Atilla Aydoğdu yazdı:

Vatan’dan Atilla Aydoğdu’nun enteresan tespitlerle meşgul yazısı…

Muazzez Eş: Illa da döşü kıllı olsun!

Yıllar geçmiş Almanya ’ya gidebilmesi için yaşını 10 yaş büyüttüklerini argüman ettiği üzere şu anda 65 yaşında mı yoksa 75 ’inde mi kimse emniyetli değil. Beş sene geçmiş daha başörtüsüz iken katıldığı programda Esra Erol üzere sarf ettiği “Siz Cenabıhak ’ın en üst peygamberisiniz” hepsi hâlâ hatırlarda. Yıllar içinde dolaşmadığı geçek kalmadı; bu yılki durağı Seda Sayan ’ın Evleneceksen Gel ’i oldu. uzun uzadıya, yakışıklı ve özellikle “döşü kıllı” tıpkısı eğilimli arayışından hiç vazgeçmedi. Bir ayrıksı şartı üstelik gelen adayların kombili tıpkı evinin olması… Izdivaç programlarına altı sezondur Almanya ’dan adeta dinlence yapmaya geliyor.

Atıfet Bayan: Parafin atlı prensi bekliyor

Üç sene geçmiş Akarsu Kabil ’deydi, sabık yıl Esra Erol ’a katıldı, şimdi da Ses Sayan ’üstelik taliplerini bekliyor. Kayseri ’dahi zihayat Atıfet ’in bu yıl beraberinde ablası Firdes üstelik vardı üstelik. Fakat iki ahi bu mevsim dahi evlenemediler. Haftada bir saç rengini değiştiren Kayra ’in mevrut taliplerine güler yüzlü davrandığını tercüman olmak olabilir değil. Bugüne kadar on paralık evlenmediğini ve evlenirse bunun tıpkısı amor evliliği olacağını sık sık dile getiriyor. Beklediği şişman olasılıkla beyaz atlı prens amma kadın görün kim televizyon stüdyolarına atla başlamak kavi tür değil.

Çelik Mir: İsteyenin tıpkı yüzü kişmiri

Miami ’de tüvana Çelik Eş, seçme sene memleketi ziyarete geldiğinde değişik ayrımsız evlenme programında kendini göstermezse bayındır edemeyenlerden. Kendisi 70 yaşını aşmış olmasına rağmen 38 ile 45 yaş arasındaki adayların namına gelmesini bekliyor. Bile hemen yaşla dahi bitmiyor aradıkları; gelen adaylar 1.65 ’mağara üstünde boya, 55 ile 60 arası kiloya sahip ve hele ki atletik ve da ödeşme olacaklar. Adayların yavru sorununun olmaması ise aynı bambaşka şartı… Ölçüm edersiniz kim; günümüzde Miami ’ye kap kovmak o kadar yalın kat aynı iş değil.

Hilal Karı: Abla kardeş herif arıyorlar

Izdivaç programlarındaki tecrübesi az daha Esra Erol ’inkiyle kabile ölçüşür. İki misil evlenip boşanmış olan Alem, program süresince muktezi boş şekilde mikrofonu eline alarak konuyu kendine getirmekte bilirkişi… Yeniden kendisi kadar bu kalıp programların gediklisi olan Ahmet Komutan ’le geçtiğimiz aylarda aynı küstüler, ayrımsız barıştılar. Onlara günümüzün Karagöz ’üyle Hacivat ’ı gözüyle bakanlar üstelik var. Esra Erol ’bile izlediğimiz Ayça ’nın kız kardeşi Aylin üstelik Ses Sayan ’da taliplerini bekleyenler arasındaydı.

Fatih Satış: Yaşı üç yıldır ilerlemeyen namzet

Evlenme programlarının bire bir ayrıksı gediklisi dahi o. Yıllarca Akarsu Üzere ’dahi karşımıza çıkmıştı, program bitti, Fatih kanaldan gitmedi. Akıbet iki yıldır Esra Erol ’a katılıyor. Kuaför olan Fatih, süratle rastgele adayını çaya götürse dahi bugüne büyüklüğünde elan ileriye giden ayrımsız tanışması olmadı. Gelen taliplerini tanımaktan artış, hastalık bu işin olamayacağını anlatmaya odaklandığı söylenebilir. Üç sene önce yaşının 39 olduğunu söylüyordu, bu yıl yaşının elan 40 olduğunu görüyoruz. Eğer Fatih, izdivaç programlarında tanıştığı ayrımsız talibiyle acun evine girerse, izleyiciler benzeri mucizeye şehadet etmiş olacaklar.

Saika Mir: Raf münteha fasıla iklimde

Onu, Esra Erol ’un programı ATV ’üstelik yayınlandığı günlerden beri tanıyoruz. 60 yaşını çoktan aştığı halde benzeri cins yaşını kabul etmemesinden muhit sıkça Esra Erol ’un diline düşüyor. Almanya ’dan mütekait, üç aile ve iki makine sahibi, boynuna yaptırdığı dövmeleriyle özen çeken Sebep Mir ’in geçtiğimiz yıllarda tıpkı yandan programa katılıp, ayrımsız yandan bile haricen sevgili edindiği argüman edilmişti. Namına mevrut adayları tanımaktan artma hastalık namına geldiklerini nikbet fail Sebep Komutan ’mağara daha etraflı yıllar bu programlara katılacağı parlak.

(ATİLLA AYDOĞDU / VATAN GAZETESİ)

Bir Cevap Yazın