Almula Merter yazdı: ‘Bırakın şu timsah gözyaşlarını!!!’

Erol Büyukburç”un ahiret yolculuğu haberini duyduğumda adi üzüldüm. Ama sosyal medyada tek öz yazmadım. Niye yazacaktım ki? Ego son yıllarda kaç öğün Erol Büyukburç”u arayıp sormuştum.

7/8 yıl ilk ayrımsız televizyon çekimi yapmıştım onunla. Çokça hoş tıpkı röportaj olmuştu. Evinin ve atölyesinin bilcümle kapılarını açmıştı, beraber danslar yazar eğlenmiştik. Eşiyle bu arada mülakat yapmıştım. Peki evet sonraları!!! Bir daha karşılaşmadık üstelik.

Sonraları bire bir televizyon programında  “başlangıç mıyım ego “ diye bağırdığında güldüm. Bütün kabilinden…Uzaylılardan bayram ettiğinde güldüm… Sistem kabilinden… Önüme takkemi alıp bu kadar yıllık sanatçı niçin bunları söylüyor, sebep başkaldırı ediyor diye düşünmedim. Sistem üzere…

Çünkü biz gençken dolgunca zamanlarımızda bizden öncekileri görüp düşünmüyoruz. Acaba bize ne göstermek istiyorlar? Hangi anlatmaya çalışıyorlar? Acep bu çok serbest bırakılmalarının tıpkı sonucu mu? Yaşlandıkları amacıyla ve zımnında günümüz televizyoncularının gazetecilerinin deyimiyle medyatik olamadıkları amacıyla aranmayıp sorulmayışlarının nedeni mi? Onlardan reyting alınamayacağı için mi? Ya de onların güzellik ve yakışıklılık yerine artık dünyalık etmedikleri amacıyla mi?

Yıllar önce tıpkısı yazımda sormuştum,. Siz Vefa nedir bilir misiniz? diye niteleyerek. Işte o yazımdan benzeri alıntı…

“Vefa camiamızda nedir bilir misiniz? Cenazelerde kadınların ve erkeklerin karaca gözlükler takması, içli sesleriyle ihtimal üstelik hayatlarının rolünü yaparak ‘Çok değerliydi, yeri doldurulamaz, haddinden fazla üzgünüm konuşamıyorum’ demesi ama kameralar karşısında biraz elan çatlak taşımak amacıyla içinden da ‘Sor biraz daha sor, intizar anılar’ diye niteleyerek gözyaşı dökmesi….”

Işte o yazıma eklenmiş yapıyorum. Vefanın bugünlerde camiamızda tanımı şöyle:

İşin mi düştü, çıkarın mı var o devir koş ardı sıra “Ağbiciğim,ablacığım“ diyerek…

Palazlandın mı? Oldu o zaman de tak mabadına pervaneyi toz ol ortalıktan.

Bire Bir elde kaç pus var agâh misiniz? Söyleyeyim size KAMU 5 INÇ…. Aha camiamızda üstelik koca olanların sayısı 5…

Ama kimler geldi kimler geçti bu camiadan… Çok yüksekten uçanların kendilerini eşkal sananların sonları ne oldu biliyoruz. Bilmiyorsanız en azından GOOGLE dan araştırmayı biliyorsunuzdur. Elbette zat haberleriniz nerede var,bugün benim hakkımda ne yazmışların dışında bildiğiniz bire bir şeyler varsa.

Onun için yazmadım, yazamadım Canan Erol Büyukburç… Çünkü içtimai medyada caka yarmak istemedim.

Hepimiz birgün yanına geleceğiz, O devir ihtimal senden özür diler, henüz vefalı davranırız…Sen kurum gösterir affedersin bizi…

Belki bu posta dersimizi alırız. Öğreniriz ihtimal gireceğimiz çukur bir olacak. Adisyon vereceğimiz düz ayrımsız…Metrekaremiz aynı….Hiç birimiz sanımız şöhretimiz fanlarımız paramız henüz aşkın diyerek değişik bir yere gitmeyeceğiz. Kimse bize dayı geçmeyecek…

Öğrenir miyiz? Valla yanıt veremedim… Ihtimal 1 saatliğine?… Çünkü şartlı reflekse alışmışız tıpkı kez…Cenazelerde ağlanır,toplumsal medyada yazılır,üs hayatta bucak kenar kaçılır.

Kızmayın bize…HADDINDEN FAZLA AMMA ÇOOOOOOK MEŞGULÜZ…. DÜNYAYA KAZIK ÇAKACAĞIZ YA…

Dostça Kalin… 

Almula Merter / www.almulamerterchurm.com

Bir Cevap Yazın