Alzheimer hastası nemli koca donarak öldü!

Eskimemiş Asır’da meydan düz habere göre eşi ayrımsız süre geçmiş yaşamını yitiren üç yavru babası olan Alzheimer hastası Mustafa Kurt, güzeşte 20 Ara sabahı evlerinin önünden bir anda ortadan kayboldu. Yakınların gidebileceği yerlere bakmalarına karşın kendisine ulaşamayınca polis güçleri ve jandarmaya zayi başvurusunda bulundu.

Bunun konusunda uyanık Taharri Kurtarma Derneği Nazilli Ekibi ile Işıklı Toprak Kıran ve Ivedi Boyut Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden müzaheret istekle bölgede kontrol-kurtarma çalışması başlattı. Ahmet Aldanmaz’ta kurtarma ekipleriyle alay malay keder-belen gezerek babasını aradı. Taharri-kurtarma çalışmaları sürerken, mazi (Perşembe) saat 16.00 sıralarında ızdırap malumat 3,5 kilometre mesafedeki Kerim Mahallesi’nden geldi.

Buradaki iki rençper marifetiyle aynı zeytinlikteki barakada mevcut yaşlı adamın kaybolma olan Kut’a ilgilendiren olabileceği bildirdi. Barakaya revan ekipler, cesedi mevcut kişinin Mustafa Aldanmaz olduğu belirlendi.

Vücudunda temas kesici ve etkileyici aygıt yarası namevcut nemli adamın, soğuktan sığınmak amacıyla girdiği barakada donarak öldüğü belirlendi. Cesedi bitirmiş ve savcının fenomen yerindeki incelemesinin arkası sıra ailesine teyit edildi.

Uyanık, Kurt’un ölümüyle ilişik soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Bir Cevap Yazın