Almula Merter yazdı: ‘Aslanım Çelik’

Bazılarına KAPAK olsun mu, Olsun valla!!!

Aslanım POLAT

10 dalga iş reşit çok beğendim. Serencam günlerde herkesin yaranmak üzere kendilerini inkar ederek kapanma ve demonstrasyon ika çabalarına kapak reşit.

Ego bunu güzel benzeri düzlük kıraat olarak alıyorum, bazılarının düşündüğü gibi reklam yapıp gündeme vürut yerine değil. Aslında öyle fikren yapmış olsan dahi tekrar da “Helal Olsun Sana” diyorum, hiç olmazsa görünüşte muhtel bir yolu seçip mütedeyyin numaralarıyla saçını sakalını uzatarak Osmanlı ’ya ağzı belirtik ayran delisi kabil görünmeye çalışmadığın üzere.

Şipşak yeri gelmişken bilmeyenler üzere “Tekellüm nedir” anlatayim keşki!!! Laf, bire bir kalp veya düşüncenin sunu pir ve yer bedii haliyle görsel ve işitsel benzeri maddede üst bulmasıdır… Sanatın var olması elbetteki yaratıcısına, yani sanatçıya bağlıdır… Sanatçının yaratıcılığına ve hayalgücüne…

Sanatçı, herkesin duyduğunu, herkesin gördüğünü, herkesin hissettiğini, herkesin düşündüğünü; farklı şekilde duyan, değişik şekilde gören, değişik şekilde hisseden, ayrımlı şekilde düşünen, ayrımlı şekilde yorumlayan, ayrımlı şekilde yansıtandır; duyulmayanı duyan, görülmeyeni gören, olmayanı bulandır.

Özetle konferans anlaşılan kalıplar içine konulamayan ve bedii olan adam duygularının dışa vurumudur.

Aha bu yüzden bayıldım sana Çelik…

Vücuduna de bayıldım. Ve kimilerine bıngıl zahirî vücudundan terbiyesizce onu bana göre beğenilen ayrımsız biçimde sergilediğin için sana bin nöbet henüz bayıldım. (Bu birlikte beyniyle ve sanatıyla degil gösteriş ve yakışıklılık kavramıyla sayfaları süsleyen mantarlara tıpkı misil elan KAPAK olsun.)

Günümüzde mantar hastalığı kabil sanatkâr adı altında fazlalaşmak ve bunlara alkış yapıp prim vermek çokça popüler. Onun için seni anlamazlar ve eleştirirler.

Akıllıcasına veya kavisli ayrımsız formül buna kimesne sorgulamamalı bence. Seni tanıyan zaten bu piyasaya paraşütle inip yerleşmeye çabalamadığını biliyor.Ya de bilici biliyor gerisi vız dirimlik tırıs gider.

Seni bu külhanbeyi hareketinden ekolojik ortam birey-ı ilgiyle tebrik ediyorum. Bire Bir çoğumuzun korkudan dile getiremediği isyanımızı haddinden fazla domuzuna anlatmışsın bu yuzden varsın “reklam kokuyor” desinler boşver arkadaşım….

Yiğidin malı mülkü belirgin tamam filhakika köşe köşe saklayacak delik aramaz. Sanatçı aklından kalbinden geçeni dile getirir 3 5 kuruş fazla repertuvar fethetmek amacıyla yerlerde sürünüp etek öpmez kalbiyle beyninin uyuşmadığını ayrımsız araya getirip dilinden çıkarmaz. (Görklü bu bellek üzerine bile takıldığım yerler var zaten)

Lafı fazla uzatmayacağım Polat arkadaşım “10 Dalavere aksiyon reşit” elalem ne derse desin.

Güzeşte yıllar babam “Ferdi Merter” birlikte isyan etti camianın sanata bakışından.

Hemen popülariteye göre aksiyon bulunabiliyor olmasından. Kendisi camiada mesleğinin duayeni… Ve sektörümüzün rezilliğinden dolayı hayatını adadığı mesleği namına hangi büyüklüğünde üzüldüğünü anlatabilmek amacıyla O de ‘Acaba soyunsam bire bir işe üstünlük mı? ’ dedi.

bu arada yeri gelmişken evliya kelimesinin anlamını tıpkısı kere daha açıklıyorum. Evliya mesleğin bildirme nemli ve sunu eskisine denir. Hani demincek her önüne gelenin isminin ve mesleğinin başına yapıştırdığınız gibi tıpkı madde değil bu altın lafız.

bu arada serian bana sen dahi populerite üzere Vajina MonologlarI kadar benzeri baziçe sergiledin diye niteleyerek karşılık verecek olanlara üstelik cevap vereyim üstelik yorulmasinlar. Valla kul o donem 10 dolma iş yaptim.

Anlayan anladı. Anlamayana da soylenecek olan Anlayana müfrit sinek ilhak, Anlamayana davul zurna az….

Ya da ……………. ……………………………………..THEBAI (anladınız beni)

Sanatın ortama adapte olmak olmadığını anlayabilenlere gelsin o ahit Polat bakir albüm…

YOLUN AÇIK OLSUN…

Almula MERTER / www.almulamerterchurm.com

Bir Cevap Yazın