Ayça Erturan:

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in röportajı…

-‘Aşk Nerede ’ filminden başlayalım. Beyazperdede zahir aynı karakter göreceğiz?

Biricik karakterini canlandırıyorum. Ayrımsız kanalda veri editörü… Enerjik, birey ve az buçuk de sakar. 30 ’lu yaşlara mevrut, yaşıtlarının kâffesi evlenmiş amma kendisi elan evlenmemiş. Geçmiş başlarda bu ülkü idmansız ama çocukluktan bu yana ezeli rakibi Sidikli Feride ’nin dünyaevi haberini alınca yıkılıyor. Onun düğününe yalnız gitmemek üzere, kavalye bulmaya çalışıyor. Bu dönemde daim bindiği taksideki şoförü hiçbir zaman görmüyor. Tıpkı görüngü olduktan sonra taksiciyi görüyor ve davranışlar başlıyor.

– Senaryoyu kabul etmenizin nedeni neydi?

Biricik ’i ve hikayenin çatışmasını sevdim. Lezzetli tıpkı romantik komedi.

– Gişede belli bire bir rakamı geçince, filmin ikincisi gelir mi?

Öyle aynı misil koymadık amma ikinci filmi çekmeyi düşünüyoruz. Hikaye verimli. Bir Tane ’i bire bir elan atlatmak isterim.  Karakterden  hoşlanıyorum.

– Piyes, dizi ve sinema bütün güldürü türünde oynadınız. Görkem daha çok konusunda tamamen yapıştı diyebilir miyiz?

Güldürü mukaddes görevim kadar. Gülmek çok zer… İstersem karşımdakini ağlatırım, yer kötü moralini bozarım. Güldürmek ise haddinden fazla yumruk. Sağlıklı olsun Yılmaz (Erdoğan) abi sayesinde potansiyelimi elan acele keşfettim. Seçkin dönme biraz kişiyi güldürmezsem bayındır edemiyorum.

– ‘Evli ve Gazaplı ’ dizisine geçelim. Sizi ekranda bittabi göreceğiz?

Heves, bozulmamış ve bozulmamış benzeri ev kadını. Kocasına tutkun ve üç arkadaşı üzere o dahi ihanete uğruyor. Zat üslubuyla başa çıkma durumunu göreceğiz. Türkiye ’da aldatıldığı halde suskun çok kadın var ve ego onları hile ediyorum.

– Dört kadının bir arada olması takı oldu mu?

Eş işlerinden bilcümle korktum. Bu büyüklüğünde lezzetli dört kadın olur! Hepsini kemirmek istiyorum.

– Ana hayatta aldatılsanız hangi yapardınız?

Yemeden Içmeden sakinliğimi korurdum.

‘Ayaklarımın üzerinde durmak istedim ’

-‘Çok Evire Çevire Hareketler Bunlar ’ekibi ayrıldı mı?

Ayrılmadık. WhatsApp grubu kurduk. Herhangi Bir zaman yazışıyoruz. Öyle aynı ayrılma bahis konusu değil. Yılmaz abi ıslık çalsa, hepimiz gideriz. Alem yerine biraz özlük ayaklarımın üzerinde durmayı tercih ettim.

– ‘Çok Domuzuna Hareketler Bunlar ’ ekibi ‘Gülmece Dairesi ’ programını yapmaya başladı. O ekipten sıfır biraz kişiden birisiniz. Hastalık kadroda kayran almadınız?

Esasen hepimiz varız. Proje konuşulduğunda bilcümle beraber gittik. Zaten Iz Yenenler, İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Çalıştırıcı izlence yaptığı amacıyla zamanları kalmıyor. Ego dahi o sırada ‘Evli ve Hiddetli ’ dizisiyle görüşüyordum. Söz Gelişi programı izlemeye gitsem, dayanamam sahneye atlarım.

Skeç yazıyordunuz. Yazmaya devam ediyor musunuz?

Yazmada Yılmayan abi ustamsa, İbrahim Büyükak de kalfamdır. Bana yazarlığı İbrahim Büyükak öğretti. Deminden sinema filmi ve benzeri Mektup yazıyorum. Düzenlemek hiç vazgeçemeyeceğim bire bir öz… Yılmaz abinin dediği kabil yazdıkça kendimi yetiştiriyorum.

‘Dünyaevi değiştirmedi ’

– Sabık kamer Oğulcan Kırca, ‘Biz evlendik ’ açıklaması yaptı. Gerçeği sizden öğrenelim evlendiniz mi?

Güzeşte yıl evlendik. Düğünümüzü haddinden fazla sakladım. Düğünde arkadaşlardan dilek ettim kimesne o akşam foto paylaşmadı. Amma eşim sabık ay tıpkı balıkçıdan çıkarken, evlendiğimizi söyledi. Evlenmekten alım duyuyorum amma açıklamaktan hoşlanmıyorum.

-Evlilikten sonra hayatınızda bir başkalık oldu mu?

Oğulcan ’la 14 ’üncü senemiz. 13 yıl sonradan evlenmeye değişmeyen verdik. Farklılık olmuyor. Arada Sırada eve geldiğimde Oğulcan evi toplayıp öz koyduğu devir çokça hoşuma gidiyor. Oğulcan değişmedi melek kadar beni çekiyor henüz hangi yapsın.

– Gösterişli çalışmanıza bire bir husus diyor mu?

Kendisi direktör, babası de oyuncu olduğu üzere şartları biliyor. Ayrımsız de deli sevişme sahnelerim olmadı. Öpüşme sahnesi vardı, kızar mı diyerek düşünmüştüm. Sahneyi görüp, benimle espri yaptı.

Bir Cevap Yazın