Atv’den ‘Huzur Sokağı’ atağı!..

“Dizilerde illet on paralık başörtülü avrat yok?”

Yıllardır Çizgi 7 ve Samanyolu TV dizilerinde başörtüsü takan karakterlerin başrolde olmasına rağmen bu tenkit niye? Çünkü Biçim D, Atv, Show TV, Film Yıldızı TV ve Fox kabil yüksek reytingli kanalların dizilerinde bulunmayan başörtülü esas karakterler.

Daha Çok bu eleştirilere kulak mı astılar, yoksa ayrıksı nedenden mi bilmiyorum, bu konuda evvel hamle atv ’den geldi.

Alev Yüksel Şenler ’in ‘Geçim Sokağı ’ adlı eserinden Süpürge Otu Kısık ’in yazacağı senaryodaki karakterleri canlandıracak oyuncular; Selin Demiratar, Kutsi, Güven Hokna, Sinem Öztürk, Gökhan Mete, Nilgün Kasapbaşoğlu, Yeşim Salkım, Suavi Eren, Melik Eratik, Toygun Elem ve Fatma Karanfil.

Seri için müzakere yapılan oyunculara söylenen o kim, “İki Kolpo ’nın çok istediği bir sıra bu. Onun amacıyla teferruatlı olacak ömrü.” Diziyle ilgilendiren bir emare elan vereyim: Seri başladığında başı ayan olan mehabetli karakterler, ileride mecburen takacak başörtüsü.

Hikaye öyle çünkü.

Atv ’nin ekrana getireceği bu dizinin alacağı reyting, 70 ’li yıllarda yazdıkları ‘islamcı ’ uyuşma vasıtasıyla gönülden izleme edilen Yalın Yüksel Gençler ’mağara günümüz göstergeç izleyicisinde karşılığı olup olmadığını gösterecek.

Şayet bu iş kudretli olursa başta Yalın Yüksel Gençler tevessül etmek amacıyla ‘islamcı ’, ‘maneviyatçı ’ yazarların önü açılır, menfi taktirde bu akort böyle sürer.

Yüksek EYÜBOĞLU

 

Bir Cevap Yazın