Ankara’da aşağılık saldırış!..

Hürriyet’te yer kayran habere göre Başkentin genişlik merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Şevket Mahallesi ’ndeki hücum, saat 18.30 ’da, bomba gebe araçla gerçekleştirildi.

Teröristler, İnönü Bulvarı ’nı Dikmen Caddesi ’ne bağlayan Merasim Çıkmaz ’ta, askeri servis araçlarının beraberinde bomba aylı aracı infilak ettirdi. Ankara ’nın bire bir çokça durumunda duyulan patlamanın peşi sıra iki askeri servis aracı çabucak yalaz topuna döndü.

Yükselen simsiyah dumanlar Ankara ’nın her aracılığıyla görülürken fenomen adına çokça sayıda cankurtaran ve itfaiye aracı ekipleri sevk edildi.

Alevler arasından alınan yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılırken, İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı.

NUMAN KURTULMUŞ AÇIKLADI

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, yaptığı açıklamada 28 kişinin hayatını kaybettiğini 61 kişinin de yaralandığını açıkladı.

ŞÜPHELİ PAKET FÜNYE İLE PATLATILDI

BERABER İçişleri Bakanlığı uğrunda kâin berbat paket fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirildi.

BAŞBAKAN YANLIŞSIZ PARTI GENEL MERKEZİ ’HANGI GEÇTİ

Başbakan Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı sarayındaki düzenlilik zirvesinden beş altı ilk çıkarak DOĞRU Öğür Umumi Merkezi’hangi geçti.

ÇELİK: “YILDIRI HAİNLİĞİNİ GÖSTERDİ”

AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Ömer Polat, “Yildiri Ankara’birlikte alçaklığını ve hainliğini bir misil daha gösteriyor” dedi.

Polis, bölgede yeni ayrımsız patlama olasılığına karşın çevredekilere “Uzaklaşın” uyarısı yaptı.

RTÜK’TEN YAYIN YASAĞI

Radyo ve Monitör Kayırıcı Kurulunca (RTÜK), Ankara’da  askeri servis konvoyunun geçişi sırasında meydana mevrut patlamayla ait arızi  yayın yasağı getirilmesi kararlaştırıldı. RTÜK’ten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“15 Şubat 2011 günlü ve 6112 mahdut Radyo ve Televizyonların Kuruluş  ve Nişane Hizmetleri Için Kanun’un 7’nci maddesinde ‘milli güvenliğin sarih  zaruri kıldığı hallerde veya kamu düzeninin kırıcı şekilde bozulmasının beklenen olduğu durumlarda’ arızi eser yasağı getirilebileceği öngörülmektedir.

17 Şubat 2016 tarihinde Ankara’birlikte gerçekleşen patlama üstelik mezkûr hâkimiyet çerçevesinde olduğu değerlendirildiğinden, söz konusu olayla ilgili eğreti im yasağı getirilmesi makul görülmüştür”

Geçici ürün yasağının, olay yerini görecek şekilde naklen yayın  yapılmasını, olayın sistem anı ve aceleten sonrasına ilişik görüntüler ve cenaze  görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın