Aslı Baş’ın babası çalışkan yayında başkaldırı etti!

Akşam Ezanı Gazetesi’nden Ercan Öztürk’ün haberine göre Bodrum ’üstelik işadamı Ahmet Bayer ’in villasında nahoş tıpkı şekilde hayatını kaybeden mankenler kraliçesi Aslı Saksı davasının en muhteşem delilinde tağyir yapıldı. 5 sene sonra ortaya çıkan “112 Müstacel Servis” telefon ihbarındaki curcunalı kaydı, davanın gidişatı için en şanlı deliller ortada gösteriliyordu. Bayer bugüne büyüklüğünde cingöz ve savcılık ifadeleriyle gazete beyanatlarında hep Aslı ’nın intihar ettiğini söylemişti.

EN EKE KELİMEYİ BİLEMEDİ!

Duruşma, Aslı Mir vekili Faruk Zorlayıcı vasıtasıyla 5 yıl sonra mevcut gürültülü kaydı dosyaya konuldu. Peşi Sıra bile patırtılı kaydının deşifresi üzere tıpkısı bilirkişi görevlendirildi. Eksper bilcümle kaydı benzeri çözdü ama kayıttaki bildirme oylumlu kelimeyi anlamadı! Bugüne büyüklüğünde hiç metruk “Merdivenden düştü” kelimesi (…………) kendisine geçildi.

‘Aslı intihar etti ’ demişti

Bilirkişinin “Merdivenden düştü” cümlesini “…. Düştü” adına afişe etmesi manalı bulundu. Mir ’ın vekili Faruk Avcı, Ahmet Bayer ’mağara Özgürlük’teki röportajı ortadadır. ‘Aslı intihar etti. Süfli düştükten ahir sesi duyduktan sonraları kendimden geçtim. Bayıldım’ demişti. Bayılan aynı eş olaydan çabukça sonra 112 ’yi arıyor” dedi.

Öte yandan  Hürriyet yazarı Ayşe Arman ’ın Bayer ile yaptığı röportajda Aslı Sarrafiye, ruh bilimsel bir sorunları olan ve intihara anaforlu tıpkısı kişilik yerine tanıtıldı. Arman ’ın aklama işi tapelere dahi yansımıştı.

Tapelerde Arman Bayer ’e “Çözüyorum şeyi bire bir gelişme var mı?” derken Bayer ise “Şöyle şeyi gördük sunu azından asliye cezaya gitti dosya. Tahliye talebi amacıyla haddinden fazla sakil inceliyorlar” dediği tespit edilmişti.

Arman ’ın ise “O zaman tığ bunu da koyalım habere değil mi?” demiş Bayer ise “Bilmiyorum ki… Mahkemeler burada kendilerine ağırbaşlılık yapıldığını düşünücü mü acep?” şeklinde yanıt vermişti. 

Bu sabahleyin Yirmi Dört TV’da ekrana gelen “Günün Manşeti” programına bağlanan rahmetlik Aslı Başlangıç’ın babası Mehmet Müşkül Baş; Toplama Süfli ve Ersoy Dede’ye çok azrail açıklamalarda bulunurken bayram Ayşe Arman’ın bu röportajına gelince “Benim kızımı fahişe gibi gösterdi. Onun hesabı sorulacak. Benim kızım nişanlıydı. Kamuoyunda Ahmet Bayer’le sevgili kabilinden gösterildi. Hoppadak omzuna yaslanmış benzeri pozu var. Kızımın benimle da, nişanlısıyla üstelik, ağabeyiyle birlikte anca pozları var. Babacan ayrımsız tavırla cet şefkatiyle mevdu ayrımsız kılık. Kızım orada tıpkı kombinezon için bulunuyordu.” ifadelerinde bulundu.

İzlemek üzere haberin videosuna TIKLAYINIZ!…

Bir Cevap Yazın