Ay Yapım’dan Karadayı iddiasına cevap!..

Esbak Sözcü Gazetesi yayınladığı haberde ATV’de yayınlanan Karadayı dizisinde Atatürk’ün imzasının karartıldığını iddia etmişti. Kamer Yapım bu iddiayı yalanlayarak bir açıklama yaptı.

O SAHNEYİ IZLEMEK AMACIYLA TIKLAYIN (VIDEO)

Ay Yapım’ın açıklaması:

Karadayı dizisinin adliye sahnelerinin çekimi İstanbul’üstelik aynı lisenin daha geçmiş dekor haline getirilmiş salonunda gerçekleştirilmektedir. söz konusu hazır salonda seri ekibi zait ya da eksiklik her dekor değişikliği yapmamıştır.

Haberlerde akla hayale gelmeyecek aynı kanıt ile Atatürk imzasının kapatıldığı söylenmiştir, bu basın bildirisi ile beraber gönderilen fotoğrafta dahi görüldüğü amacıyla imza tabi ki oradadır ve hangi çekim sırasında ne de eser sırasında kapatılmamıştır. Yazının harflerinin büyüklüğü ile imzanın ki ayrımsız değildir, dolayısı ile yazı nişane sırasında ekranda imzadan henüz belirgin ve bembeyaz görünmektedir.

Daha geçmiş defalarca ayrıksı diziler ve programlarda ekrana mevrut bu dekorun böyle saçma bire bir tez üzere kullanılması ve kâh genel ağ sitelerinin bunu ciddiye alması aşağılık inanılmazdır.
Bilinmesini isteriz kim bu konu ile ilgili matbuat bülteni yayınlamak bile üzüntü vericidir.

Ay Imal

Bir Cevap Yazın