‘Artık bıçak kemiğe dayandı’

İHA’da saha düzlük habere göre Reisicumhur Erdoğan, Burhaniye Belediyesi ’nin önünde bölüt seslenme etti. Erdoğan, “Terör yaktı, yıktı, mahvetti. Tıpkısı taraftan hazar diyorsun. El Erki diyorsun, özgürlük diyorsun, öbür taraftan belediyenin dil gereçleriyle sokak ve kanalları açıyorsun. Oradaki girişimcilerin hisse senedi makinelerini, belediyelerin otobüslerini yakıp, hisse senedi adamlarını gözdağı ediyorsun. Bu işadamları bilahare orayı ayrılma ediyor. Henüz sonraları Güneydoğu ’üstelik işsizlik var diyorsun. Tabii olur. Belediyenin iş makineleriyle bu kanalları açanlar bedellerini ödeyecek. Bu araçlar atık su, içmece suyu beğenmek amacıyla var. Orada kalkıp dahi yol haris. İçene bomba yerleştir ve insanların ölümüne, şehitlerimize çevirgeç ol. Daha Çok bıçak kemiğe dayandı” dedi. 

Terbiye sistemiyle ait mütekellim Erdoğan, “Geçenlerde Milli Terbiye Bakanım ile bu arada oturduk ve konuştuk. Bırakılmış bir sözümüz Fatih Projesi vardı. Şuana kadar 800 yüzbini çok tablet ve elektronik beyin dağıtıldı. Şuanda murat 10 milyon bilgisayar ve tabletin yetiştirilmesi. Bu konuda tığ, 9. dershane değil. 7. sınıftan itibaren dağıtılmasından yanayız. 7. sınıfa kadar defter ve kalemden çocuğu ırak tutmayalım, evire çevire yazıyı çocuk gani öğrensin. Ondan sonradan çağdaş dünya neyi gerektiriyorsa, biz onları bitmek durumundayız, aşalım. Çok gelişmemiş ahit içerisinde eskimemiş girişim atılacak. 3-4 sene içerisinde bunları tavlandırmak istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“TIĞ TANRI ’MAĞARA NEZDINDE RÜKUDA EĞİLİRİZ”

Alanı dolduran vatandaşların ‘Sert dur eğilme, bu kavim seninle ’ sloganına tebessümle eşit veren Erdoğan, “Biz ne dedik, dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Ama tığ, Cenabihak ’ın huzurunda rükuda eğiliriz. Apayrı hiçbir yerde katlanmak bize yanaşmaz. Bazıları bize ayrımlı akıllar verebilir, onlar kendilerine saklasın” açıklamasını yaptı.

“SAĞLIKLI BIRE BIR TEVELLÜT 9 KAMER 10 GÜNDE YAPILIR”

Afiyet konusunda da açıklamalar eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Hastanelerde neler yaşandığını bizim kuşak gür agâh. Hekim yazar, ilacın birazı var, birazı namevcut. Deminden siyaseti yapanların ayrımsız kısmı o zamanlarda mezun makamlardaydı. Intizar kardeşim bize neler çektirdiler. Tıpkı röntgen çektirmek için 7-8 kamer sonraya periyot veriyordu. Deminden hastanelerimizde seçme özdek kâin. Bunlar yoktu, bu günleri gördük. Bazen nekais oluyor, onlarda giderilecek. Tek endişeniz olmasın. Amma acele etmemek lazım. Zinde aynı doğum 9 kamer 10 günde yapılır. Onun üzere sabırla o günleri bekleyelim.”

“IMAM KAÇAR MI?”

“Çabucak eğitim bilimi, afiyet değil, adeta kümes üzere yerlerde mahkemeler vardı” açıklamasını eden Erdoğan şunları söyledi:

“Deminden temas tarafta sarayları kurduk. Amma yargıda sıkıntımız var. Bunu aşacağız. Yeryüzü makro sıkıntıyı koşut yapıyla yaşadık. Bu ülkede koşut yapıyı kurmak suretiyle devletin Milli Ihsas Teşkilatı ’nı arama altına alarak, Milli Istihbarat Teşkilatı ’nın yaptıklarını dünyaya benzeri temsilci ve ajan gibi servis ettiler. Dünyanın temas yerinde Duyu Teşkilatı ’nın düzentileme yeri bellidir. Bunlar Milli İstihbar Teşkilatı ’nın TIR ’larını susturmak ve onaylamak yoluyla dünyaya duyurdular. Ondan sonradan ‘bunlar terör örgütüne silah veriyorlar ’ dediler. Bayırbucak Türkmenlerine giden insani yardımlarını deşifre ettiler. Ne yaparlarsa yapsınlar tutmadı. Çekirge 1 sıçradı, 2 sıçradı, 3 sıçradı, bitti. Bu uğraş bitmeme edecek. Ahiz mazlumun ahını yarar yavaş yavaş. Bunlar mazlum, mağdurlarla uğraştılar. Neler yaptılar neler bitmedi. Daha yapacağımız çokça gelişim var. Amma bakın, imamlar şimdi kaçıyor. Önder kaçar mı? Amma bunlarınki kaçıyor. Zira bunlar mihrapta imamlık yapmadılar başka yerde yaptılar. Herkesin haremine girdiler. Dinlediler, gözetlediler bunu yaptılar. Başvekil dönemimde benim ofisimi, evimi dinlediler. Haşere yerleştirdiler. Bunların kolektif akım ettiği tipler bunları garanti altına aldılar. Ancak kurtulamayacaklar. Onlar Kaçak tığ kovalayacağız. İnlerine gireceğiz demiştim, girdik. Devletimiz gereği neyse ünsiyet içerisinde bunu adına getiriyor.”

“ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Yıldırı olaylarıyla ait de mütekellim Erdoğan, “Elan dallı güllü olacağız. Milletimin huzuru ve refahı için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Terör yaktı, yıktı, mahvetti. Ayrımsız taraftan hazar diyorsun. Demokrasi diyorsun, özgürlük diyorsun, gayrı taraftan belediyenin vesile gereçleriyle sokak ve kanalları açıyorsun. Oradaki girişimcilerin iş makinelerini, belediyelerin otobüslerini yakıp, hareket adamlarını tehdit ediyorsun. Bu aksiyon adamları sonra orayı tecezzi ediyor. Henüz sonra Güneydoğu ’üstelik işsizlik var diyorsun. Tabi tamam. Belediyenin hareket makineleriyle bu kanalları açanlar bedellerini ödeyecek. Bu araçlar atılmış akarsu, içme suyu beğenmek üzere var. Orada kalkıp de yol aç. İçene bomba yerleştir ve insanların ölümüne, şehitlerimize komütatör ol. Imdi bıçak kemiğe dayandı. Demincek birlikte askerimiz, polisimiz, köy koruyucularımız gereğini yapıyor. Şehitlerimiz geliyor. Rabbim cennetiyle onları müsterih kılsın. Bu uğraş dahi asla ödün vermeden bunu sürdüreceğiz ve Türkiye ’yi muhtemel yere kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın