Avrupa şampiyonu sportmen tutuklandı!

Sabah’tan Yüksek Oktay’ın haberine bakarak Kickboks’da Avrupa şampiyonluğu kâin milli sporcu Eren Kurşun Bayrampaşa’da kafe sahibi Alay Erdem’i yumruklayıp bıçakla yaraladığı iddiasıyla tutuklandı.

İstanbul Ağır Sıklet Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesine bakarak, Mermi sabık yıl 26 Kasım’da Bayrampaşa’da kafe sahibi Fazilet ile tartıştı. Erdem bu tam Mermi’un kafasını okşamaya kalkınca aralarında çekişme artık.

Mermi, kavga sırasında Yiğitlik’in ağzına sol yumruğu ile aynı posta vurdu. Arkası Sıra fenomen adına Fazilet’in yeğeni Ferhat Yiğitlik’in üstelik bulunduğu hareketli tıpkısı grup geldi.

Kalabalık arasında tek başına küsurat Kurşun ifadesinde, “Bilahare kimin kime vurduğunu bilmiyorum. Ben da 3 bıçak darbesi aldım. Olayların olduğu sırada benim işyerim kurşunlanmıştı. Fakat kim tarafından kurşunlandığını bilmiyorum. Alay’ı ego bıçaklamadım. Kendisine takkadak aynı ağırlık vurdum. Benim bıçağım üzerimdeydi. Ambulansta polisler aldı. Küçümseme ve yeğeni görüngü sırasında beni bıçakladı. Onlardan şikâyetçiyim” dedi.

Yiğitlik ise ifadesinde “Kickboks hocası namına bildiğim Mermi alıcı yerine kafeme geldi. O tam değişik müşterileri ve kafe çalışanlarını yanına çağırıp suratlarına pres atıp darp etti. Ego bile kendisini ikaz edince ağız dalaşı çıktı. Yüzüme zor attı. Birbirimize sarılarak yere düştük. Beni koltuk şeş ve ruh bölgesinden bıçakladıktan sonraları kaçtı” diye konuştu.

İddianamede Kurşun’un cidal sırasında kıytırık tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde hafif yaralandığı, Fazilet’in ise bıçak yarasının belli belirsiz olmadığı belirtildi. Mermi ‘kasten herif öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9 yıldan 15 yıla, emmi yeğen de 2 yıldan 5 yıla büyüklüğünde mapushane istemiyle yargılanacak.

Bir Cevap Yazın