Amiyane kız Facebook kâbusu yaşadı!…

İHA’da düz düzlük habere bakarak Seyhan ilçesi Kocavezir mahallesinde meydana geldi. 16 yaşındaki Y.M. kısaca 6 kamer önceki toplumsal paylaşım sitesi Facebook’tan tanıştığı Halil Y. ile buluştu.

İddiaya bakarak, Halil Y. kız çocuğuyla birlikte oldu. Aynı müddet sonra kız çocuğu şikayetçi olacağını söyleyince Halil Y. dini nikah kıyarak kız çocuğuyla evlendi. Aynı süre sonra Halil Y. kız çocuğundan ayrıldı. Y.M. ise babasının evine döndü. Fakat kız çocuğu tekrar toplumsal paylaşım sitesinden tanıştığı Süleyman Ö. ile Adana’da buluşup gezdi. Süleyman Ö. kız çocuğuna tacizde bulundu. Yaşı beribenzer olduğunu öğrenince kız çocuğunu evine idraksiz gönderdi.

Bu olaydan bire bir hafta sonradan kız çocuğu Facebook’tan Muhammet Sami T. ve Halil A. ile tanışıp yâren oldu. Kız çocuğu bu posta da bu iki hempa ile mülaki olmak üzere evden ayrıldı. İki yâren kız çocuğu ile buluştuktan sonraları benzeri eve gittiler. Burada Muhammet Sami T. ile Halil A. kız çocuğuna tecavüz etti. İki meşkûk kız çocuğuna hücum ettikten sonradan şikayetçi olmaması üzere “Bizimle birlikte olurken senin cep telefonu ile görüntünü çektik, şikayetçi olursan bu görüntüleri internete atarız, antrparantez bizim arkamızda örgüt var” diyerek zılgıt etti.

Kız çocuğu evvel korkup şikayetçi olmayacağını söyledi fakat eve gidince olayı ailesine anlattı. Ailede polise şikayette bulundu.

Adana Itimat Müdürlüğü Bala Yazıhane Müdürlüğünde psikolog eşliğinde kız çocuğunun ifadesi alındı.

Y.M. son 6 ay içinde esasen geçenleri anlatıp tek bir tane insanoğlu verdi. Bunun üstüne Aktöre Kürsü Amirliği ekipleri Halil Y, Süleyman Ö, Muhammet Sami T. ve Halil A.’yı gözaltına aldı.

Zanlılar, Y.M.’yi tanıdıklarını fakat taarruz etmediklerini kız çocuğunun kişi rızasıyla cinsî ilişkiye girdiğini söyledi. Zanlılardan Halil Y, “Aşağı yaştaki kız çocuğuyla birlikte olmaktan”, Süleyman Ö. “Sıradan yaştaki kız çocuğuna taciz, Muhammet Sami T. ile Halil A. ise “Kız çocuğuna atak” suçlamasıyla adliyeye irsal edildi.

Muhammet Sami T. ile Halil A. tutuklanırken, değişik iki zanlı serbest kaldı.

Bir Cevap Yazın