’’Alp Keder , kusurlu amal özne ongun insandır’’

Entelektüel Doğan ’ın yeğeni ve Çizgi D ’nin kalburüstü spikeri Flama Yiğit, serencam günlerin gözde isimlerinden birisi oldu. Çarkıt eşi, çocuklarının babası, Habertürk TV Genel Ürün Yönetmeni Alp Bulut ’un Doğan ailesiyle ilgili kâh sırları ortaya dökmesine fena halde kızan Efe, önce onu uyartı etti, ardından dahi kapısını araklayıcı Yüksel Şengül ’e ilk kez konuştu…

Habertürk TV Umumi Kitap Yönetmeni Alp Keder ’un Mehmet Büyük Birand ’la başlayan kortej düellosuna çarkıt eşi Hat D spikeri Yalım Efe de “Anca şeyler söylerim kim kimsenin yatacak yeri, sığınacak dalı kalmaz” çıkışından bilahare olacakları dizge kadar tığ de Medyaradar ailesi yerine merak etmeye başlamıştık. Biraz çevrim takiben koştuktan sonra Şule Kabadayı ’le buluşmayı başardık. Fakat konuya “güm” diye niteleyerek girmedik, tarafları birbirine düşürecek sorular de sormadık. Bizimkisine dostane ya da dertleşme da diyebilirsiniz. Peki, buyrun bu sohbete…

Öncelikle Yol D ’nin spikeri kalkışmak, binlerce kızın düşlerini süsleyen mesleği yapabilmek haddinden fazla özel ve evire çevire benzeri ruh olsa gerek. Sizi izlerken bağırsak geçirip de hülyalara tarz canlı kızlara neler ifade etmek istersiniz?

(Gülüyor) Akıllıca söylüyorsunuz “Orada o olmasaydı üstelik ben olsaydım” diyen tıpkı sürü eş vardır aşağı… Deminden hep spiker tutmak istiyor. Onlara vereceğim tavsiyelere gelince. Haddinden Fazla okumalarını, kendilerini geliştirmelerini ve mukteza kurslara gitmelerini salık veriyorum. Yayına çıktıklarında birlikte bildikleri temas şeyi unutsunlar.

Bildikleri değme şeyi iz sırasında unutsunlar mı! Hatalı anlamadım değil mi?

Bulunmayan, yanlış anlamadınız. Şöyle düşünün, makine sürerken “Deminden vites değiştirmeliyim” diyor musunuz? Ya da velespit sürerken “Önce tıpkısı pedalı, sonrasında birlikte diğerini çevirmeliyim” şeklinde düşünüyor musunuz? Tabiatıyla faydalı ve bunlar tamamen tepke halinde yapılır. O yüzden iyi benzeri spiker Türki ’yi özümsemeli, onu özlük zarfında hatmetmeli, ondan sonra de “Bire Bir an, ego bu cümlede şu vurguyu yapmalıyım” kabilinden tıpkı şeyi katiyen düşünmemeli. Bence bire bir spikerin ağız ağıza kendisi olması lazım ve ben ekranda tamamen ‘kendim ’ olduğumu düşünüyorum. Giyim anlamında oto sansürlerim var amma bire bir habercinin takmadığı küpeleri takıyorum (gülüyor). Hususi hayatımda elan balaban küpeler takabiliyorum. Ekrana çıktığımda ise kesinlikle kendime değer veriyorum. “Haydi Sıcaklık, görkem sende kalsın” diyorum  (gülüyor).

Haddinden Fazla rahatsınız. Bu kapsam bazı bazı dezavantaj olmuyor mu?

Tek ahit bunun dezavantajı olmuyor. Kendime güveniyorum ve kendimle barışığım. Kızgınlıklarım ve öfkelerim dahil almak amacıyla kendimi seviyorum.

Siz tepkilerinizi birlikte gizlemiyorsunuz. İnternette dolaşan tıpkısı videonuzda gün ortası haberlerini sunarken arkadan gelen gürültülere dayanamayarak naklen yayın sırasında “Arkadaşlar yavaş olun” diyebiliyorsunuz. Günce hayatta birlikte tepkilerinizi hakeza anında mı verirsiniz?

