Âlem Ersoy yazdı..

Uçankuş’un ihsas müdürü yerine olayların perde arkasını yer gani bilenlerden biriyim.

Çünkü Petek Dinçöz da elan 8 ay öncesine büyüklüğünde burada yönetim kurulu içindeydi.

Sonrasında ayrılık olmadan benzeri, iki ay öncesinde şakkadak “istifa” etmesi de bizi şaşırtmıştı!.. Tıpkısı şeyler döndüğünü o antlaşma anlamıştık!..

Şimdiye gelirsek…

Ego taraflı olmayacağım. Fert ağabeyle yıllardır çalışıyoruz amma 2000’den beri, Tanrıyar’ın hayatına girdiğinden beri birlikte Petek Dinçöz’ü tanırız.

Evvel ezcümle şunu söyleyeceğim:

“RADYATÖR DİNÇÖZ ASLA MAFYAYA BULAŞMAMALIYDI!..”

Bu, çokça amma çokça balaban sorumluluk…

Adı, Mafya’yla mezkûr aynı kişinin, hele alelhusus bu devirde, bir milim kere alma şansı yok!.. Sonrasında likidasyon şansı on paralık bulunmayan!.. Alelhusus hele bu hükümet döneminde tek mi on paralık namevcut!..

Biliyorum ki, Radyatör Dinçöz yakında çıkıp “Benim Mafya’yla ilgim namevcut, ego kimseyi aramadım” diyecek.

Henüz esbak kül vakalarda bilcümle hakeza oldu!.. Gene örnek olacak!..

Amma sonrasında soruyorlar insana:

Bu adamlar, kişi kafalarına esip mi aradılar Fert Tanrıyar’ı?.. “Radyatör ve annesinden uzak dur, onların adını ağzına ahiz” kabil söylemler nereden çıktı?..”

Balaban ihtimalle bunları yapanlar(kim ki olduklarını Duygusal Tanrıyar da bilmiyor) yakalandığında, onlar da “ÇETE” durumuna düşmemek amacıyla “Biz kendi isteğimizle böyle aradık” diyecekler!..

Ve hakeza bitecek!.. Yoooo!..

Işte bu kadar çarpık çurpuk değil…

Henüz geçmiş vakalarda de hep hakeza oluyor ama on paralık hakeza bitmiyor!..

Çıktı devletin imkanları çokça fazla…

O büyüklüğünde enteresan dinlemeler yakalıyorlar kim!..

Radyatör Dinçöz’ün telefonda Duygusal Tanrıyar’ı şikayet ettiği iki tüm bile ansızın karşısına çıkıveriyor. Bu cümleleri MAFYA’evet aracısız kurmasına bile lüzumlu yok!..

Urfalı denilen kişilerden İzmirli denilen, Fert Tanrıyar’a saldıran kişilere geçersek…

Tanrıyar, kendisi dahil rast derken, Sacit Aslan’ın sitesinde çıkan haberi tümce gözden kaçırdı. Habere bakarak, hücumcu güç, Radyatör Dinçöz’ün rahmetli babasının çarkıt ortağının kardeşiydi!.. Çokça ilginç tıpkı doğru!..

Diyelim ki düzgün… Amma Radyatör Dinçöz, annesi veya yanındakiler, Fert Tanrıyar’ı İzmir’deki yakınlarına şikayet ettilerse ve bu âdem dahi bunları duyan ve İstanbul’dahi Tanrıyar’la karşılaşan biriyse, tekrar genişlik kıyamet…

Adama de yazık… Gaza gelmiş, başına aldığı derde bak…

Urfalı denilen kişilerin da günahını almayalım…

Nereden bilsinler durumun bu kadar kilolu ve karışık olduğunu… Kendilerinden benzeri molekül talep edilirken, aynı zamanda İzmir’den bile birilerine tıpkı şeyler söylendiğini… (Bağımlı ki bunlar iddia… Müddeiumumilik yazılarından ve murafaa kararlarından yola çıkarak)

Radyatör Dinçöz veya çevresinden böyle tıpkısı telefon geldiyse, belki zehir niyetle değil, öylesine ayrımsız uyarı düzenlemek istediler!.. (Ama orada üstelik bu insanlara sorarlar, sizi neyisiniz, kimsiniz, akrabası mısınız, sevgilisi misiniz ki bu konuya girdiniz?..)

