Arı Yer serencam yolculuğuna uğurlandı

CİHAN’de düzlük alan habere bakarak cenazeye katılan işadamları, iri amal başarmış ‘Sili Koca’yı sonuç yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Çekişmeli özel yaşamı, şirketleriyle ilgilendiren gelişmeler ve familya üyeleri arasındaki sevgili konuları ile gündeme gelen, ‘Günahsız Koca ’ lakaplı iş kadını Öz Arazi üzere zaman cenaze merasimi düzenlendi. Ortaköy ’deki Şişman Mecidiye Camii ’nde ikindi vakti Torak için cenaze merasimi düzenlendi.

Cenaze namazına Yer ’ın kızları Ayfer Cengiz Karavan, Ayla Zengin, Bağlılaşım Tunga, Yeşim Doğan, AhmeToprak, Ahmet Arazi ve torunu Burak Yerey ile birlikte farklı sülale üyeleri taziyeleri kabul etti.

Taziyet içi kuyruğa girenler ortada hisse senedi adamlarından Yılmaz Ulusoy, Erdoğan Demirören, Mehmet Nezih Fazilet kabil dayanıklı haddinden fazla benibeşer meydan aldı. Sakat TBMM Başkanlarından Hikmet Yoğun, Abdülkadir Aksu dahi oğlu Meram Katarakt ile alay malay cenazeye katıldı.

Toprak ’ın kızlarının taziyeler sırasında sıkça ağladıkları görüldü. ikindi vakti ehil cenaze namazı için saf tuttu. Hareket adamları ve siyasiler Yer ’ın cenazesinde yöre safta yerini aldı. Imam yakarış ederek Toprak üzere helallik istedi. Ardından cenaze namazı kılındı. Tabutu sülale üyeleri ve gelişim adamları vasıtasıyla cenaze aracına konan Arı Yer, Zincirlikuyu Mezarlığı ’nda toprağa verildi.

Arazi ’ın cenazesine katılanlar görüşlerini ise şöyle dile getirdi:

Ayfer Cengiz Yer: Onu akıbet yolculuğuna uğurluyoruz. İki gündür tek konuşmadı, bilinci yerinde değildi. Karaciğer kanseriydi. Allah ’ın takdiri geldi. Allah ’a mümin ayrımsız insandı. en üst oğlumla konuşmuştu ve ona ‘bana bire bir emrin var mı? Diye Niteleyerek sordu. Bütün güleryüzlü ve mutluydu. Bahtiyar öldü, bu kadarmış Cenabıhak ’ın takdiri.

Abdülkadir Katarakt: Diyarbakır ’a sunturlu yatırımlar yaptı. Liseler ve fabrikalar yaptı. Hayırhah benzeri insandı ve ülkemizin yetiştirdiği altın tıpkı sanayiciydi. Tanrı rahmet etsin, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Erdoğan Yerey: Ülkemizin yetiştirdiği kıymetli iş adamlarından biriydi. Erken öldü, Cenabıhak ailesine sabır versin. Türk sanayicilerine çıdam versin.

Beşiktaş Belediye Reisi Murat Hazinedar: Kendisi arkadaşımdı amma değme şeyden geçmiş kocaman bir sanayici ve hareket adamıydı. Türkiye ’nin sanayiciye ve girişimciye çok ihtiyacı var. Burada haddizatında bir plan üstelik veriyor kendisi Türkiye ’ye envestisman özne bütün koskocaman. Güneydoğulu kimliğini dahi unutmadan, hem kimliğini hem Türkiye ’yi düşünen muhteşem ayrımsız ismi hakka uğurluyoruz.

Nezih Erdem: Endüstri tesislerinin ortamında olan, Türkiye ’ye balaban yararlılığı olan aynı adam larp gitti. Kendisi amacıyla üzülüyoruz. Cenabıhak rahmet eylesin.

Yılmayan Ulusoy: Fazla söze gerek namevcut, Cenabıhak yağmur eylesin.

Bir Cevap Yazın