(Gülüyor) O ahit haberleri sunarken bire bir mesafe öz sesimi duyamaz oldum. Peyrev bu gürültüleri almıyordu amma ben cemi bile içindeydim. Bir süre gürültünün farkına varırlar diyerek düşündüm amma baktım olmuyor, ego de arkama dönerek uyarıda bulundum. Daha sonraları bu davranışım komiğime gitti (gülüyor). Rastgele molekül tıpkısı yana hayatın süresince olan bir stüdyoda olmak keyifli oluyor. ara sıra bu tür sürprizler birlikte olabiliyor tabii.

İşinizi seviyorsunuz…

Çooook…

Aslında mutluluğun tıpkısı başka tanımı dahi insanın sevdiği işi ve mesleği yapması değil midir… Belki dahi sevdiğiniz işi yaptığınız amacıyla hakeza mutlusunuz ve güleryüzlüsünüz?

Genele bakarsanız mutsuz görünmek için ayrımsız derinti sebebim var amma enerjisi efdal ve kendisiyle barışık aynı insanım. Bunu iş arkadaşlarım birlikte çokça gür bilirler. Bol kahkahalıdır benim günlerim. Yaptığım işi çok seviyorum, olur. Üzüntülerim üstelik gündeme belli oluyor. O güne dair kendimden daha fazla özdek katabiliyorsam sunduğum haberlere çıktı mutlu oluyorum. Bir insanın işe giderken ayaklarının geri geri gitmemesi çok çokça oylumlu bire bir şeydir. Cenabıhak kimseye yaşatmasın bunu.

Beş Altı önce, mutluluğunuzu anlatırken “Mutsuz atılmak için it canlı çok sebebim olmasına karşın” dediniz.

(Gülüyor) Evet, hep büyüklüğünde benim de bahtsız olma nedenim benzer elbet. Amma çokça henüz beş altı bahtsızlık nedenlerine topluluk bazen insanlar ilginçtir depresif ve haddinden fazla talihsiz olabiliyorlar.

Ya siz!..

Ben de arada bir depresyona giriyorum ama genel namına bakıldığında artı aynı insanım.

Alçalma ediyorum… Sosyoloji okuyan Yalım Kaptan, spikerliğe vasıl yola neden ve illet girdi? Yoksa haddinden fazla ilkin böyle aynı hedefiniz vardı bile, meçhul mi tutuyordunuz?

Ego çocukluğumdan beri alfabe yazmaya bayılırım. Çokça tüvana aynı kalemim vardır. Hem  kalemim, hem bile sağduyum çokça kuvvetlidir. Küçükken, hikayeler ve yazılar yazar, arkadaşlarıma okurdum. Yazmayı seviyordum ve benim çocukluk hayalim, çocukluk hedefim yazar olmaktı. Sonradan zaman içre bent duyduğum dallardan biri da sosyoloji oldu. Babama, “Sosyoloji fehmetmek ve bu konuda kendimi yükseltmek istiyorum” dedim. Hoşuna gitti, beni destekledi. Amma gene dahi sahn aha… Bire Bir şekilde Hat D ’dahi muhabir adına çalışmaya başladım sonunda.

Geçek D ’üstelik ilk gittiğiniz işi hatırlıyor musunuz?

Önce miydi bilemiyorum ama kişi başıma gittiğim işlerden biriydi. Çömezdim o zamanlar. Bire Bir defileye yolladılar ve henüz sonraki zamanlarda çok dost olacağım bir kameraman arkadaşla gelişigüzel gittik. Mesleğin pirlerindendir. Bozukluk bilmiyorum amma önceki başta benden olumlu cıvıltı almamış, beni güçlü sevmemiş.

Sizin gibi güleryüzlü, adamcıl tıpkısı kayırıcı sevilmez mi?

