Atamalarda dal dağılımı!..

Habertürk’te düzlük düz habere göre Bakanlıktan yapılan açıklamada, hoca atamasına ilgili kol dağılımının bakanlığın genel ağ sayfasında yayınlandığı bildirildi.

Açıklamada, “Bakanlığımıza sınırlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına müteveccih adına evvel atama, yeniden tayin ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında tayin yapılacak alanlar ile başvuruya temel olacak taban nokta ve kontenjan listesinde tamlanan alanlarda 30 bin sarıklı kadrosuna nasıp olmak üzere başvuru alınacaktır” denildi.

Buna göre yer çok hoca alımı şöyle:

Enformatik Teknolojilerine bin 208,
Din Kültürü ve Aktöre Bilgisi 2 bin 818,
Veri Bilimleri/Veri ve Teknolojileri bin 406,
Ilköğrenim Matematik Öğretmenliği 2 bin 14,
Ingiliz Ingilizcesi 3 bin 124,
Matematik bin 52,
Ekol Öncesi bin 830,
Rehberlik bin 620,
Derslik öğretmenliği 3 bin 292,
Türk Dili ve Edebiyatı bin 50,
Türkçe öğretmenliği bin 511.

En bir iki sarıklı alımı ise 1’er kişiyle Biyomedikal Maşa Teknolojileri, Sefine Yapımı/Gemi Donatım, Gösteriş ve Saç Hizmet Hizmetleri, Efsanevi Sağlığı/Efsanevi Yetiştiriciliği ve Sağlığı/Efsanevi Sağlığı, Konferans ve Tasarım/Görsel Sanatlar alanlarına olacak.

Başvuru ve nasıp işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Adaylar, nasıp sayfasındaki “önce nasıp”,”baştan nasıp ve kurumlar arası yeniden nasıp” ve milli sporcuların ataması” şeklinde aranje nasıp çeşidini kesmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik müracaat formunu kullanarak 2-8 Gücük Ay 2016 arasında başvurularını yapabilecekler.

Bir Cevap Yazın