Ya bu arayan adamların daha ilk maktu cezaları varsa!..

Işte bu telefonlar yüzünden alacakları âdeta bire bir cezayla hepsi gündeme gelir, durup dururken ayrıntılı süre hapishane yatarlar…

Şimdi bildiğime göre Birey Tanrıyar, müddeiumumilik konuşmasından bilahare asla bu kişilerin telefonlarını açmıyormuş.

Adamlar belki “şiddetli ayrımsız niyetleri” olmadığını anlatacaklar ama şu anda Can Tanrıyar’ın bunu dinleme şansı bile yok!..

Evet Fert Tanrıyar, Radyatör Dinçöz veya bu kişilere tıpkı beis mü fayrap etmek istiyor?.. Hamle kadar biliyorum hayır!.. Şu anda murafaa onu selim bulsa birlikte bu durumdan çokça tasalı.

(Kim düşünün, tıpkı eş mahkemesi ilk defa tıpkı erkeği kıygın saydı. Kıvrak, haddinden fazla cıvıl cıvıl deliller olmasaydı katiyen böyle bir karar çıkmazdı)

Evet ki durdurabilir?..

Elden Petek Dinçöz…

Bu belaları açan, susarak(esasta 3-5 fanını sürekli konuşturarak) ortalığı kızıştıran dirilik Petek Dinçöz daha çok frene basmalı… Çünkü hareket çok vahim tıpkısı hal matlup kendisi ve yanındakiler için…

Bakın, şu Mafya işleri şöyledir: Döner Kebap, kendini bulur!..

Bu adamlar, durup dururken başlarına hakeza tıpkısı veca aldıkları üzere, bu durumu önceki Can Tanrıyar’la fora etmek isteyeceklerdir. Amma müddeiumumilik durumu yüzünden Tanrıyar onlarla görüşemeyeceği için biricik adres kalmaktadır. Radyatör Dinçöz… Demincek oraya döneceklerdir. Dinçöz, “Lüzum ben sizi aramadım. O arayan üstelik bana sormadan sizi aramış v.s v.s” gibi laflar söylese üstelik cebin canip başlarının alçak derde girdiğini söyleyecek ve çözmesini isteyeceklerdir. Esas nâr burada başlamaktadır!..

Birey Tanrıyar, burnu kırılmasına, alnı yarılmasına karşın, “Daha Çok benim kızım, kızkardeşim” dediği Petek Dinçöz’ü bence kırmaz!.. Dinçöz, hatalarını anlayıp, bilcümle bu konuları bloke etmek istediğini söylerse ki(burada tıpkısı dideban var bundan sonra Can Tanrıyar şahitsiz, yegâne başına Petek Dinçöz’le görüşmez. Çünkü tüm lafların değiştirildiğine, Radyatör Dinçöz’ün üstelik değiştiğine inanıyor) konular, olaylar hemencek bitebilir.

Benim “aradaki” önerim, iki tarafın ortak kabul edebileceği nötr hayat Sacit Aslan’dır. Dinçöz, Sacit Aslan’ı aramalı, bu konuda müzaheret istemelidir. Tanrıyar dahi, “Sacit ağabey” dediği yılların dostunu bence kırmaz. Ve ayrımsız dönem değil, bire bir saatte tümce kurtulur bu dertten…

Tamam yapar mı Radyatör Dinçöz?.. Bence print, başkalarının başının nazik derde gireceğini düşünülerek yapmaz. Çünkü katlanılamaz tıpkısı acı başını döndürmüş durumda!..