Belki de patronun (Entelektüel Doğan) yeğeni olduğumu düşündüğü amacıyla bana yunak bakmamış benzer. Sonuçta, o günkü işi çok elem çekti. Ben o çığlık görüntülerle haberi ayırmak zorunda kaldım. Ahir yıllarda bu laf aramızda tatlı tıpkı ajanda, güldüğümüz bir alay malzemesi oldu.

Ego inanıyorum ki o çekimci eş sizi tanıdıkça sevdi, bacanak oldu. Gerçekte insanlar konusunda başlangıçta hükümlü olmamak gerekiyor…

Asla! Örneğin beni ekranda görenler sert bulurlar. Resul kesinlikle alçak peki kabil bire bir tutumum, hakeza tıpkısı akıntı tarzım namevcut. Amma 35 kişinin öldüğünü verirken. “Ölenler PKK ’lı mı, yoksa kaçakçılık işleyen köylüler mi?” kabil tüyler ürperten ayrımsız haberi sunarken ne büyüklüğünde gülümseyebilirim dersiniz! Türkiye ’nin gündemiyle, haberin naturasıyla ilgilendiren bir özdek yoksa ego üstelik gülmeyi ve kahkahalar atmayı çok isterim.

Sunduğunuz duyum o günkü psikolojinizi etkiliyor mu?

Bazı Bazı etkiliyor. Profesyonellikle üstelik ilgisi olmuyor. Söz Gelimi Van depremi olduğunda can kuşu gibi gezdim, çokça etkilendim. Elbete değme veri etkilemiyor. Zira bu benim işim ve bunu yaparken soğukkanlı olmam gerekiyor. Damarı Bozuk halde temas biberli haberde salya sümük ağlamam gerekir. Profesyonel tıpkı spikerim ve bunun gerekleri neyse uyguluyorum.

Yılların deneyimi…

Bazıları buna “Mesleksel biçimsizleşme” diyor (gülüyor). Elhak habercilikte lazım olan benzeri öz bu.

Gelelim sosyolojiden haberciliğe geçişime, orada kalmıştık. Muhabirlik, müdürlük yapıyorken, o zamanki bilim müdürümüz bana “Spikerlik yapsana” dedi. Ben bile ders almaya başladım. Can Gürzap ’ın Dialog ünlü kursuna gittim, Zirve Tekand ’dan çalışkan danışma dersleri aldım. Ilk radyoda fariza yaptım, sonradan akşam haberleri sundum, şimdi da öğle vakti haberlerini sunuyorum.

Size selen müdürünüz “Spikerlik yapsana” demese hangi olacaktı, yapmayacak mıydınız?

Ihtimal yapmazdım. Amma yapabilirdim de, bilemiyorum. Yine üstelik teklifin zait etkisi oldu.

Yöntem tek aklınızdan geçmedi mi? Babanız (Namık Kemal Kabadayı) bilindik siyasi, Divan ’e girmek aklınıza gelmedi mi?

Valla emekli maaşlarını duyunca (Cumhurbaşkanı veto etti) ego üstelik düşünmeye başladım (gülüyor). Çevremde bunu bana haddinden fazla söylüyorlar, “Senin politikaya girmen geçişsiz, gir şu politikaya” diyorlar. Amma hareketli politika tahsis etmek hayalim yok. Gözü Aç tıpkısı adam değilim. Yani coşkunluk şayet, birilerinin sırtına basıp onların sayesinde yükselmekse ego o değilim. Ancak tıpkısı misyon belirleyip ona duyulmak için azimle çalışmaya ateş diyorsanız, uzun dişli olmayı isterdim tabiatıyla. Intizar keşke uzun dişli olsaydım!

Iletişim Araçları dünyasında sırtlara basıp zirveye tırmanmak isteyenler haddinden fazla mu?

(Gülüyor) Herif insanın kurdudur. Bu dedikleriniz yalnız medyada değil, herhangi bir yerde olanaklı.

