılarım ballarım diye niteleyerek bürümek istiyorum..

Haza bir hafta diliyorum sizlere gözlerinizde bilcümle bahtiyarlık ışığı olsun herşey gönlünüze göre olsun:)

Sizler da farkındasınızdır ki hiddetli bire bir toplumuz ve bunu en çokça sanal dünyada farkediyoruz.. Hakaret edenler, kalay edenler birbirine iftira atanlar…

Güzeşte gün korkulu trafikte dahi ilerleyemez durumdayken bize yeşil elemli, amma öğün kapanmış gidemiyoruz… Arkadan kornalar, bağırışlar…  Kardeşim, uçalım mı? Hayırdır, neyiniz var? Ne bu büyüklüğünde sinirlisiniz?

Herkesin mi çocukluğu keskin geçti :)))

Hep derler evet… “Çocukluğunuza inin” diye niteleyerek… Işte hakeza durumlarda “bari eksantrik gezegende yaşasaydım” diyorum ve ekliyorum “Allahım acep beni yanlışlıkla mı dünyaya yolladın?”

Çünkü ego tiksinme kırcı değilim, kimseye hakaret etmem, iftira atmam, ekmeğiyle oynamam… Yahu kendimi övmüyorum bu olması müstelzim eş tipidir.

Temel olmaması gereken bunun mecmu tersidir..

Ben kendimi bildim bileli Afrika ’da kıtlık var… Evet bilcümle dünya daim organize olduğu halde, yıllardır neden bu açlığın önüne geçilemiyo?..

Ayak Tabanı gitmeyi başaran beşer, hastalık Afrika ’daki açlığa hal bulamıyo? Bilcümle bunlar benim aklıma katakulli teorileri getiriyoo… tabii namına..

Düşünsenize geçen sene domuz gribini bile bile çıkardıkları ortaya daha çok, aha böyle bir dünyada ego herşeyi beklerim ..

AYÇA CEBECİ (FOTOĞRAF-GALERİ)

Bir de söylemeden geçemeyeceğim tıpkı laf var… Herkesin msn iletilerinde, facebook sayfalarında, Twitter hesaplarında Mevlana ’dan sözler var… Siz o sözleri oraya yazmışsınız, ama durmaksızın tezvir yapıyosunuz, his kırıyosunuz..

Mevlanamız ne demiş “başkalarının kusurunu örtmede tün kadar ol” demiş.

EEE… sen bunu ileti namına yazıp bittabi kılükal yapıyosun o zaman? Bu büyüklüğünde bilinçsiz musun? Yoksa moda mı Mevlanadan sözler senin için?

“Hoşgörülülükde bahir gibi ol” yazmışsın amma, hakarette küfürde deniz gibisin maşallah… Bu lacerem olacak demincek? Bence “ya olduğunuz gibi görünün evet üstelik göründüğünüz kabil olun…”

Ramazan ’dahi birçok şeye meydanlık verir insanlar… Şarap içiyorlarsa içmezler, eğlenmeye gitmezler, buna eş birçok faaliyetlerini bırakırlar… Ama kılükal, his pili, öfkeli olma, iftira kadar faaliyetler aynıyla devam porte..

Benden naçizane tavsiye mektubu… Dinimizin yeryüzü pir yönü ve en balaban amacı iyi kalpli insanlar olmamızı istemesidir kim bütün dinlerde eş yan bereketli eş olmaktır..

Kalplerimizi sevgiye açalım, birbirimizi sevelim ayar verelim, değme adam benzeri görüşleri paylaşmak zorunda değildir saygılı olalım..

Önyargılı olmayalım çarkıt çağlardaki kabilinden yargısız infaz yapmayalım. İşin özü haddinden fazla ama haddinden fazla sevelim birbirimizi

Hayattaki bildirme güzelce madde sevmek ve sevilmektir gerisi boştur…

Sizi çok seviyorum.. 🙂

Alem Cebeci

 

Bir Cevap Yazın