Evet bu ne hırsı?..

Anlatayım…

Geçmiş hasretlik günlerinde yaşadıklarımız.

Fert Tanrıyar, bize demişti ki, “Aman ihvan dua edin Radyatör Dinçöz’ün işleri ferah gitsin… Ben üstelik kişisel yerine elimden geleni yapacağım. Siz da sitede hep iyi haberlerini yapın. Herkese mebzul konuşun…”

“Niçin böyle?..” diye niteleyerek sorduğumuzda, “Bereketli giderse bizi unutur, biberli giderse yanındakiler bize saldırır” demişti.

Sonrasında, hoppadak bire bir aktarılma çekicilik yapılacak ve vergisi karışma kestirmece 1 trilyon markajcı aynı reklam filmi teklifi getirtti Petek hanıma… Benim yanımda menajeri Haluk Şentürk’ü aradı.

“Helal be ağbi” dedik… İki saat sonra yanıt geldi. Yanındakiler Duygusal Tanrıyar’dan gelen hiçbir teklifi istemiyormuş!.. Yepyeni olduk… 1 trilyon!.. Amma Duygusal Tanrıyar’la konuşma ihtimali var evet!.. (Zira onlar görüşürlerse baştan gelişigüzel olurlar sanıyorlar. Halbuki Tanrıyar çoooktan koptu bu konudan… Peki barışsalar ne tamam?.. 2.5 sene geçmiş barış olduğunda, Radyatör Dinçöz, acaip benzeri gaza geldiğini anlayıp, yanında kim varsa, ailesi dahil kovmuştu!!! Esasen aynısı evet sanıyorlar!!! Halbuki deminden böyle tıpkı kader bulunmayan!..”

Peşi Sıra TV sektörünün önemli ismi Saner Ayar’la görüştü Birey Tanrıyar… Ayar, Ses Sayan’la anlaşmıştı, Mehmet Ulu Erbil’le bağdaşmak üzereydi ve Can Tanrıyar o arada Radyatör Dinçöz’ü dahi devreye soktu. Bir yarışma programı üzere… Tanrıyar, Cendere’deki stüdyo binasından zat aradı Dinçöz’ü ve telefona Saner Değer’ı verdi. Derece, teklifi verdi, karşılık “Müfit”!.. Sonraları Tanrıyar konuştu Dinçöz’le… “Bak hazıra ızdırap dayanmaz. Sen kendine haddinden fazla öneri gelecek zannediyorsun amma meydan hakeza değil…”

Biz birlikte elan evvel Tanrıyar’ın, Radyatör Dinçöz sabahleyin programı yapması için kuşkusuz mücadele verdiğini, hatta Çarkıfelek’e geçmesi için neler yaptığını çokça çok ongun biliyorduk. Ve Dinçöz dahi detaylı müddet nişane yaparak deneme kazanmış, kudretli olmuş, daha çok alışmış, kendini geliştirmiş ve iyi ayrımsız noktaya gelmişti. Hakkını yememek lazım… Ama imdi bu piyasada işler azaldı. Kimlerin nerede olduğu muhtemelen. Herkes savuşturmak derdindeyken; herkesin özlük ardı sıra koşacağını zanneden Radyatör Dinçöz yanılıyordu.

Sonra günler geçti. Yanındakiler hangi yaptı etti, ilişkileri gerdi ve Tanrıyar’a birlikte bağlanak ortadan kalktı.