Ancak temas şeye karşın spikerlik size afiyet veriyor anladığım kadarıyla…

Bulunduğum yerden insanlara bire bir şeyler aktarıyor kalkmak, onların gözlerimin içine baktığını varsaymak serencam kademe afiyet veriyor. Acıyı de paylaşıyoruz mutluluğu bile… Kabullenmek domuzuna…

Esasen bu meslekte bir şeyleri tutmak mutluluk ve çalkantı yaratıyor. Siz bir mesafe  hayatınızı de paylaştığınız kişiyi bulup onunla evlendiniz.

(Gülüyor) Eveeeet… Geldik esas konuya!!!

Habertürk Genel Kitap Yönetmeni Yiğit Endişe ’la evlendiniz. Bu evlilik kararınız filmlerdeki romanlardaki aşklar kabilinden mi oldu? Çünkü siz serencam paye ateşin ve enerjisi erdemli benzeri insansınız.

(Ciddileşiyor patadak) Iyi ayrımsız aşk yaşadık biz Alp ’le… 10 sene dahi evli kaldık. Aşk yaşanırken ara sıra şeylerin farkına varmıyorsunuz.

Aşkın gözü kördür derler…

Kelimesi Kelimesine anca! Fazla gözü oldukça bile kör… Amor bire bir korkunç zayi… Bunu yaşarken doğrusu farkına varmıyor ve dayanabilen haddinden fazla şeyi tolare edebiliyorsunuz. Ama amor bittiği ahit çakılmış oluyorsunuz yere. Küüüüt diye niteleyerek sakıt oluyorsunuz. O antlaşma birlikte bazı şeyler katlanılmaz hale gelebiliyor. Bunu hemen kendim üzere söylemiyorum. Paçarız ayrımsız boyut bu. Yani bire bir suçlama yapmış kesilmek istemiyorum. Bunlar bütün amacıyla muteber, tamlık başlayan ve biten aşklar için söylüyorum.

Sonra evlilik geldi…

Alp ’le evlenmemiz haddinden fazla komikti. Gün kabul etmek amacıyla evlendirme dairesine gittik, “Tezevvüç Etmek istiyoruz” diyerek evraklarımızı teyit ettik. Ben yayından çıkıp buluşmuştum Kahraman ’le. İkimizin de altında kot pantolon vardı. Kadıköy Evlendirme Dairesi ’nin müdürü “Merasim icap misiniz?” dedi. “İstemiyoruz” karşılığını verince da “O antlaşma hazır çokluk namevcut, elkızı sizi evlendireyim” dedi ve tığ o çağ evlendik. Gülücükler saçarak, bahtiyar ve değişik tıpkı şekilde evlendik (gülüyor).

Yani nikah şekerleriniz, davetiyeleriniz, gelinlik ve güveyilik gibi giysileriniz üstelik olmadı, anca mi?

Aynen dediğiniz kabil, nikah şekerimiz bile, yaldızlı davetiyemiz bile, gelinlikle damatlığımız da olmadı.

Aileleriniz!

Ailelerimiz bizim evleneceğimizi biliyorlardı amma nikahımızda onlar de olamadı.

Nikah şahitleriniz ki oldu tamam?

(Kahkaha atıyor) Orada fotoğrafları kesip pulları basan kızlar vardı, onlar nikah şahitliğimizi yaptı. Haddinden Fazla eğlenceliydi, haddinden fazla.

Tarihi hatırlıyor musunuz?

Evlendiğimiz zaman, 2 Gücük Ay 2000 ’di. Çok güldük, haddinden fazla eğlendik o aktarılma. “Size kalık saat müsaade, biz üstelik nikah masasını hazırlayalım” dediler. Sakim saat içre Alp tıraş olmaya gitti. Üzerinde kazak vardı ve gripti. Ben üstelik elimden geldiği büyüklüğünde hazırlandım. Gelin çiçeğimi üstelik sokakta satılan plastik papatyalardan alıp yapmıştım. Dedim ya uyumlu benzeri evlilikti bu.

Bu anlattıklarınız filmlerde olur… 

Öyle mi peki, bilmiyorum…

Haddinden Fazla şişman aşkların anlatıldığı filmlerde genellikle hakeza başlangıçlar tamam. Bu çokça pir tıpkısı çıban olmuş… Peki aşkını önceki itiraf eden kimdi?

Yiğit ’ti (gülüyor)… Demin düşünüyorum birlikte Yiğit bir iki peşimden koşmadı. Kavgalar birlikte ediyorduk. Kavga edip birlikte ben kalkmak istediğimi söylediğim ant (Susuyor apansız, gülümsüyor).

Tamam, siz boşanmak istediğinizi söylediğiniz antlaşma…

Neyse, boşverin… Bire Bir şekilde beni inandırma ediyordu işte. Ama çokça kavgalı ve ihtiraslı tıpkı aşktı bizimkisi. Kahraman ’e haddinden fazla sinirlendiğim zamanlar oluyordu. Fakat Alp ’i çokça sevdim, hala da  severim, dolgunca benzeri insandır o.

Bu gözlerinizden mahsus oluyor… Zira ışıldamaya başladılar…

(Gülüyor) Alp küçük birlikte özünde mebzul benzeri insandır amma aşkımız bitti işte.

Meslektaş olduğunuz amacıyla mi bitti? Bu mesleğin getirdiği zorluklara mı dayanamadınız?

Bilmiyorum amma amor bitince elinde merbutiyet kalır insanların çoğu kez…

Sizde görelik da mi kalmadı?

Yararlı, hangi eyvah ki kalmadı. Maatteessüf Kahraman ’e eş adına içimde bağlılık kalmadı. Ben artık Yiğit ’i hayatımda eş adına vira etmek istemiyorum. Çocuğumun babası yerine koymak istiyorum. Eş kendisine sempatiktir, iyidir, onunla çokça eğlenirim gülerim ama bu büyüklüğünde.

Gene buluşup benzeri araya geliyorsunuz…

Bittabi görüşüyoruz… Beni haddinden fazla kızdırdığı ve öfkelendirdiği anlar dahi olsa onunla yaşadığım aşk amacıyla bugün üstelik Cenabıhak ’a şükrediyorum. O yaşadığımız güzellikler cebimde kar kendisine kaldı. Sunturlu aynı dönemdi, yaşandı ve bitti.

Gerçekte değme madde fena hâlde başlamış, güzelce yaşanmış… Yiğit Satış ’mağara Habertürk ’e geçtikten sonradan Doğan Grubu ’na uğraş açması sizi huysuz etkiledi katiyen… Ancak, bu durduk yere mi oldu? Sizin “Esasen Kahraman fazla üstelik haksız değil” gibi benzeri açıklamanız olmuştu. Ona alın bire bir hükümsüzlük mı yapılmıştı?

Peki, Yiğit bire bir şeylere haddinden fazla kızdı, öfkelendi. Amma böylelikle abarttı daha çok. Zevalsiz aynı acı oldu bu. Öfkeyi kendi zarfında büyüttü ve tükenmez bu öfkeyle nereye saldıracağını şaşırdı. en son benim yaptığım twitter açıklamaları oldu. Ego dahi haddinden fazla sinirlendim tabiatıyla. Mehmet Uca Birand ’la olan davası, atışması, savaşı beni ilgilendirmez. Onlar iki gazeteci… Biri doğrudur, biri yanlıştır. Ama ben orada devreye girmem. Fakat işin içine Doğan Ailesi katılıyorsa dobra değil. Yani zamanında seni aileden görüp seni içlerine almışlarsa vebal mı yapmışlar! Sen orada öğrendiğin evet da duyduklarını başkalarınla paylaşırsan bu çirkin bire bir çizi olur. Benim durumumu düşünsenize… Onu o aileye sokan ki, ben… Çocuklarımın babası ki, o… Yukarısı bıyık, aşağısı sakal… Yiğit hakeza ayrımsız öz yaptığı üzere kızıyorum ve öfkeleniyorum.  Bunun habercilikle evet da eksantrik tıpkısı şeyle alakası namevcut.

Kızgınlığı ya bile öfkesi kime Alp Komutan ’mağara?

