Arda Aydoğan’ı kaybettik

Vatan’da vadi düz habere bakarak Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Danışma Merkezi’nin Genel Nutuk Yönetmeni, sakat Cemal Olmuş Ide Konser Salonu’nun (CRR) Umumi Laf Yönetmeni Ardıl Aydoğan, Kağıthane Heybet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Sanatçının cenazesi salı haset öğle vakti namazını müteakip Levent Camii’nde kılınacak namazın peşi sıra defnedilecek.

Opera sanatçısı Çağnur Gürsan, yaptığı açıklamada, Aydoğan’ın yersiz vefatı zımnında balaban bir alışılmamış yaşadığını dile getirdi.

Eş projelerin hazırlığı içre olduklarını kaydeden Gürsan, “Erte randevumuz vardı. Önümüzdeki senenin projelerini konuşacaktık. Çokça şaşkınız. üzüldük, kırıldık, mahvolduk” ifadelerini kullandı.

Arda Aydoğan kimdir?

Arda Aydoğan, 1963’te Ankara’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Ihtişam Konservatuarı’nda okudu. İstanbul Azamet Operası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve kendisi eliyle kurulan CRR Opera ve Orkestrası’nda solocu artist kendisine başrollerde meydan aldı.

Cemal Reşit Ide Dinleti Salonu’nun yapı çalışmalarında düz alan sanatçı, 1994’te CRR Konser Salonu’nun Genel Müdür ve Konferans Yönetmenliği görevine atandı. Kestirmece 10 yıl görevde bulunan Aydoğan, 1995’te CRR Opera Orkestra ve Korosu’nu, 1996’da CRR Senfoni Orkestrası’nı, 2003’te CRR Dans Tiyatrosu’nu kurdu ve bir kuruluşların Umumi Danışma Yönetmenliğini yaptı.

Bir Cevap Yazın