Almanlar 1200 asker yolluyor!

Milliyet’te meydan düzlük habere göre Wieker, Bild vulva Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, Suriye’de görev  yapacak his uçakları, tıpkı fırkateyn ve benzeri yakıt intaç uçağı üzere kestirmece bin  200 askerin bölgeye gönderileceğini belirtti.

Alman Genelkurmay Başkanı, gönderilecek 4 ila 6 sezinleme uçağının cebe taşımayacağını kaydederek “Uçakların İncirlikte ve Amman’da konuşlandırılması  için Türkiye ve Ürdün ile çapraz görüşmeler sürüyor” dedi.

Volker Wieker, “Koalisyon Hükûmeti güçlerinin bombardıman açmak için yeterince  kırıcı ve araçları var. Ihtiyaç duyulan, karada neler olduğunun belirleme edilmesi. Bu  konuda bizim Tornado uçaklarımızın çokça katkısı olacak” dedi.

Almanya, Paris’teki terör saldırılarının arkası sıra yıldırı örgütü DAEŞ  ile mücadeleyi koyulaştırma kararı kayran Fransa’ya destek amacıyla Suriye’ye Tornado  sezinleme uçaklarının yanında, deniz kuvvetlerine ilgilendiren tıpkı fırkateyn ve bir mahrukat  hatim uçağı göndereceğini açıklamıştı.

Almanya, DAEŞ ile savaşım fail Irak Kürt Bölgesi Yönetimi (IKBY)  güçlerini terbiye etmek üzere bölgede askeri temas bulunduruyor. 

Bir Cevap Yazın