‘Aşkın Bedeli’ dizisiyle doğan amor!

Balamir Emren’in Akşam’üstelik yayınlanan röportajı…

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

1985 İstanbul doğumluyum. Acar, hayatta temas şeyin tecrübesini edinmeyi seven, “Haddinden Fazla gezen mi yoksa haddinden fazla okuyan mı agâh?” lafının karşısında çok gezenin bileceğine iman yapıda tıpkı kişiyim.

‘Aşkın Bedeli ’ dizisindeki rolünüzün hayatınıza hangi kabil etkileri oldu?

Günce bir saf olduğumuz üzere senaryo matematiği de diğer haftalık dizilere bakarak farklı işliyor. Çoğu ıra ayrıntılı süreçler içerisinde karakter değişimlerine uğruyor. Bu yüzden birlikte orada canlandırdığım Toplama karakteri bile değişik süreçlerden geçti. Adana ’birlikte alçak gönüllü bir şekilde hayatını sürdüren, ensesi kalın benzeri ailenin veliahtı olduğunu öğrendikten sonradan zengin bire bir şehir züppesine dönüp, yine sakat kimliğini bulmaya çalıştığı dönemler geçirdi. Bu yüzden da keyif veren ve oyunculuğumu dahi ayrımlı yönlerde kullanmamı sağlayıcı benzeri karakter oldu.

Oyunculuğun neresindesiniz?

Oyunculuğa 2007 senesinde başlayıp bir sürü reklam filminde ve etraflı soluklu dizilerde oynadım. Yönetmenliğe üstelik ilgim olduğu üzere bu teferruatlı dönemler içerisinde işin değme yönünü dikkatlice izleyip öğrenme fırsatım oldu. İşini yapıp evine gitmeyi seven tıpkısı aktör girmek yerine, işini yaparken cümle kolları öğrenmeyi muhip biri oldum bütün. Bu yüzden çoğu meslektaşımdan elan önde olduğumu ve farkındalığımın efdal olduğunu düşünüyorum.

SEKTÖRDE YAKIŞIKLI OLUŞMAK KOMEDİNİN ÖNÜNÜ KERKI

Sizi gelen teklifleri kime ve neye göre değerlendiriyorsunuz?

Sektörde sunu önde mevrut ajanslardan Tümay Özokur ile çalışıyorum. Bu titr yönetimi ekibiyle gelen projeleri hassasiyetle inceleyip karar veriyoruz.

Sektörde alengirli koyulmak avantaj mı yoksa dezavantaj mıdır?

Gösterişli olmanın hem avantajı hem üstelik dezavantajı var. Yetenekle Tanrı vergisini birleştirince çok şanslı olacağınız kabilinden komediye dahi aynı o kadar uzak olunabiliyor. Henüz bir tane makule karakterlerde oynatmaya çalışıyorlar. Bunu engellemek zarfında seçimleri aklık yarmak zorunda kalıyorsunuz.

AŞK İLE İŞİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMAM

Tıpkı süredir dizideki gösteriş arkadaşız Terane Yağmur ’la birliktesiniz. Aksiyon arkadaşlığı elbette aşka dönüştü?

Ezgi ’yi önceki gördüğümde kendisinden tiksinti yazar, aramızda aynı şeyler geçeceğini anlamıştım. Çünkü beğendiğin kişiyle aranda değişik bir erke oluyor ve birbirini tanıyana büyüklüğünde sevmemene el açıyor. Bizde üstelik anca oldu. Özellikle karşılıklı çok konuşmayıp, birbirimize nedensizce ukala tavırlar sergiledik. Sonra ise gâh şeylere bariyer olamıyorsunuz. Tabii herhangi bir madde 1 zaman çatlak geçirmeye bakıyormuş (gülüyor). Başta benzeri iş ortamında olduğumuz üzere tedirginliğim vardı amma temas husus uğrunda bitmeme ediyor.

Aşk adamı mısınız?

Aşk adamlığından çokça, gür bir familya adamı olduğumu düşünüyorum (gülüyor). Sevgimi mukavemetli galiba edemem. Etsem üstelik makbul tıpkı tabir vardır ya ‘odun tevessül etmek ’ diye niteleyerek, aynıyla anca ederim. İlişkide zeki ve mantıklıyımdır üstelik ama aşkın terslik kabil aynı huyum bile var. Ocak içinde gür yemek yaparım. Artı olurum, komşularımla tartışmayı severim, henüz hangi olsun. 

Amor ile işi karıştırdığınız oluyor mu? Ya birlikte bu sınırı nasıl koruyorsunuz?

Amor ile işi, belki hatalarım olmuştur ama banko karıştırmadığımı düşünüyorum. İşyerinde bu konuda profesyonelimdir. Yır ile sette vakit kaybetmeden aksiyon arkadaşı adına mesafe geçiririm. Bu sınırı dahi gelişigüzel ahit empatiyle korurum.

Sevgilinizi kıskanır mısınız?

Kıskancımdır ama öyle haddinden fazla muhtemelen etmem. Kimsenin hayatına üstelik müdahale edemeyeceğimi birlikte bile bile davranırım ilişkide. 

Bir Cevap Yazın