Amerika’dan Türkiye ile ilgili can alıcı açıklama!

Hürriyet’te düzlük alan habere göre BENDE Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, başşehir Washington’bile düzenlediği günce basın toplantısında, NATO müttefiklerine müteveccih dinleme iddialarına ilişik soruyu yanıtladı.

Toner, “BENDE Başkanı Obama, Edward Snowden’ın yanlışlık oluşturan eylemlerinin ortaya çıkmasının peşi sıra bu konuyla ait birkaç el konuştu ve bunları açıklıkla yürüteceğimizi anlattı. Bunlar elan geçerliliğini koruyor” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD marifetiyle dinlendiğine ilişik iddiaları birlikte duymadığını savunan Toner, “Bizim istihbarat faaliyetlerinin hangi olup olmadığına ilişik konularda konuşmayacağım. Hele Türkiye üzere değil, genel yerine konuşuyorum” dedi.

Türkiye ’nin balaban tıpkısı NATO müttefiki ve IŞİD’e karşı koalisyonun tıpkısı üyesi olduğunu belirten Toner, şöyle bitmeme etti:

“IŞİD’i Suriye ve Irak’ta ahzetmek amacıyla Türkiye ile yakından işbirliği yapıyoruz. Türkiye’nin katkılarına ve katılımına değer veriyoruz, duyum paylaşımı yapıyoruz. Dolayısı ile hakeza ayrımsız taban dışılığa çıkıldığına inanmak amacıyla on paralık bire bir illet namevcut.”

Bir Cevap Yazın