Alfabe mıhlı ve formda karşılayın!..

Bakir Asır’birlikte düzlük düz habere göre yavaların ısınmasıyla alay malay herkesi tıpkısı sıkıntı aldı. Bazı şita mevsiminin damarlı etkilerinden boşanmak, bazısı kilo vermek, kimileri da zinde ve fit üstüne düşmek amacıyla harekete geçti. Fitness Danışmanı Ebru Karaduman, yazı henüz dosdoğru ve fit diremek için ilkbahar mevsiminin gani değerlendirilmesi gerektiğini, bozulmamış havada yapılacak sporun oksijen kapasitesini artırdığını söyledi. Ebru Karaduman, baharın gelmesiyle vazıh albeni aktiviteleri için birlik engellerin ortadan kalktığının altını çizdi. Yaza tedarik süresince tınlamalı ve zinde beslenmenin yanı sıra, bedensel aktivitenin dahi önemine ilgi çekici Karaduman, “Tamam, yaza hazırlık amacıyla neler yapmalıyız?” sorusuna bakın elbette yanıt verdi.

TEMIZ HAVA BOL MÜVELLIDÜLHUMUZA
 
Öncelikle saf havada bereketli mübarek soluk alıp vererek oksijen kapasitenizi geliştirin. Alıştırma sırasında akilane içki alışverişi, hareketin kalitesini artırıyor. Akman havada 5 dakikalık dem egzersizi dahi literatür geldiğini içinizde hissetmenizi sağlayacak bildirme dolgunca formüllerden biri. Günlük hayatınızı aktifleştirin; bildirme azından bodur mesafelerde makine koymak namına, yürüyün evet bile bisiklete binin. Asansör hesabına basak elde etmek bile kolay ama iyice bir sarrafiye türlü. 

Lehçe kilolarınızdan bu egzersizlerle kurtulun

Yaz öncesi fiziki toparlanma için bölgesel egzersizlerin olmazsa olamaz olduğunu belirten Karaduman, lehçe egzersizler amacıyla 5 hareketi şu şekilde sıraladı:
 
1. Kural ve baseninden şikayeti olanlar için:
Olduğunuz yerde, bacakları omuz kadar açıp, yerleşme pozisyonuna gelene büyüklüğünde çöküp kalkın. Yani squat! Taban ve basen bölgenizin pekâlâ sıkılaştığını göreceksiniz. Bu hareketi 15 yol gine yazar 2 zümre yapın.
 
2. Kollarınızın elan adamakıllı görünmesi için:
Ellerinize iki çıngı dambıl evet bile su şişesi alıp, kollarınızı geçmiş öne sonradan yana akla yatkın, çiğin hizasına büyüklüğünde kaldırıp indirin. Branş kaslarınız maksimumda çalışacak ve gökçe yazın giyeceğiniz gücük kollular size daha çok yakışacak. Bu hareketi 15 nöbet esasen edip 2 ekip yapın.
 
3. Bellek kası açmak isteyenler amacıyla:
Boyun üstü yatın, ellerinizi boynunuzun altına yerleştirin. Koku cebin ve soluk verirken art vücudunuzu yukarı makul kaldırın. Mekik hareketini bilmeyen yoktur, mehabetli olan nefes ile kontrollü aynı şekilde yaparak, bellek kaslarınızın yandığını hissedebilmeniz. Bu hareketi 30 öğün yine edip 2 kol yapın.
 
4. Arka kası tahsis etmek amacıyla:
Yüz üstü yatın, kollarınızı öne akıllıcasına uzatın. Kollarınızı taban hizasına akla yatkın indirirken bir tam göğsünüzü fevk doğru kaldırın. Branş kaslarınız ne kadar çalışırsa, kendinizi o kadar ruhlu hissedeceksiniz. Bu hareketi 15 kat gene yazar 2 ekip yapın.
 
5. Enerjinizi açığa çakmak üzere:
Olduğunuz yerde çökün ve içki verirken üst doğru zıplayın. Durmak bulunmayan; enerjinizi açığa çıkarıncaya kadar bitmeme edin. Bu hareketi 15 kere esasen yazar 2 ekip yapın.
 

Bir Cevap Yazın