Annem ve eşimin namusu üzere Erdoğan’a güveniyorum

Işte Ertem Şener ’in Medyaradar ’a verdiği o çok çarpıcı röportajı…

Spor dünyasından aynı isimle politika konuşmak haddinden fazla keyifliydi. Bu röportajın hikâyesi esasen bir tweet ile başladı. Ertem Şener ’i ego spor dünyasından tanıyorum, işini de çokça mebzul yaptığını düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde bire bir tweet attı kendisi. Başvekil ’a “Maharetli-Başkan” diyor ve “yalnız” olmadığını söylüyordu. Çokça şaşırdım elhak. “Tığ gazeteciler az buçuk elan nötr olmalıyız” diye niteleyerek bire bir tweetle bedel verdim. Ihtimal birlikte sorumluluk yaptım. Bilemiyorum. Zira artık “Gazeteci elbet olmalı?” sorusuna yanıtım bulunmayan. İnanın kafam çokça elinin körü. Kare rubai sorular çözüyor, kündüne koyamıyorum. Medyayı birlikte daha çok çokça anladığımı söyleyemem. Ertem bana fena hâlde bire bir karşılık verdi, “Tümce fikrini açıklıyor birlikte ego neden susayım” dedi. Ben de bu röportajı yapmayı teklif ettim. Sıhhatli olsun kırmadı. Çok da yalınlık namzet, lafı gediğine oturtuyor. Önceki özellikle duraksama ettim acep bittabi karşılar diye niteleyerek ama çokça misafirperverdi. Beyaz Zehir TV ’birlikte yaptık bu çarpıcı röportajı.
Onu dinlerken aklıma “Ego Onu Haddinden Fazla Sevdim” dizisi geldi. Menderes üzere çekilen o pir seri. Ertem, Başvekil Erdoğan ’ı haddinden fazla seviyor, öyle kim çıktı bunu kendisine benzeri dava edinmiş. Erdoğan ’dan söz ederken gözleri doluyor, duygulanıyor. Başkaca heyecanlanıyor. Şaşırdım bu iri sevgiye. Başbakan ’dan “Beyefendi” diye alay ediyor. Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan ’a ilgili olduğu argüman edilen ses kaydı üzere ise kemiksiz konuşuyor. “Çatı” diyor. Ve ayrıca ekliyor: “Eşim ve annemin nâmusuna ne kadar güveniyorsam, Başbakan ’a de o büyüklüğünde güveniyorum” diyor. Topluluk konusuna gelecek olursak; 17 Mesafe sonrası bağlarını koparmış. Artık Türkçe Olimpiyatları’na gitmeyecekmiş. Başbakan ’ı çok sevdiği üzere “ekti” zar edilmesine da başkaldırma ediyor. “Tamam, seviyorum hem bile çokça seviyorum” diye niteleyerek kayran okuyor.

Elbette takkadak siyasa değil spor dünyasını de konuştuk. Bana mesleksel kariyerindeki arz iri ayıbı birlikte anlattı. Al sürecine elbette baktığını da… Herhangi Bir kelimesi manşet, temas sözü vurucuydu. Haddinden Fazla heyecanla dinledim. Demin o tıpkısı heyecanla dakikasında aradan çekiliyorum çünkü sözü başından çokça uzattım ve derhal sizi bu röportajla başbaşa bırakıyorum. Buyurun tanımadığınız yönleriyle size benzeri eksantrik Ertem Şener…

Dostlukla baskı, hep ümitli olun.

MÜLAKAT: ALEV GÜRSOY CİMİN

MEDYARADAR
 

Bir Cevap Yazın