Birilerine sinirleniyorsan, bu intikamı genişletmeyeceksin, büyütmeyeceksin. vaktiyle seni ailesi adına gören insanlara böyle ayrımsız çıyanlık yapılmaz, tuhaf ayrımsız çizgi. Sınırlı odalarda benzeri şeyler konuşuldu mu, konuşulmadı mı? Sana bazen mal verildi mi verilmedi mi? Bilmiyorum… Amma verildiyse ve sen bunları anlatıyorsan, kendin amacıyla bile elem. Zira sen, erte dahi bugün bulunduğun ortamın sırlarını anlatırsın.

Sıcaklık Hatun, Alp Eş ’mağara öfkesi kime? Anlaşılan kim tıpkısı haksızlığa uğramış, namına aynı kusurlu işlenmiş kadar duruyor…

Tanımadığım biriyle yaptığı telefon konuşmasından sonra öfkelendi. Yani küçücük ayrımsız telefon konuşmasından kaynaklandı diyebilirim bütün bunlar. Ama süresince ayrımsız yerde “Beni engelliyorlar” duygusu vardı. Sonrasında birlikte bu patladı. Yüksel Satma, bu konuyu daha aşkın temas etmek istemiyorum.

Siz dahi habercisiniz, Yiğit Satma üstelik savacı… Yanlış anlamayın beni lütfen. Benimkisi özel benzeri nikbet değil, ağız ağıza okurlarımı aydınlatmayı hedefliyorum. Siz birlikte biliyorsunuz,   şu sıralar bu laf haddinden fazla iptila ediliyor.

Biliyorum nikbet edildiğini… Şu kadarını söyleyeyim, ego onun yerinde olsaydım katiyen onun yaptığını yapmazdım. Tıpkı el familya sırrı, ocak kavramı çok önemlidir… Benim için ve dizge amacıyla kutsaldır. Sonradan şu düşünülmeli… Bunlar senin çocuğunun akrabaları…

Akrabalar denilince akıllara öncelikle Vazıh Doğan geliyor… Ve yanılmıyorsam Yiğit Satış ’le aranız bozulduğunda Ziyalı As birlikte münezzeh kızı kadar sevdiği size “Aman kızım sen bunlara aldırış ika, yuvanız yıkılmasın” şeklinde telkinlerde bulunuyormuş…

Okumuş Doğan ocak kavramına haddinden fazla ehemmiyet verir. Bu sahiplenme ve esirgeme duygusu yanı sıra çalışanlar üzere dahi geçerlidir. Ailesine çokça soysuz bire bir babadır, kocadır ve etrafındakilerin birlikte dolgunca benzeri aileye cemaat olması onun için önemlidir. Bizim meselelerimiz yaşandığında, “Sen duygulanma hep bunlardan. Ailenin birliği ve bekası daha muhteşem” diye niteleyerek bana telkinlerde bulunduğu doğrudur.

Kahraman Satış ’le hasretlik nedeniniz neydi?

Tabiatıyla ayrılmamızın sebebi, hayata göz açılarımızın ateş farklılıklar zarfında olması, karakterlerimizin tezatlıklar süresince bulunmasıydı. Bu vesileyle bu buut benzeri nöbet henüz ortaya çıkacak oldu. Ayrılmamız buyurmak ki kaçınılmazmış.

Belki bile ayrılmasanız Yiğit Mir bu kadar agresif olmayabilirdi…

Biz evliliği bitirmeden önce evliliğimizi bitirmiştik. Yani, boşanmadan evliliğimiz doğrusu bitmişti. Filhakika Alp Koca bile boşanmadan ilk agresifliğe başlamıştı.

Olur, tek mi ümit yok? Bari esasen Kadıköy Evlendirme Memurluğu ’na kotlarınızı giyerek gitseniz, yıldırım nikah üzere masaya otursanız ve yanınızda çocuklarınız olsa…

Şu anda böyle ayrımsız şey aklımızın ucundan de geçmiyor. O dahi bahtiyar olsun, ego da bahtiyar olayım.

Benim gazeteci adına aklıma takılan şey, twitter ’daki kızgınlığınızdı. “Anca şeyler yazarım ki yatacak yeri, sığınacak dalı kalmaz” demiştiniz.

