Altaylı’ya nazik suçlama!..

Sosyal medyada meydan alan gâh iddialara bakarak Ciner Iletişim Araçları Ekip Umumi Heyet Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç ile Habertürk Gazetesi Genel Kitap Yönetmeni Fatih Altaylı arasında sabık konuşmaya binaen BDP oylarının ankette düşük olduğu, MHP oylarından biraz puan alınarak BDP ’ye eklendiği öne sürüldü. Bilal Erdoğan ’ın de Saraç ile bu laf üzerine görüştüğü iddia edildi. Anketin Konsensus marifetiyle yapılan ve 15 Mart 2013 ’te yayımlanan intihap anketi olduğu belirtiliyor.

Pozitif 1 TV ’nin etken yayınına telefonla katılan Altaylı, “Saraç hakeza aynı şey söylemişse dahi tığ engelleme etmemişiz filhakika. BDP ’deki düşüşle ilişkin ayrımsız kâm var ve tığ birlikte bakarız demişiz. Ama kayıtlara spekülasyon yapmışlar” dedi.

Konsensus Araştırma Şirketi’nin yaptığı seçme anketlerinde oynama yapıldığı iddialarına cevap +1’dahi Mirgün Cabas’ın sunduğu “Gelişigüzel Öz” programına telefon bağlantısıyla katılan Konsensus Araştırma Şirketi Sahibi Gaye Soluk ve Habertürk Gazetesi Umumi Eser Yönetmeni Fatih Altaylı’dan geldi.

Programa önce namına katılan Soluk, yaptıkları anketin Habertürk’te olduğu kabil oynama yapılmadan yayınlandığını ifade etti. Sarı’nın ardından deli dolu telefon bağlantısıyla programa dahil olan Altaylı de, ankette başkalık talebinin olabileceğini amma internette yayınlanan gürültülü kayıtlarının montaj olduğunu savundu.

Gelen anketi olduğu kabil yayınladıklarını belirten Altaylı, “Bizi bu kavgada benzeri canip beğenmek istiyorlar. Habertürk üstelik inatla kimsenin beraberinde kayran almıyor. 2007’da benim başında bulunduğum gazeteye düzme tıpkı belgeyle umum gecekondu. Bunu münasebet kimesne hatırlamıyor? Medyada Fatih Altaylı ve Ciner Grubu’nun ödediği bedeli bozukluk kimse hatırlamak istemiyor” şeklinde konuştu.

Habertürk Televizyonu Umumi Heyet Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç ‘ın gazetedeki konumunun de engelsiz olduğunu belirten Altaylı, “Saraç Grubun yönetiminde. Gazetede adı yazıyor. Muamma gizli ayrımsız madde değil. Habertürk’te seçkin madde saydam. Özge gruplarda neler oluyor, kimesne buna ayrımsız özdek demiyor” dedi.

MİLLİYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın