Arda’nın gözyaşları!

Sporx’te kayran düz habere göre Barcelona’nın yeni yıldızı Topçu Ardıl Turan , İspanya’üstelik tıpkı radyo programına bağlanarak ayrıntılı ayrımsız mülakat verdi.

“Şampiyonlar Ligi’ni 2 defa üstüste çekmek arzu ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan Topçu Arda Turan , “Şampiyonlar Ligi konusu açıldığında, takımı sunma fazla motive fail şey bu. Şampiyonlar Ligi’ni 2 kez dal üstüne galip mevrut geçmiş topluluk oluşmak dilek ediyoruz . Benim için bu kupanın ayrı tıpkısı ehemmiyeti var. Atletico’bile iken, 2014’te Real Madrid’e kaybettiğimiz süre çokça ağlamıştım. Sakatlığım cihetiyle oynayamadım, mühim aynı oyuncuydum. Tabiki hepyek aktör hep maçı değiştiremeyebilir amma temas müddet aklımda ‘Ya oynasaydım?’ suali var” diyerek konuştu .

“EGO FUTBOLU SOKAKLARDA ÖĞRENDİM”

Arda, 4 mücadelede dahi faklı mevkilerde oynaması ile ait, ” Herhangi Bir pozisyonda rahat ediyorum. Oynadığım mevkiyi, istatistiklerimi, gollerimi önemsemiyorum. Oynadığım için mutluyum. Ego buraya kupalar kısaltmak için geldim.” diyerek sözlerini sürdürürken, Barcelona’daki futbolu, “Futbolu sokaklarda öğrendim. Barcelona’birlikte da mahsus bire bir süre bunun üzere bire bir. Futbolum 80’lerin zihniyeti bir. Mahdut meydanda gani birşeyler yapmayı becerebiliyorum” diye açıkladı .

“SIMEONE FELSEFE GETİRDİ, ENRIQUE…”

Luis Enrique ile Diego Simeone’yi kıyaslaması istenen Ardıl, “Simeone, himaye dair çokça daha katıydı. Luis Enrique ise atılım dair merhametsiz. Simeone, Atletico’ya ayrımsız oynama tarzı ve felsefesi getirdi. Luis Enrique ise amade olan ayrımsız hars üzerinde detaylı dokunuşlar yapıyor. Burada doğal bire bir kontakt var. Kendinizi ‘önemli’ hissediyorsunuz. Bu büyüklüğünde büyük baht, bu gibi tıpkı kontakt kültürü olmasa büyük sorunlar yaratırdı” bilgisini verdi .

“INIESTA İDOLÜM, NEYMAR İSE KARDEŞİM”

Arda, soyunma odasındaki ilişkileriyle ilgilendiren, “Iniesta benim idolüm ve misilsiz tıpkısı aktör. Messi gelmiş önceki yer evire çevire aktör amma onun oyunu Iniesta ile kıyaslanmamalı. Onlarla beraber kundaklamak bile onları tutkun olmak birlikte haddinden fazla sevinçli. Messi ile bu arada oynarken futbol bambaşka tıpkı molekül. Neymar var, sıradaki Messi o. Suarez ise misilsiz uzun dişli aynı aktör. Ama , Messi burada ağızsız benzeri patronluk yapıyor. Neymar ise benim kardeşim” ifadelerini kullandı.

“AYAKKABI FIRLATMAMDAN KORKUYORLAR!”

Ardıl Turan bu sözlerinin daha sonra, Barcelona ile eski zamanda oynadıkları aynı mücadelede pabuç fırlatmasına gönderme yaparak, “Soyunma odasında benimle uğraşmıyorlar sebebi ise başmak fırlatmamdan korkuyorlar” şeklinde espri yaptı. 28 Ev 2015’te Atletico Madrid ile Barcelona içinde oynanan Kral Kupası çeyrek final mücadeleninde kendisine nesir edilen faulün verilmemesine sinirlenen Futbolcu Ardıl Turan, ayakkabısını müzaheret eden hakeme akilane fırlatmıştı.

ATLETICO’YA KARŞI UYUTMAK…

Milli yıldızımız, daha eski takımı Atletico’ya cebin Vicente Calderon’bile oynayacağı maç üzerine, “Atletico’dayken Madrid’e karşı seçkin maça ekstra motivasyonla çıkardım. Deminden ise genişlik neymiş muhtemelen bir süre ayrı . O maçı çabucak 3 fakül gözüyle göreceğim amma tabiki tuhaf hisler da olacak. Ama , şampiyonu tayin edilecek bire bir karşılaşma olacağını düşünmüyorum” diyerek konuştu .

TÜRKİYE VE İSPANYA KIYASI…

Katalanya ile Türkiye’yi kıyaslaması maksut Arda, “İspanya ve Türkiye’deki durumlar belli ayrımsız müddet ayrı . Burada Katalanya sorunlarını demokrasi ile çözmeye çalışıyor. Ölümler ve cenk ile değil. Ülkemde bile sorunların bu üzere çözülmesini dilerdim. Ülkem dahi bu sorunların muadele ve demokratlık ile çözülmesini haddinden fazla istedi” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir Cevap Yazın