Arslan gözünü Wiel’e dikti!

Takvim’dahi meydan alan habere göre ön libero transferinde Kasımpaşa’dan Ryan Donk’u alarak orta sahadaki sorunu çözmeye müteharrik Galatasaray, bir yandan üstelik iyi katı için girişimlerde bulunuyor. Sarı kırmızılılar, Paris Saint Germain forması giyen Hollandalı Van der Wiel’i gündemine aldı.

Galatasaraylı yetkililer, Van der Wiel’in menajeri ile Hollanda’bile görüştü. Görüşmenin müspet havada geçtiği fakat nakil amacıyla muktezi şartların elan oluşmadığı belirtildi. Paris Saint Germain ile sözleşmesi 6 kamer sonraları bitecek olan Hollandalı oyuncuyu nakil emretmek isteyen sarı kırmızılılar, önümüzdeki günlerde yeniden masaya oturacak.

Bu mevsim Fransa Ligi’nde 7 pik sâdır Van der Wiel, 2 gol kaydetti. 27 yaşındaki aktör Şampiyonlar Ligi’nde 3, Fransa Kupası’nda ise 1 kat oynadı.

Kariyerine Ajax’ta başlayan Van der Wiel, 6 yıl Hollanda ekibinde biçim giydi. 2012-2013 sezonunda Paris Saint Germain’e para aktarımı olan başarılı oyuncu, 45 el birlikte Hollanda Milli Takımı’nda felek buldu.

Bir Cevap Yazın