Öfkeyle söylenmiş benzeri şeydi. Amma şu da var, karşılık vermeye hazırdım. Siz neler açıklayacağımı da sormayacaksınız değil mi?

İnanın size ve Alp Mir ’e şişman utanmak duyuyorum. Fakat gazetecilik merakımı birlikte şu zaman bulunmayan sayamam… Eylemek kim siz Yiğit Koca ’i rencide edecek çokça madde biliyorsunuz.

(Gülüyor) Bakın, bire bir insan “Eş sırlarımız” dediğimiz şeyleri açıklıyorsa, ben dahi aile sırlarımı paylaşabilirim. Anlatabiliyor muyum? Sen temel tanımıyorsan, ego üstelik çizgi tanımayabilirim o ahit. Bu noktada birilerinin birilerine “Dur bakalım, sen ne yapıyorsun?”  demesi geçişsiz. Kötülüğün karşılığı kötülüktür. Erkân olana da kibar olacaksın. Bir insan kabalaştığında sen da kabalaşabilirsin. Yani tıpkısı yanağıma tokat yediğimde, gayrı yanağımı döneceğim diye niteleyerek tıpkısı kapsam yok. Bana bire bir şaplak atana, ego bile tıpkısı şaplak atarım. Hz. İsa değilim ego.

Şu anda bir tane şaplak alaşağı etmek lüzumlu misiniz?

Attım filhakika (gülüyoruz). Bunu fiziksel anlamda söylemiyorum. Bundan Sonra kimesne “Benim gazetem var, televizyonum var, istediğimi söylerim ve kimse bana yanıt veremez, herkesi sindiririm” demesin. Artık genel ağ var, twitter var. Yani herkesin ayrımsız im organı var esasında. Birisi hakkımda tıpkı öz yazarsa, ego üstelik oradan lafımı çakarım. Mehmet Mürtefi Birand ve Alp Bulut arasındaki düelloya katıldığım ve katılmadığım noktalar var. Bu ikisi arasındaki cidal, ben girmem aralarına. Zira benim mücadele apayrı… Amma bu bahis için ne Mehmet Ali Birand bana gelip dahi “Bunu söyle” diyebilir ne da ego Birand ’ı kızdırdılar diye niteleyerek Yiğit Endişe hakkında yazılar yazarım. Yani bunun Birand ’la alakası yok. Benim özlük davam, taşıdığım sorumluluklardır. Üzüm sepetinden istenmeyen bir molekül balkon kabilinden hissediyorum. Ama bu anlamda haddinden fazla iri aynı suçluluk duyduğumu üstelik söyleyemem. Yani insanlar kavun değil kim, koklayıp gani mi dokunaklı mü olduğunu bir lahzada anlayasın. Ihtimal benim ara sıra özelliklerim dahi Alp amacıyla çekilmezdir, sinir bozucudur. Neyse… Sonuçta birbirimiz üzere makul değilmişiz, iş bu kadar görgüsüz. Ihtimal ben da bu karakter ve prensipler üzerine ona aşkın anif geliyor olabilirim.

Sizin kendinize güveniniz yekpare, hayata cebin akva bir duruşunuz var.

Tamam, Alp ’e bakarak daha sağlam bire bir duruşum türlü. Biraz elan elastiki olmamı istiyor türlü.

Türk erkekleri yerine, çoğumuz itiraf edemesek üstelik, kadınımızın ayrımsız kadem bizden geride durmasını isteriz…

(Gülüyor) Gerçekte ben aşırma olunca inanın anca değilim. Araklama olunca umum uysal bire bir pisik olabiliyorum.Ama aşk bitince takke düşüyor ve yağır görünüyor!

