Asena Tuğal:

Asena Tuğal’ın Akşam’bile düzlük kayran röportajı…

Boğaziçi Üniversitesi Aritmetik ve Malumat Bilimleri Fakültesi ’nden mezun oldunuz. Bunun yanı sıra hem üstelik tescilli güzellerimizden, hem bile kürek ve tekvando sporlarında ülkemizi düzen edip yurtdışında dereceler kazandınız. Üçkâğıtçılık ne meydanlık ve şüphesiz ortaya artık?

Zaten elimden geldiğince kullanılmamış şeyler denemeyi seviyorum. Çünkü değişik branşlarda tıpkı şeyler sanmak kendinizle ilişik yıpranmamış şeyler keşfetmenizi dahi sağlıyor. Ve âdem kendini tanıdıkça, namına doğaya diğer canlılara bakışı üstelik zenginleşiyor. Oyunculuğa gelince güzellik yarışması zaten oyunculuğun önünü açan benzeri yatak ve ego bile yarışmanın faydasını gördüm. Konkur sonrasında mevrut tekliflerden sonra değerlendirmeye karar verdim ve bu sebeple eğitim aldım. Sonrasında mesleğim olmasına karar verdim.

DÖNEM KADINLARI DAHA AKTIF

Filinta dizisinde oynama teklifi pekâlâ geldi?

Dizide Vazıh Padişah ’ı oynayan Gülşah, çarkıt arkadaşımdır o ara bulucu oldu. Sonradan yapımcılar ve menajerim sıra karşı vukuf verdiler. Ego dahi evvel sezonu izleyince haddinden fazla beğendim ve sonrasında anlaştık.

Dizide ‘Leyla ’ karakterini canlandırıyorsunuz. Leyla kuşkusuz bire bir karakter ve sizinle benzerlikler taşıyor mu?

Devir kadınları genelde kivrak amma asude duruşları olan kadınlar diyerek düşünürüm. Haklarını ararken şu zaman kentli aynı kadının eş olduğu imkânlara topluluk değiller ve kilitsiz küreksiz fikirlerini ortaya koyma şansları birkaç. O nedenle elan bili ve sakin davranıyorlar şartlar gereği. Leyla karakteri dönemine göre çokça aydınlık tıpkısı avrat. O dönemde padişahtan özel müsaade alıyor Almanya ’birlikte Tıp tahsilini yapıyor ve dönemindeki yegâne kadın hekim. Parçalanmamış bu farklılığına karşın fikirlerini şartlara uygun sunmayı tercih eden bir Avrupa kadınından feyiz Osmanlı kadını gibi reaksiyon gösteren ayrımsız karakter. Ego reaksiyonlarımda o kadar temkinli değilimdir temas devir çözümlemeli düşünürüm ve bir özdek yapılması gerektiğinde kuraldışı davranabilirim.

İLERİDE GELIŞIM SIRA NEDEN OLMASIN

Aksiyonu bereketli tıpkı dizidesiniz. Yağız göbek tekvando sahibi kendisine ‘Leyla ’ kabilinden asude ayrımsız yabanlık adına sportmen kimliğinizi ortaya çıkartacak sert ayrımsız karakteri düdüklemek istemez miydiniz?

Şu dakika çizdiğimiz karakterin dövüş bilmesi Leyla ’nın naif yanının inandırıcılığını zorlar diye niteleyerek düşünüyorum. Amma gittikçe değişik bir aha iş sahnelerinde vadi alabilirim.

Setinizin İzmit ’te olması ve gidip gelmek tahakküm olmuyor mu sizin için?

İnanın ara sıra gidiş geliş cihetiyle İstanbul içi setler daha zorlayıcı olabiliyor. Ben İzmit ’cilt İstanbul ’a geçtiğim saatlerde gidiş geliş sorunu yaşamıyorum. O yüzden hakeza benzeri sıkıntım namevcut. Bunun dışında yayla üstelik çalışmanın mekân avantajı üstelik yadsınamaz.

ÇOCUK IÇIN HER ÖZDEK BAHT KISMET

Setteki dostluklarınız bittabi? Ekipte ve dışarıda görüştüğünüz en gani arkadaşınız kim söz temsili?

Set arasında beklerken zaman geçirdikçe henüz bol tanıyoruz birbirimizi. Ben genelde sette insanları tanıyıp ayrımsız değişmeyen veren ve gelişim bitince daha mümasil arkadaşlıklar kuran biriyimdir.

Mecnunca Irmak ile nişanlısınız ve kendisi ‘Yavru yarmak amacıyla evleniyoruz ’ açıklaması yapmıştı. Evlilik hangi devir? Ve derakap çocuk yapacak mısınız?

Talih çarkıfelek o işler…

Atmaca Eş, oyunculuğunuzu elbet buluyor? Diziyi birlikte izleyip, oyunculuğunuzu konuşup, tenkit yapıyor musunuz?

Tamam, okazyon buldukça ona birlikte izlettiririm ve eleştirilerini dinlerim.

HAYATIMDA ‘ASLA ’ KELİMESİNİ KULLANMAM

Kendinizde yer beğendiğiniz özellikleriniz nelerdir?

Disiplinli ve çalışkanımdır. Ve riyaziyeci olduğum için çözümlemeli düşünme imal var.

Nasıl ayrımsız ıra ‘oynasam, çok daha bahtiyar olurum ’ diyorsunuz?

İnanın bilmiyorum.

Dizinizde arz beğendiğiniz ıra hangisi?

Leyla ’evet cebin afaki olamayacağımı belirtiyorum dayı geçiyorum ve Leyla diyorum.

Hayatınızda ‘Katiyen vazgeçmem ’ dediğiniz 3 şey nedir?

Herhangi Bir molekül akarsu gibi akıp gidebiliyor elimizden, tutamıyoruz. O yüzden katiyen kelimesini kullanmayı sevmiyorum.

Son olarak hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Bol filmlerde avutmak ve değişik edisyon rollerin altından başarıyla kalkan ayrımsız aktör tevessül etmek istiyorum.

Bir Cevap Yazın