Ana adaylarına ‘plastik madde’ uyarısı!

Yıpranmamış Asır’bile düz düz habere bakarak asıl adaylarına plastik maddelerden uzak durmaları gerektiği çağrısında bulunan Doç. Dr. Çoksüer, içerisinde hormon bozukluğuna amil olan bisfenol a maddesi içeren plastiklerin, şeker hastalığından duygu damar tıkanıklığına kadar birçok hastalığa çağrılık çıkardığını kaydetti.

Doç. Dr. Çoksüer, “Gebelik esnasında plastik malzeme kullanımı doğan çocukların ileri yaşamında diyabet, önsezi huy hastalığı riskini arttırmaktadır. Plastik malzemelerin içerisinde bisfenol a maddesi vardır. Bisfenol a maddesi eş sağlığı amacıyla çokça tehlikeli olumsuzluklara illet olduğu bundan sonra ispatlanmıştır. Sonuç yapılan çalışmalarda plastik malzemelerin içerisindeki bisfenol a maddesi insanlarda şeker hastalığı riskini arttırdı ve metabolik nişan gibi his yaradılış hastalıklarını arttırdığı yapılan saldırılarda gösterilmiştir.

Bisfenol a maddesi insanlarda hormon bozucu bire bir maddedir. Âdem vücudunda hormon bozulduğu devir, alelhusus şeker hastalığı hastalığının oluşumunu engelleyen insülin hormonlarında aksaklık olduğu ant insanlarda diyabet riski artmaktadır. Onun için tür olduğu büyüklüğünde plastik malzemelerden uzak durmak gerekiyor.

Endocrine Society’s Journal Endocrinology dergisinde yapılan çalışmalarda gebelik esnasında plastik malzemelerin tüketiminin çocuklarda çokça ağır sıklet sıkıntılara kat açtığı gözlemlenmiştir. Bunlardan aynı tanesi çocuklarda baş döndürücü derecede kiloya tandans artışı, ikincisi şeker hastalığı riski artışı, üçüncüsü ise ruh ve soy hastalıkları ile ait çok sakil hastalıklar olduğu gösterilmiştir. Onun üzere hepimizin, hamilelik esnasında gelecek yıpranmamış sulp olacak çocuğumuza henüz bereketli bakmamız üzere plastiklerden kaçınmamız gerekiyor” dedi.

“PLASTİK BIBERON HESABINA CAM”

Kollar doğduktan sonradan çabucak rastgele annenin kullandığı plastik biberonların bile yavru sağlığına beis verdiğini dile getiren Doç. Dr. Çoksüer, plastik şişeler namina kadeh şişe tercih edilmesinin afiyet açısından çokça daha gani aynı yeğleme olduğuna dikkat çekti. Doç. Dr. Çoksüer, “Alelhusus çocuk doğduktan sonra makbul plastik biberonlar birlikte bala sağlığını kilolu oranda etkilemektedir. Plastik biberonlarda mamaların ve sütlerin özellikle ısıtılma sonrası süte yahut suya henüz fazla bisfenol a maddesi geçtiği gösterilmiştir. Onun üzere çocuklarda emzik kendisine kesinlikle ve kesinlikle plastiklerden kaçınarak cam şişe biberonlar kullanmamız geçişsiz.

Bu menfi etkilerden kaçınmak üzere alelhusus iki canlı bayanların ve 60 yaşın üzerindeki insanların kesinlikle plastik malzemelerden ırak durması, gibi olduğu kadar içki materyal kullanması gerekiyor. Plastik şişelerde hele ısıtılmış olan öz ve kahve tüketiminde ırak durmak lazım. Çünkü ısıtılmış aynı sıvı ile ilişki ettiği ant plastik maddelerdeki bisfenol a elan çok sıvıya geçiyor bu üstelik koca sağlığı üzere güç olumsuzluklara bozukluk oluyor. Plastik şişelerin altındaki üçlü kutucuğun içerisindeki sayılar o plastiğin kötülük derecesi üzerine bize bilgelik veriyor. Üçlü kutucuklarda ‘3,6,7’ rakamları yazan plastik bardaklardan ırak ara vermek gerekiyor. Asıl adaylarını bu durumlarda daha titiz olmaları gerektiği üzerine uyarıyoruz” diye konuştu.,

Bir Cevap Yazın