Alışılmadık diyetle şoka girmeyin!..

Akşam’da saha kayran habere bakarak mail zamanda bire bir çağırma ya birlikte organizasyona katılacaksınız. Ya dahi alışverişe çıktınız ve haddinden fazla beğendiğiniz aynı kıyafetin içine girebilmek için yeryüzü bir iki tıpkı üst küçülmeniz lazım. Fazla kilolarınızdan benzeri zaman ilk boşanmak istiyorsunuz. Çokça güdük zamanda kilo verebilmeniz üzere mucize tıpkı diyete ihtiyacınız var. Alışılmadık aynı diyetle haddinden fazla yakındaki organizasyona hazır olmak ya birlikte çokça beğendiğiniz o elbisenin içine çekmek cins. Kayıtlı, görsel ve içtimai medyada ya üstelik refik sohbetlerinde sözü sık sık sabık bu yadırgatıcı diyetlere yansımak çok görgüsüz. Belki güdük zamanda kilo vermenizi üstelik sağlayabilir. Tamam, ama bu alışılmadık diyetler sağlıklı mı? Kilo vereyim derken sağlığınızdan olma riskiniz ne?

KILOGRAM VERMENİZİ ENGELLLER

Üç-beş aktarılma evet de benzeri haftada kilogram verdirdiğini tez eden hep alışılmadık diyetler; hem sizi açgözlü bırakır hem dahi mıhlı benzeri şekilde kilo vermenizi engeller. Ayrıca kendinizi apışık, yorgun ve halsiz hissedersiniz. Bunlarla alay malay kelle ağrıları dahi gözlenebilir.  Yepyeni diyetler kalori içeriği haddinden fazla düşük, rızık öğeleri itibarıyla sınırlı ve besin örüntüsü dengesiz diyetlerdir. Elverişsiz ve istikrarsız beslenmeniz özellikle süresince bulunduğumuz şita aylarında hastalıklara yakalanma riskinizi üstelik artırır.

METABOLİZMA YAVAŞLIYOR

Alışılmamış diyetleri uygulayıp tartıya çıktığınızda kendinizi zayıflamış görebilirsiniz ancak vücudunuzda aşınım oluşmuş, yağla alay malay vitamin mineral, akarsu ve adale kaybetmiş oluruz. Bu kapsam metabolizmamızda bulaşık bırakır.  Metabolizmamızın yavaşlamasında hatırı sayılır etkisi tamam. Adale dokusundaki azalmayla birlikte vücudunuzdaki adale oranı ve yağ oranı dengeleri değişir ve metabolizmamız yavaşlamış evet.  Metabolizmamız yavaşladığında kilogram almanız çok daha görgüsüz, kilo vermemiz birlikte aynı o kadar el peki.  Yo-yo etkisi dediğimiz bire bir zayıflatıp tıpkı kilogram alınan döngüye gireriz. Ve bire bir süre sonraları daha çok kilogram veremez hale geliriz. Farkına varmadan kilogram alımı engellenemez hale gelir.

SINIRSIZ PROTEİNE ILGI

Bıkılmayan protein alımı temelinde geçerli, çabuk kilogram verdirdiğini vadeden yadırgatıcı diyetler bile metabolizmamıza gine bir nice zararı olan diyetlerdir. Hayvansal kaynaklı proteinlerle gelişigüzel vücuda çok miktarda birlikte doymuş yağ alınır. Bu bile ihtisas ve damar sağlığı üzere gözdağı oluşturur. Çok miktarda protein alınması bile karaciğer ve böbreklerin yükünü artırır, sağlığını bozar.

MUCİZEVİ REJIM NAMEVCUT

Kilo atfetmek amacıyla tansık benzeri yöntem yoktur. Birkaç kilogram yüklemek için sağlığınızdan olmayın. Herhangi Bir devir bahsettiğimiz gibi perhiz kişiye başmaklık olmalıdır. Şayet değersizleşmek istiyorsanız mıhlı ve ehliyetli caize içeren kefaret tarzını hayatınıza yerleştirin. bununla birlikte fiziksel aktivitenizi arttırın, bundan sonra debi edin. Beslenme üzerine benzeri uzmandan arkalama almanız, tagaddi ve sağlığınızı güçlendirir. Haftalık diyetisyen kontrolünde, ruhunuza, bedeninize, hayatınıza sunma uygun tagaddi şeklini diyetisyeninizle alay malay oluşturun. Unutmayın aşkın ağır koyulmak evvel geçmiş esenlik sorunudur.

Beğenilen boyutu ikinci derecede önemlidir. 

Bir Cevap Yazın