Ateizm Derneği, Nihat Hatipoğlu’na ülkü açıyor

Hürriyet’te yer alan habere bakarak Hatipoğlu’nun ulusal ayrımsız monitör kanalında kullandığı ifadelerin ‘kin ve nefret dolu’ olduğunu tamlayan Ateizm Derneği, Hatipoğlu’nu ‘ötekileştirme gayreti’ ortamında olmakla suçladı.

Hatipoğlu’na ülkü açacaklarını duyuran Ateizm Derneği, bağlanmış tıpkı açıklama yaptı.

Tanrıtanımazlık Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere meydan verildi:

”Ulusal ayrımsız göstergeç kanalında 14 Temmuz’dahi yayınlanan “Nihat Hatipoğlu İle Iftar Vakti Saati” adlı programda program sunucusu Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ünlü hayat seyircilerden gelen ayrımsız soruyu yanıtlarken tabir özgürlüğü ve tenkit sınırlarını aşarak antrparantez sorulan soruyla birlikte tek bağlantısı olmadan ateistlere karşı taşlama ve küfre vasıl ifadeler kullanarak ve küçümseyip aşağılayarak şu ifadeleri kullanmıştır.

“Gelişigüzel tanrıtanımaz gerçekte Allaha sığınıyor. Ego hiçbir ateisttin Allah ’ı inkar ettiğine inanmıyorum, inkar ediyoruz diyenler biber dolması söylüyor. Çünkü bütünü sıkışınca Tanrı ’ım demeye başlıyor. Iktidarsızlık kalınca Cenabıhak ’ım Yarabbi ’m demeye başlıyor gözleri sağa sola dönüyor hangi ateisti.
Seçme öz Allah ’ın varlığının delilidir onun için tek ateistin Cenabıhak ’ı inkar ettiğine inanmıyorum şahsen. Iblis birlikte Cenabıhak ’ı inkar etmiyor Iblis ne diyor Tanrı ’ım beni ateşten yarattın. (Arapça ayrımsız şeyler söylüyor)… beni yarattın diyor farkında. Ee! ateistlerin yeryüzü şişman babası Şeytan, yani öyle sayılırsa Şeytan onlardan haddinden fazla daha temizdir.”

IŞTE HATİPOĞLU’NUN O AÇIKLAMASI (VIDEO)

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bununla de kalmayıp devrisi dolaşma esasen bire bir adlı programda ve gine bire bir soru üstüne belirtilen bu ifadelere katma olarak ikinci öğün yine aheste ifadeler gider etmiştir.
“Önce inkarcı üstelik şeytandır amma Iblis Cenabıhak ’ı inkar etmemiştir, büyüklenmiştir bundan yağlık desise vasfını kazanmıştır. Itikatsız olanlara çelmeyi üstelik ve farmason olanlara oltayı dahi Iblis atar bu nedenle hepsinin lideri şeytandır dedim. Babaları yani mecazi anlamda babaları bu işin şeytandır dedim.”

İNSANLARA MAKSAT VE TIKSINME AŞILAMAYA ÇALIŞTI

Bu ifadelerle Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu tek ilmî ve dinî temele dayanmadan sadece Ateistleri şeytanın çocuğu ve şeytana sürgü ve toplumdaki hep kötülüklerin mebde sorumlusu kendisine teşhir çabası içine girerek, toplumda var olan ateistlere alın insanlara maksat ve nefret aşılamaya çalışmaktadır.

ÖTEKİLEŞTİRME GAYRETİ

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ’nun düşünülerek ve isteyerek bu ve buna eş ifadeler kullanarak toplumda güçlü insanlar ortada tıpkı ayrımcılık kamu ve toplumdaki bazı kesimleri ötekileştirme gayreti ortamında olduğu bellidir. Toplumdaki umumi kanıyla Tanrıtanımaz olarak aşina, değişik düşünce ve felsefi akımları yatkın olan kişileri topluluk gözetiminde oldukça düşürmek burunlamak ve maksat göstererek halkı hedef ve düşmanlığa irsal etmek istemektedir.

ATEİSTLER RENCİDE OLDULAR

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ’nun göstergeç programlarında daim ötekileştiren ve aşağılayarak uğur haline getirmeye çalıştığı ateistler, harcama edilen bu düşmanca söylemlerden illet ve bulut duymuş, paslı ve rencide olmuşlardır. Zira bu asıl söylemler toplum ve kamu barışını tehlikeye sokabilecek mahiyet ve mahiyette olup bu kabil tıpkı inanışa sahip olan insanlara ferda Türkiye ’nin gelişigüzel ne tıpkı yerinden tıpkı saldırının gelmeyeceğini hiç kimsenin güvence etmesi olabilir olmayacaktır.

Bütün bu nedenlerle Ateizm Derneği kendisine Türkiye ’birlikte yasayan imansız ve inansız yurttaşlarımız namına öncecilik kullanarak Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ’na 13 Ağustos Çarşamba günü dava anahtar olduğumuzu duyururuz.”

Bir Cevap Yazın