Amaç Dündar: Odasına gittim helalleştim!

Ulu Kırca’dan sonradan bire bir eksantrik rakibi henüz Birand’a akıbet vedasını hareketli yayında yaptı. CNN Türk’te mütekellim Tasavvur Dündar, yırtıkça gazetecinin arkası sıra duygularını paylaştı. Birand’la yaşadığı esas fen rekabetini anlatan Dündar, kendisiyle helalleştiği amacıyla haddinden fazla mutlu olduğunu söyledi.

HEPİMİZ FANİYİZ, SAHN AYNI VARMIŞ AYNI YOKMUŞ…

Hepimiz faniyiz. Avlu sonuçta bir varmış bir yokmuş… Amma bu hayatı da mahmul mahmul sürmek de insanın elinde. Ego Birand’la anchorman olduğum 2007 yılından bu yana ayrımsız yarış içindeydim. Ego, Ali Kırca ve rahmetli Birand saat 19 olduğunda bir rakiplik içine giriyorduk. arada sırada bu meslekli rakiplik içinde birbirimizi kıracak şeyler üstelik söyleyebilirdik.

KENDİSİYLE ODASINDA HELALLEŞTİK

Bir dönem eğer eskiden Birand’ı kırmışsam diyerek çıktım odasına gittim. Kanal D’deki arkadaşları üstelik oradaydı. Sevgili Mehmet Ali ben seni kırmışsam özür dilerim dedim. O da bana sarıldı ve çıktım. Daha sonra dahi bu yarışı sürdürdük. birlikte stüdyolarda yayın yapıyorduk. O sırada tedavi ve hastalığını öğrendik. Ama onun olmadığı aynı bizim üzere bile iyicene değildi… Acun görüşümüz ve politik tavrımız farklıydı. Amma röportajları, haberleri çok başarılıydı. Belgeseller yaptı, kitaplar yazı. Gazeteciliği ve televizyonculuğu aşkla yapardı. Beni dahi temas başarımdan belde çoğu ant önce kutlayan o olmuştur. Ego üstelik kendisini kutlardım. Birand’ın başarısının arkasında çokça ongun tıpkı herif da vardır. Eşine ve oğluna bile sarrafiye sağlığı diliyorum. Tanrı yağmur eylesin….

Bir Cevap Yazın