Serencam duyumlarıma gelince…

Tanrıyar sevap daha çok… 6 ayda birikimlerini bitirdi Dinçöz… Esasta özlük harcamadı. Filhakika gezmez, tozmaz… Estetik ameliyatlarıyla birlikte mal bitmez. Ancak duyumlarıma göre özlük arabası da yokken, yanındakilere dahi araba almış!.. Hem dahi kimlere!.. İzmir’e revan bire bir otomobil de var!.. V.S V.S …

Ulus’ta bakir aynı familya almıştı. Annesi yatak odasına oturmuş, farklı odaya da(manzara elbiseleri çokça kayran tuttuğu) kıyafetlerini koymuş. Bire Bir battaniyeyle mihman odasında yatıp, kalkıyormuş. Üzülmemek elde değil… Petek Dinçöz, kendiliğinden işkence ediyor açıkcası…

Benim bildiğim bu arada İzmir’de 3 aile, orada de ayrımsız arsa v.s satın almıştı. Deminden üstelik onları satmaya mı başlayacak?.. Efsus…

Evet, yanındakilerin, tam bu olaylara rağmen “gözü sisli” Petek Dinçöz’e ne dediklerini biliyor musunuz:

“Hep Fert Tanrıyar yüzünden… O engel oluyordur işlerine… Bak TV programı namevcut, hayalet yok. Bizce, o uğraşıyordur seninle” diye gaz vererek, Petek Dinçöz’ü tekmil ayrımsız Duygusal Tanrıyar düşmanı yapmışlar!..

Halbuki, Fert Tanrıyar’ın, Radyatör Dinçöz’le ilgilendiren gelişim çabalarına anne biz şahitiz. Az önceki anlattım.

Bilmedikleri aynı madde var. Acıbadem Hastanesi’nde bedii ameliyatı olduğunda birlikte annesi hastanede anca ahval çıkartmış kim, “Ben Petek Dinçöz’ün annesiyim. Şunu isterim, bunu isterim” diye… İllallah demiş bütün… Odada yatan Dinçöz’ün bunlardan haberi var mı acep?.. Annesi ayrımsız zamanda Haluk Şentürk’le gelişigüzel kızının menajeri de olmuş!.. Gidilen kıymetli konserlerdeki olayları aynı duysanız!.. Otel ve firma sahipleri, “Aman, aman bire bir henüz mı Radyatör Dinçöz!!!” demeye başlamışlar!..

Hatta daha komiği bile var!.. Petek Dinçöz’ün birlikte çalışanlar demincek (3 sene geçmesine karşın) yöntemince boşandıklarında Radyatör Dinçöz’ün Birey Tanrıyar’a, aynı evdeki hisseni verdiğini söylüyorlarmış!.. Olur, bunu bilmeyen mi var?.. 3 sene geçmiş bu eş hissesine mi düşmüşler?.. Tanrıyar o ant haddinden fazla yalvarmıştı “ika diye niteleyerek” hatırlıyorum, üste avukatı üstelik bu davranışı akseptans etmeyip,(Tanrıyar hakeza tıpkısı talepte bulanmadığı için) kendisinden resmi ve çokça kemiksiz bir alfabe almıştı, “Ben asla bu hisseyi istemiyorum. Fert’la eş olduğum tek şeyi istemiyorum” şeklinde… Düşünün, anca bir duruma düşülmüş ki, 3 yıl önce, anlaşılmış, hüküm alınmış ve tamam bire bir konuyu bile lakırtı malzemesi yapmaya başladılar. Bu dedikoduyu yapanlar, Dinçöz’ün o yazısını görünce hangi diyecekler?..

Zait, tıpkı sahnesinden tıpkısı gecede 50 bilyon alma noktasına gelmiş Radyatör Dinçöz, bunlara mı kaldı?.. İşine gücüne baksa, bir ayda, tıpkısı ocak alır!.

Ulus tıpkısı familya ahzetmek için hayatı boyunca çalışıyor.

O çokça şanslı, çok gailesiz yaşta buralara geldi!.. Değerini bilmeli!..

Ama bu MAFYA dedikodularıyla, çıktı bir performansı sürdürmesi çok baskı. Acil namına bu duruma bire bir son vermeli…

Ne televizyoncu, ne salon yahut firma sahibi MAFYA’yla adı geçen sanatçıyla meşgul?.. Aman dikkat!..

12 yılda yapılanları 6 ayda böyle harcayan Petek Dinçöz’ü, Can Tanrıyar’a antagonist etmeleri alışılagelen!.. Çünkü parçalanmamış işlerin keder gitmesine aynı “kulp eş” lazım!..

Amma en biberli noktaya geldiler. Bu nokta, artık Duygusal Tanrıyar’ı da aşıyor. Demincek da yazdığım üzere:

MAFYA…

Mafya’yla adı geçen Petek Dinçöz’e, imdi Duygusal Tanrıyar üstelik uzaktan ne büyüklüğünde cemaat çıkarsa çıksın başaramaz. Alelhusus alelhusus gelecek hafta yaşanacakları hesap ettikten bilahare…

Çünkü, bildiğim kadarıyla, ilk menajeri ve yardımcısıyla ilgili de duruşma ayrı ayrımsız karar yüklemek üzere… Acaba ne çıkacak?..

Sonrasında, müddeiumumilik mutlaka o adı geçen Urfalı kişileri İstanbul’a adliyeye getirtip Radyatör Dinçöz ve yanındakilerle yüzleştirecektir.

Dinçöz’ün ailesinin ahbapları olduğu kanıt edilen, o bilcümle tablasını atan yaşama bile mutlak yakalanıp, İstanbul’a getirtilecektir.

Ayrıca… Elan çıkan, aynı dolay karar… Bu hazırlık… Ha tedarik diyip üstelik geçmeyelim… Çokça güç bire bir tedbir… Tanrıyar’a yaklaşma, eve, işyerine yaklaşma, seçkin bildirişim aracıyla erinçsiz ika, momentum tehdidi, hakaret, istihkar yahut âdeta düşürmeyi içeren küçümseme ve davranışlarda bulunma v.s!.. Ve doğrudan kodes cezası…

Bu şu etmek, Petek Dinçöz, daha çok seçkin ettiği kelimeye veya ettirdiği kelimeye ilgi etmeli… Bundan Sonra o 5 fanının(kim Birey Tanrıyar, benzeri takım belgelerle onları birlikte Dinçöz’ün yönlendirdiğini ortaya koyuyor. Bir bando DM mesajları bile Tanrıyar’a göndermişler) yapacağı hakaretler da Dinçöz’ün başını çokça nazik derde sokabilir. Ki bu saatten sonra, Dinçöz, artık noktayı koymazsa, Duygusal Tanrıyar’ın gelişigüzel hatayı takkadak savcılığa bildireceğine eminim. Çünkü eş sıkıldı, haddinden fazla sıkıldı. Bıktı, bunalıma girdi. Tıpkısı da O’na millet bu olayların üzerine “kapat artık” demiyor mu, parçalanmamış çıldırıyor. Adam 10 yol kapattı, cebin taraf kapatmıyor. Daha geçmiş, bildirme beş altı 6 öğün savcılığa, karakola çağrıldı amma suçlamalar abes çıktığı amacıyla ayrımsız şey olmadı. Hani bazı gazeteler yazıyor ya… Petek Dinçöz, henüz evvel 6 ay tenkil kararı aldırmıştı diye… O bilim dahi hile!.. Onlar uçurmuştu gazetelere… O değişmeyen, onların talebiydi hemen ama murafaa böyle tıpkı uzanım görmediği için tenkil kararı vermedi. Elden bildirişim kurmama kararı verdi. Ama belgeyi ortada olmaksızın bibi yazanlar var. açık açık söylüyorum, Tanrıyar aleyhine verilen ayrımsız uzaklaştırma kararı namevcut!.. Çünkü Tanrıyar’dan böyle tıpkısı girişim görülmemiş, bulunmamış.

Devam edelim, neler olacaklarına…

O sözü edilen adamlar(Urfalı, İzmirli) İstanbul’a getirtilecek.

Sonrasında Radyatör Dinçöz, annesi, yardımcısı, menejeri, avukatı adliyeye çağrılmaya başlayacak ki duyduğuma bakarak polis güçleri yazıları göndermiş da… Gelmezlerse polis zoruya kırılmak üzere…

(bu arada ana savcılık yazısını okudum. Can Tanrıyar’ın başına genişlik ufak ayrımsız fenomen gelse, mecmu mesul bu 5 dirilik olacak. çıktı teferruat var!..)

HAFTAYA VERIMLI ARTAĞAN ADLİYE GÜNLERİ YAŞANACAK!..

Ve Petek Dinçöz’ün da adı güzel MAFYA’yla özdeşleşecek. Yanyana resimler, ifadeler v.s

Can Tanrıyar, bunlardan afiyet matlup bir eş değil… Oturup, gülerek bunları izleyecek adamlardan değil… Dinçöz’e “Kızım, kızkardeşim” demiş imdi…

Ama o kız üstelik bundan sonra aklını başına toplamalı…

Hem kendini, hem annesi ve diğer yanındakileri, hem Urfalı, hem de İzmirli kişileri yakmamalı… Tanrıyar’la konuştum. Burnuna fincan atan adama bile kini bulunmayan!.. “Biz neler yaşadık” diyor ve ekliyor:

“Ego neler gördüm hayatta… Burnumun kırıldığı resmi de kendim çekip paylaştım. Eş herif patak dahi atar, kötek da saha. Ha bu sopa birlikte değil, savaş dahi değil… Ayrımsız fincan atılmış, burnumu kırmış. Ego büyüklenme kırığına takılacak herif değilim. Utansam, bu resmi birlikte paylaşmazdım. Küçücük fiske yiyenler budun görmesin diye 3 ahit evde saklanıyor. Benim anca aynı kompleksim bulunmayan. Antrparantez ki olduklarını hiç bilmesem da o Urfalı şahıslara dahi aynı kinim bulunmayan. Burada heybetli olan, onları azmettirenlerdir evet üstelik bu ilişkinin boyutudur. Ego şüphelerimi paylaştım savcılıkla… Onlar birlikte delilleri ehliyetli görüp bu hazırlık kararını aldılar. Sonuçta Petek hatasını akseptans fehamet, bu konuları heyetiyle kapatalım der(yanındakiler değil Petek), o ahit ego bile idraksiz çekilmezsem, gitmek ki âdem değilim… Zira bu konuların bitmesini talip gerçekten benim… Ama Radyatör bibi, ego ona geçmiş olsun bile demem diye, gerdikçe geriyor. Hangi istiyor bilmiyorum. Ama inşallah aklı başına gelir”  

Yüzü gözü bozgunluk Fert Tanrıyar’ın bu ağabeyliğine ben şapka çıkartıyorum.

Eş hala, kimsenin düzeni bozulmasın, kimsenin canı yanmasın istiyor, özlük canı yanmasına karşın…

Işte külliyen Petek Dinçöz’da…

Onun kararı evet da inadı, hem kendinin, hem yanındakilerin, hem da onunla ilişkisi olanların ağır sıklet yerine kaderini belirleyecek!..

Ve bence Petek Dinçöz, Fert Tanrıyar’dan elan fazla sevmiş!.. Yani Petek, Fert’ı, Fert’ın Peteği sevdiğinden çok henüz fazla sevmiş. Yoksa bu büyüklüğünde hınç yoğun olmazdı. Çünkü aşk biterse, cidal birlikte biter. Hisler kalmazsa, insanlar içten konuşmaktan dahi kaçınmazlar. Özellikle özellikle bu konuları tıpkı dakikada bitirirler. Amma hala o çok kırıntıları varsa, bırakın burnu kırılınca önceki olsun demeyi, ölse da Cenabıhak rahmet eylemesin derler… Benim tanıdığım “çok dost-kinci” kadınların özelliği bu!..

Tanrı herkese bellek düşünüm versin…

Olayların içre biri adına, bu yazıyı yazmayı vicdanen muktezi buldum.

Bol günler…

Dünya ERSOY / evrenersoy@gmail.com

Bir Cevap Yazın