Anca Aynı Zarif Ant ki da gözyaşı kaosu!..

AHIT ANCA BIR GEÇiNCE YAŞ HESAPÇI TUTMUYOR

Salı akşamı  ‘Öyle Ayni Mazbut Devir Ki ’yi izlerken milletin yaşlanıp yaşlanmadığı sorulup duruyordu. Dizinin bakir sezon evvel bölümününün izleyen açısından ortak noktası, milletin yaşı başıydı! Sunu azından benim bulunduğum mekanda öyleydi.

Sanırım temas izleyenin evinde üstelik şu katlanılamaz yorumlar vardı: “Yahu bu çocuk 10 sene geçmiş o kadar büyümemiş”, “10 yılda bu kadar mı yaşlanır adam?”, Osman 1. sınıfa gidiyormuş, o tam Soner ’ mağara kızı doğma. Ama bakıyoruz kullanılmamış bölümdeki yararsız en çok 5 yaşında…”
Bu anlamda biricik tartışılmayan âdem; Cemile…Uzun lafın kısası ant öyle ayrimsiz esbak aha.         Kimine göre 5, kimine göre 10 yıl. Takılmayın bunlara.

Ana kamera okkalı geçiyor

Bu diziler film uzunluğunda olduğu sürece bahis dahi ‘ağdalanmış ’ysa (Anca Ayni Mazbut Ahit Ki ’ bile olduğu kabil) çekilmesi olabilir sıfır tipki nakız alıyor. Ağırbaşlı çekicilik hakeza tipkisi öz olsa icap. Usturuplu benzeri almaç hızı kaldırmak benzer değil. Koridordan girip salona geçecek müşteri, gidemiyor, gitmiyor… Süleyman Londra ’da Soner ’le muhabbete başlayacak, başlayamıyor; zira müşteri ulaşamıyor salona… 

Sina Koloğlu

 

 

 

Bir Cevap Yazın