Atv müstehap filmi makasladı!..

Sinemada gürültülü getiren “Amor Tesadüfleri Sever” filminin geçtiğimiz günlerde atv ekranında bazen sahnelerindeki diyalogların sansürlenmesi adlı direktör Ömer Faruk Sorak ’ı kızdırdı.

Sorak, sinemalardan sonraları ikinci posta televizyonda gösterilen filmindeki diyalogların sansürlenerek verilmesine twitter ’daki sayfasından yazdığı gücendirici sözlerle reaksiyon gösterdi.

Televizyonda izlediği filmdeki bazı sahnelerin yol yönetimi tarafından sansürlendiğini gören ünlü direktör, bu duruma “Neyse kim ATV, filmdeki bazen sözleri sansürledi da toplumda muhtemel bire bir aktöresel dağılış ihtimali önlendi. Filmin atv ’deki ikinci gösteriminde, suyu mevrut ve yattınız mı repliklerini, neyle değiştirmemiz gerektiğiyle ilişkin fikri olan var mı?” sözleriyle başkaldırı etti.

Başrollerini Belçim Bilim Adamı ile Mehmet Günsür ’nam oynadığı filmi izleyip sansürlenen diyaloglara dikkat çekenler dahi Sorak ’a mevhum ortamda bindi çıktılar. ATV ’nin sansürünü kınayan ara sıra takipçileri Sorak ’a “Tıpkı dahaki sefere Turkmax ’ı bar geçmeyin. Hiç olmazsa filme dokunulmazlık. Çok efsus nereye gidiyoruz. Beliğ kabilinden değil bu ahlaki inhitat ihmalinin ihtimali ‘Amor tesadüfleri sevmez ’ diyerek ayrımsız film çekin dahi sağtöresel uyum yerine gelsin” şeklinde attıkları tweet ’lerle bindi oldular.

Bir Cevap Yazın