Alüftenin şahidi Gülen

Fethullah Gülen, 2013’ün açıklık ayı başlarında internette yayınlanan bir konuşmasında, kendisine Türkiye ’den aynı telefon geldiğini ve tıpkı kişinin nefsine uyarak alüfteye (hayat kadını) gittiği bilgisinin geldiğini argüman etmişti. Konuşmasının devamında Gülen, o kişinin alufteye gitmesini önleyip komployu boşa çıkardığını sav etmişti. Gazeteci Nazlı Ilıcak da 2014’ün geçmiş günlerinde bir göstergeç programında, Gülen’in bahsettiği şahısın Kemalettin Özdemir olduğunu öne sürmüştü.

ALENEN ŞAHSIMA ATILMIŞ IFTIRA

Kemalettin Özdemir, Ilıcak’ın iddiasına “Hakeza tıpkı fenomen söz konusu değil, o dirilik ego değilim. Bu hüveyda şahsıma atık bir iftiradır. Hâkimiyet uğrunda gerçekli bu iftiranın hesabını soracağım” demişti. Bunun konusunda Özdemir, Baylan Ilıcak ’a 50 bin TL ’lik tazminat davası açtı ve mahkemeye sunduğu dilekçede, Fethullah Gülen ’i şahit gösterdi ve tanık yerine dinlenmesini rica etti.

KİM OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA…

AKŞAM EZANI ’a mütekellim Kemalettin Özdemir, davaya konu olaya bizzat Gülen ’mağara birlikte şahit olduğunu, orada sözü edilen kişinin kim olduğunu birlikte bildiğini açıkladı. Özdemir şunları söyledi: “O sırada ego Amerika ’birlikte, Gülen ’mağara yanındaydım. Bahsedilen telefon görüşmelerini benim birlikte bulunduğum tıpkı ortamda yaptı. Sözü edilen kişinin ki olduğunu ben biliyorum ancak afişe etmek istemiyorum. Mahkemede gerçekler ortaya çıkacak nasılsa.”

YAYINDA OLAYI NASIL ANLATMIŞTI?

Fethullah Gülen tıpkı genel ağ sitesinde, benzeri hayat kadını üzerinden kurulan ‘bal tuzağını ’ anlatmıştı. Gülen çokça tartışılan ‘alüfte ’ olayını şöyle anlatmıştı: “Akşamüzeri telefon geldi. Dediler kim, ‘Nefsine uyarak benzeri halat ucu yerde tıpkısı alüfte ile buluşmaya gidiyor. Ayrımsız zamanda birilerinin komplosu bahis konusu olabilir.’ Onu tanıyan tıpkısı arkadaşa telefon ettim. ‘Kalk ’ dedim, ‘Şeb yarısı mersiye, evine koş git. ’ Bu ayrımsız tertibat meselesiydi. Eğer ego engellemeseydim o kişi günümüzde geldiği konuma gelemezdi.”

CEMAAT’TEN 5 YIL GEÇMIŞ AYRILDI

Kemalettin Özdemir, 1968 ’den itibaren tanıştığı Gülen ’in sunma yakınında kâin beş altı isimden biriydi. Tanrı Bilimi Profesörü Özdemir, Gülen grubunda Ankara imamlığı, polis güçleri imamlığı kadar görevler yaptı. Paralel Yapı’nın, Türkiye ’nin aleyhine müteharrik bazen ülkeler, duyum örgütleri ve arsıulusal güçlerle ati boyutta pazar zarfında olduğunu gören Özdemir, yaklaşık ilkokul sene önce Gülen ve yandaşlarından uzaklaşmıştı.

AKŞAM EZANI

Bir Cevap Yazın