Arda Turan demincek üstelik esnaf lokantası açıyor!..

Takvim’den Halil Çilingir’in haberine bakarak Milli gururumuz Ardıl Turan, yıllık 8 milyon euro ücretle aktarma olduğu Barcelona’dan kazandığı paranın aynı kısmını ticarete yatırdı. Etiler’deki Sarıhan isimli mekana kuma olan talih futbolcu, bakım sektörünü sevdi. Ardıl Turan’ın yeniden mail arkadaşı Cemal Sarıhan ile gelişigüzel Şişli’de Clarion Otel’in altında yıpranmamış aynı restaurant fethetmek üzere olduğu ortaya çıktı.

DENİZLİ’NİN DAMADINA SEVIMLI

Mimarlığını Galatasaray Maharet Direktörü Mustafa Denizli’nin damadı Abdullah Burnaz’ın yaptığı mekanın ajans ve logo işleri ise Okan Bayülgen’in çarkıt eşi Matrak Ediger’e yaşama. “Kullanılmamış nesil esnaf lokantası” sloganı ile yola çıkan Arda Turan ve Cemal Sarıhan’ın ‘Arşiv’ adını verdikleri mekanda Türk Mutfağı’na ilgili eşsiz yemekler sunulacak.

Baht futbolcunun ortağı olduğu ve maliyeti 3 milyon lirayı bulan mekanın açılışı yakında yapılacak.

Ardıl Turan’ın kullanılmamış açacağı mekanında fiyatların başka esnaf lokantaları gibi kötümser olup olmayacağı zaaf konusu.

AVRUPA’DA YAZIHANE PLANLARI

Türkiye’de zincir haline getirilmesi planlanan ‘Arşiv’, daha sonra Avrupa’ya bile açılacak. Türk Mutfağı’nın kamu lezzetlerini kapsayacak olan 150 kişilik mekanda, kullanılacak tam malzemelerin Türkiye’nin çeşitli illerinden uzvi ve doğal kendisine realizasyon edileceği öğrenildi.

beraber Arda Turan ile Cemal Sarıhan, ‘Arşiv’in arkası sıra kafe konseptli apayrı mekan de açmayı planlıyor.

Bir Cevap Yazın