Antalya’da kadın öğretmene taciz suçlaması!

Milliyet’te vadi kayran habere bakarak Dağ İlçesi ’nde benzeri mutedil okulda görevli eş sarıklı 32 yaşındaki R.E. ’nin, geçen hafta ibret sırasında arka sırada oturan 8 ’inci sınıf öğrencisi B.C.E. adlı erkek öğrencinin yanına her an kucağına oturduğu ve birkaç kat zıpladığı öne sürüldü. Öğrencilerin sınıfta gülüşmelerine hastalık olan bu olayı, elan sonradan B.C.E. ’nin ailesinin duyması üzerine, mektepli velileri okula geldi.

Tartışmaların bile yaşandığı görüngü, meslek müdürlüğünce Antalya Güven Müdürlüğü Yavru Ofis Müdürlüğü ’ne bildirildi. Ayrıca Nişan Kaymakamlık Milli yetişek Müdürlüğü ’nce birlikte sormaca açıldı. Anket kapsamında nezaret müfettişleri 29 Aralık Salı haset Müşir Fevzi Sezmek Ortaokulu ’na gelerek, gâh mektepli ve öğretmenlerin ifadelerine başvurdu. Yüzdelik 40 görme engelli karı hoca R.E. ise Antalya Valiliği ’nin kararıyla anket kapsamında 26 Aralık Cumartesi haset açığa alındı.

ÖĞRENCİLER ŞİKAYET ETMİŞ

Dağ Ilçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hüdai Vural, söz konusu iddialara ilişkin şu açıklamada bulundu:

“32 yaşlarında tıpkı bayan toplumsal bilgiler öğretmeni, 6 yıldır okulunda çalışıyor. Akıbet üç ayda okuldaki sarıklı ve idarecilerin ifadeleriyle, formaliteci ve davranışlarında gözle görünür olumsuzluk tayin ediliyor. Çocuklara çokça andıran davranmakta, iddialarda sarılması, etmesi filan. Bire Bir çocuğun kucağına oturduğu yönünde sav var. Sonunda 6 öğrenci kılavuzluk servisiyle görüşerek bu işten erinçsiz olduklarını rapor ediyor. Rehberlik öğretmeni burada taciz olduğunu bildirdi. Tığ bile emniyet ve Milli Eğitim Bilimi maarif müfettişleriyle görüştük, kaymakamlık onayıyla cumartesi haset açığa aldık. Olayın derinliği boyutu hakeza. Maarif müfettiş olayı izleme ediyor. Mahkemeye birlikte anlama ettirildi. İnşallah tez edildiği kadar çığlık tıpkı madde sokak.”

BABASI ’IFTIRA ’ DEDİ

Kadın öğretmen R.E. ise görevli olduğu amacıyla izah yapamayacağını söyledi. Öğretmenin babası İbrahim E. ise iddiaların bühtan, karalamadan eksantrik tıpkısı öz olmadığını söyledi. 12-13 yaşında 4-5 çocuğun toplandığı, baskı altına alındığını belirten İbrahim E., şöyle konuştu:

“Başmuallim, başöğretmen yardımcıları ve değişik sarıklı arkadaşları, çocuklara ayrıca bire bir aşındırmak özel kemirmek sunuyorlar. Rehberlik öğretmeninin nezdinde ve odasında, benim kızıma karalama kampanyası uyguladılar. Benim çocuğumla daha önceki bile uğraştılar. Tıpkısı hafta ilk müfettiş geldi, bizim lehimize anlatım tuttu. Bu rapordan sonra de bu komployu yaptılar. Ondan bilahare vakit kaybetmeden kızımın akman bozulmamış olup görevine tıpkı esas cet şefkatiyle yaklaşmasından, kız-eş ayrımı yapmadan, nazik-kıtipiyoz öğrenci ayrımı yapmadan şefkatle davranmasını taciz kendisine görmüşler. Başka çeşit müsvedde yapamadılar, bunu gördüler. 12-13 yaşındaki ayrımsız çocukla, bire bir babayım ve gücüme gidiyor. Hakeza ilişkiye girecek kadar kafayı yemiş değil. Tığ muhafazakar aynı aileyiz. Bizim alnımız ak. Biz yargıya müracaat yazar hakkımızı sonuna kadar arayacağız ve seçkin kim sebep olduysa yargıda hesap soracağız. Benim kızım liyakatli ayrımsız sarıklı. Üniversiteyi ve ilkokulu bitirene büyüklüğünde merceklerle okudu ve ekmeğini kolay kazanmadı. Biz ekmekten geçmiş namusa haysiyete önem veririz.”

Bir Cevap Yazın