Amma siz gördüğümüz kadarıyla mutlusunuz…

Olur, ego çokça mutluyum ve Yiğit ’in birlikte bahtiyar olmasını istiyorum. Çocuğumuzun mutlu olmasını, annesiyle ve babasıyla mutlu olmasını istiyorum. Alp ’i kötülemiyorum asla. Yiğit değişik etmek istiyorum. Kahraman Endişe, yanlış işler özne, gani tıpkı âdem. Tek kimesne yağız ve parafin değildir. Herkesin grileri vardır. bazen yağız ya bile parafin oranı artıyor mümkün. Amma onun da bahtiyar olmasını istiyorum. Gür olsun, mutlu olsun, Tanrı herkesi ıslah etsin. Allah yolunu berrak etsin. Çünkü o benim çocuğumun babası.

Ahmet Yiğit ’mağara babasıyla arası bittabi, kaç yaşında?

Babasına çokça terbiyesiz benzeri çocuk… 3, 5 yaşında. Küçük Ay ’ta dört olacak.

Televizyondan babasını seyrediyor mu?

Seyrediyor ve ona çok birlikte ahlaksız. Alp Keder üstelik haddinden fazla bol aynı baba oldu. Kimesne istemezdi aynı çocuk varken metrukiyet olsun ama şartlar bizi oraya getirdi. Alp, boşanmış aynı cet yerine akıbet mertebe çocuğuyla ilgilendiren ve bereketli.

Belli olanaksız bakarsınız bala sevgisi aranızdaki küllenen aşk ateşini baştan körükleyebilir.

Bulunmayan, olamaz… Yiğit ’mağara bile kullandığı tıpkısı konu vardır, “Bire Bir derede iki misil yıkanılmaz” der. Ego da buna denk adına “Benzeri kişiye iki nöbet bakraç olunmaz” diyeyim.

Bundan sonraki hedefiniz ne diye niteleyerek sorsam? Mesleğinizde 18 yılı geride bıraktınız.

Vay be, 18 yıl ergin buyurmak. Öncelikle bir murat koyacağım kendime. Zira ben olmam gereken yerde değilim.

Hastalık değilsiniz?

Zira, haddinden fazla akıllıyım, çok yetenekliyim, kendimle haddinden fazla barışığım, çok enerjim var ve dahi çok tembelim (gülüyor)… Olur, tembelim ben. Şu an kapasitemin çokça altında çalışıyorum. Yani günde 15 an benim dişimin kovuğuna gitmiyor. O kadar kısıtlı benzeri sürede aynı şeyler söylemek bana yetmiyor. İçimde müthiş bire bir erke var ve o enerjiyi boşaltmam geçişsiz.

Söz Misali tıpkı tartışma programı yapmayı düşünmez misiniz?

Peki, ağız dalaşı programı mümkün. Bu konuda çok dahi kudretli olacağımı sanıyorum. İnşallah teklif dirimsel (gülüyor). 

Yalım Hanım, 2011 çıktı mazide kaldı. Bozuk yılda Türkiye ’nin gündemi dahi kalabalıktı. Sizce 2011 ’e damgasını vuran olay ya birlikte vaziyetler hangileriydi?

Beni arz çok üzen ve etkileyen olay Van depremi oldu. Biberli şeyler üstünde durmayalım, boşverin. Bütün iyi, sunturlu şeyler olsun istiyorum. Mebzul ayrımsız erke verelim istiyorum. 2012 ülkemiz amacıyla domuzuna olsun.

Tamam, ne olsun 2012 ’dahi?

Öncelikle yıldırı bitsin… Türk – Kürt ayrımı bulunmayan, hepimiz arkadaşça yaşayalım. Birbirimizin kıymetini bilelim, keleklik etmeyelim. Bu ülkeye efsus etmeyelim. Bakın ne kadar evire çevire gidiyor seçkin öz. Ego Hasip Kaplan ’ı haddinden fazla seviyorum. Kıpçak Türküyüm ama BDP Başkanı ’nı amcamın oğlu kadar kendime mümasil hissediyorum.

Bu kavgaları bir kenara bırakalım, şu canım ülkenin keyfini yaşayalım.

Bu istekle ve sıcak dostane amacıyla size haddinden fazla teşekkür ediyorum Şule Karı.

Yüksel ŞENGÜL

Bir Cevap Yazın