Aşk-ı Yârenlik başlıyor Deniz İstanbul’a uçuyor

Restoranın tüvana patronları, Ercan ile Dokuz Canlı haddinden fazla geçenlerde, Deniz markasını İstanbul ’bile daolacağını söylediler. Vestel ’in sahibi Ahmet Nazif Metanetli ’nun, dev binasının içinde. Onlar yerine ego da sevindim. Zira Bahir oldukça kalitesiyle, rastgele zaman İstanbul ileyarışacak aynı aşçı. Yemekte Sinan yıpranmamış projelerden meze etti. Müthiş enerjisi var adamın. beraber Sinan, “Seçkin projemi evvel sana okeyletiyorum. Uğuruna üstelik inandığımiçin, bu projeyi dahi ilk defa senin yazmanı istiyorum” dedi. Hoşuma gitmedi değil…

Seçkin molekül Türk Görüşme Müziği amacıyla
İki dev insanoğlu birlikte. Emel Sayın ve Ahmet Özhan. Kocaman projenin adı Aşk-ı Memnu.Kuzucu “Rastgele madde Türk Konferans Müziği üzere, bu müziği haddinden fazla seviyorum” diyor. Bundan önceyaptığı iki proje üstelik, ‘DEVLERİN BALABAN BULUSMASI ’ ve ‘FASL-I SAHANE ’ büyük rabıt gördü.İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ’üstelik konserler mecbur gişeydi. Salonlar hınca öfke doldu. Bir Nice bünye armağan yağdırdı. İki proje de, Hürriyet Gazetesi ’nin Zer Kelebek Ödülü ’açık aldı. Bir Nice seyircinin, konserlerde ağladığına tanık oldum. SinanTürk Müziğine çokça iri tıpkısı korkunç vardı. Bu uzanım beni hem cok bahtiyar etti. Hem bile eskimemiş projeler hazırlamam için,beni kamçıladı. Bu yıl dahi, özen gelgelli tıpkısı proje alıştırmak amacıyla, teferruatlı zamandırdüşünüyordum” diyerek yıpranmamış projesiyle ilişik heyecanla şöyle konuştu; “Bu düşüncemi Emel Sayın ’a açtım. Gecen sene yaptığım Fasl-ı Birinci Sınıf projesinde kardeşinin vefatından kıran meydan almadı. Bu projemde onun bile olmasını haddinden fazla istedim. Emel Sayın ile alay malay birçok almaşık ürettik. Nerdeyse rastgele gün konuşmaya başladık.Böylecene Emel Sayın ve Ahmet Özhan ’ın gelişigüzel meydan alacağı ikili gösteri olmasına değişmeyen verdik. Bunun üzere Emel Sayın, Ahmet Özhan‘ı aradı. İstanbul Çırağan Otelde buluştuk. Ben Emel Sayın ’ı yıllardır yakından tanıyorum. Amma Ahmet Özhan ile ilk kez tıpkı araya geldik.Kendisi, çokça farklı özellikleri olan, esprili oyun gücü faziletli aynı dirilik. Kırdı geçirdi o günbizi.”

Temas şarkıya bir hikaye
Sohbet geceye uzamış. Böylecene müzikal havasında ayrımsız birliktelik zade. Değme şarkıyauygun benzeri hikaye yazılmasına değişmeyen mevdu. İki dev sanatkâr elhasıl Aşk-ı Memnu ’daoynayacak ve söyleyecek. Bu ikiliye dayanıklı çokça tüvana kişioğlu da sahnede eşlik edecek. Ezgi söyleyecekler. Dans edecekler. Elhasıl Türk Tekellüm Müziği ’nin ölmeyen eserlerini birtiyatro, müzikal havada, sahnede sunacaklar. Ilk müzikal dinleti 19 Mart Ankara. Küçük Asya Dinleti Salonu ’nda. İkincisi İstanbul Maslak TİM ’ dahi. İzmir için kayran sıkıntısı var.İnşallah çözülür. Aşk-ı Memnu ’nun sponsorları ortada yine iki İzmir firması var. Mobilyada bir star bellik By Kepi ve Lümen Aydın-latma…

Foça ’bile yaya kaldırımı işgali
Köşenizde, okuyucularınızdan gelen sorunlara meydan verdiğiniz için takdirle karşılanıyorsunuz. Bizim amacıyla yaz-kış on paralık karar bire bir sorunu size aktarmak istiyorum.Dilerim ilgililerin dikkatini çekerim. Sakat Foça, Küçükdeniz Deniz Boyu Caddesi (Reha MidilliCaddesi), koşa yönlü açacak trafiğine açıkça yolda, tıpkı aşçı marifetiyle, yolun sunu birkaç üçtebirine çim halı serilerek, masalar yerleştirilmiş. Birisi aracıyla oturanlara dalsa hesabınıkim verecek?… Tıpkı caddede, Doğruluk Paşa Çeşmesi ve yanı sıra restore edilmiş tıpkısı taş evvar… İki anıtın (bu yapılar anıttır) uğrunda yine trafiğe belirtik caddede, bire bir büfenin masa,şemsiye ve buzdolapları var. Hem ateş yaratıyor, hem bile anıtları perdeliyor. İşyerlerikaldırımları, belediyenin izni ile karışma edebilirler. Ama dil trafiğine sarih el, tek şekildeişgal edilemez. Dikkatlerinize sunar, başarılarınızın devamını dilerim.
Saygılarımla. Orhan Bayol

Saygınlık mücadelesi veriyor
Sayın Şenay Hatun, 33 almanak gazetecilik yaşamınızda onurunuzla, şerefinizle ve kalemşörlüğünüzle, yazmış olduğunuz yazılardan çevre haklıdan yana, dürüstten yana,ezilenden yana olduğunuzdan, sizi kutlama ederim. Gazetecilik yaşamınızda yüksek başarılar dilerim. Efendim gelelim anne konuya; Etap soyadım Hüseyin Akbulut. CHP Bayındır meclisüyesi, tıpkı zamanda Çırpı Doğan Spor Kulübü Başkanıyım. Takımımız federasyonakayıtlıdır. İzmir kazalararası birinci idmansız kümede (012352) tescil numarasıyla mücadeleetmektedir. 56 yıldan bu yana, spor faaliyetleri yapmakta olan, Çırpı Doğan Spor, onurmücadelesi veriyor. 29-Mart-2009 yerel seçimleri öncesi, Şehremaneti olan Çırpı Beldesi, çıkan Belediyeler yasası sonucu bu hakkını kaybetti.

Kısık güler başladı
Rahat Belediyesi ’hangi bağlandı. Şen Belediyesi ’hangi bağlanan, Çırpı beldesinin himayeettiği, Çırpı Doğan Spor ’birlikte de kısık günler başladı. Belediye meclisinde, spor yardımıkararı alındı. Şen Spora müzaheret verildi. Amma bize yok. Bizim biçim ve kramponlarımızyok. Oyuncularıma sağdan soldan aldığım eşkal ve ayakkabı ile maça çıkarıyorum. Çokama haddinden fazla el durumdayız. Sıkıntılarımız sayfalarca. Geleceği çok bembeyaz oyuncularımız var.Ama bu sorunlar altında bayındır baziçe sergileyemiyorlar. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, mülga belediyelerde ki vatandaşlarımız tek konuda kıygın edilmeyeceğinisöylemişti. Bilcümle tersi. Lütfen Çırpı ’nın durumunu gelsin görsün. Siz dahi yaramıza merhemolun. Kangren oluyor daha çok.

Cinnabon Türkiye ’bile
Asya, Afrika, Kanada, Amerika ve Avrupa ’nın takatli çokça eyaleti, ya da şehrinde hayli popülerolan Cinnabon tatlısı, demin de İzmir ’de. Gökhan Oktay adlı aynı girişimci eliyle,Çiğli Kipa içinde evvel şubesi açıldı. Oktay, Bodrum, Pınar, Alsancak ’bile birlikte yeni şubeleraçacağını söyledi. Aslen Kanada ’dan çıkan Cinnabon tatlısı, epey içimli. Tarçınla sıvananhamurlar rulo kuzuluk getiriliyor. Özel fırınlarda mayalanıp, pişiriliyor. Tatlıca tatlıların üzerinede Amerikalıların İCE ya birlikte Glaze dedikleri özel tıpkısı sos sürülüyor. Üzerine de çevizkırıkları ilave ediliyor. Meraklılara duyrulur.. 

Bir Cevap Yazın