Aykut Işıklar: ‘Demetlerden ayrımsız demet olunca…’

Ne alakası var demeyin. Basketçi İbrahim Kutluay az kaldı evleniyordu Akalın ile. Düğün salonu tutulmuş, masa örtüleri seçilmişti, ayrıca davetiyeler dahi dağıtılmıştı.

Yani düğüne üç ilkokul dönüş kala, ne olduysa oldu İbrahim Kutluay evlenmekten vazgeçti. Aha o günden beri birlikte Rabıt Akalın böyle. Süssüz değil, Cenabıhak hiçbir kıza göstermesin. Kendini gelinlikle düğünde hayalet ederken, ortada kalmışsın. Bundan elan şişman yıkım olmaz.

Rabıt’in henüz ahir aşklarını, evliliklerini on paralık ciddiye almamam bile bu yüzden. Yöntemince oynuyor kendisiyle ve biz gazetecilerle. O benim tanıdığım Sargı haddinden fazla akman, iyi niyetli, çocuksu bir kızdı. Şimdi de aşkın değiştiğini sanmıyorum. Belki mal ve şöhreti pres taşıdığı üzere az buçuk bozgun cins. Mülk ve şöhret kabadayıyı, delikanlıyı de bozarmış.

Bu yüzden arada sırada saçmalıyor cins. Benim kişisel görüşüm, bittabi kim ayrımsız görüşte olmayabilirsiniz. Bent katiyen ızdırap eş değildir, istese bile üzücü olanaksız. Doğrusu annesini tanısanız aceleten benim kabilinden düşünürsünüz. Karamürselli orta halli tıpkı ailenin kızıyken, yemeden içmeden domuzuna diye niteleyerek İstanbul’a getirtilen, on paralık sesi yokken adeta cebren hanende yapılan Bağ, bu noktaya tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi. Tanrı var, şarkıcılığını dahi sonuç iki yıl içre ilerletti.

Olur Bağ Akalın’ı adeta nikah masasında bekâr bırakan İbrahim Kutluay’a ne oldu? Koca Tanrı kullarını bazen sınıyor. Geçmiş üzülüyorsun ama sonra sevinip “Cenabıhak’ım bana makul yolu gösterdin” diyerek dua ediyorsun. Bittabi kalbin bozulmamış ise… Kutluay bile sonuç dakikada doğru yolu bulmuş benzer. Hanende Bandaj Akalın’ın, basketçi İbrahim Kutluay ile evlenince anlaşamayacakları, mutlu olamayacakları kesindi.

Evlilikleri ‘Yaradan’ marifetiyle akla yatkın yepyeni cins. Kutluay’ı ‘Allah korumuş’ diyebiliriz. Elbette evlenselerdi, Akalın birlikte başka koca olacaktı, magazin basını diline böyle dolayamayacaktı. Sabaha cebin garsonlarla muhatap olmayacaktı. Mehabetli Allah Kutluay’a öyle tıpkısı adam nasip etti kim… Ancak çok sevdiği kullarına yıldız tamam. Biliyorsunuz Bağ Şener, Türkiye güzelidir. Dahi birlikte söylence güzellerimizden.

Ece seçildiği yarışmanın organizasyonunda deli dolu rolüm vardı. Zira o günlerde Sabah Gazetesi magazin servisini yönetiyordum. Ilgi, jürinin büyük çoğunluğuyla ece seçildi. Sıradan şanlı adamakıllı kız idi. Kutluay ile evlenince şüphesiz herif ve anne olduğunu hepiniz görüyorsunuz. Kendini evine adayan idealist bire bir Türk kızı. Tanrı İbrahim Kutluay’ın kalbine göre kayırıcı verdi.

İnşallah Bent Akalın de ‘İki garson kovdurdu’, ‘Satıcı çocuğa bağırdı’ şeklindeki magazin muhabbetlerinden kurtulur. Tamamen işi ve eşiyle ilgilenir. Yeni eşini tanımıyorum, bittabi adam olduğunu bilmiyorum. Değerlendirme yapamam. Ama Ilişki’i korumasına almış, sorumlu kayırıcı ve kıray olduğunu görüyorum.

Yapacakları sunu güzel husus şu, sakat çevrelerinden oluşmak. Yeni arkadaşlıklar olmak. Ilişki, eskiden öyle mülemma ki birilerine. Fakat görüşmezse kurtulup düzlüğe çıkabilir. Yoksa istemese de başı bilcümle belaya girer.

Benim anlamadığım laf, şeb dolaşan magazin muhabirlerine üstelik sunu gür Ilgi davranır. Onlar de yeryüzü çokça Ilişki’i severler. Olur, bozukluk hakeza zıt tanıtılıyor? Benim tanıdığım Rabıt’ten, lezzetli dille canını iste, çıkartıp versin…

AYKUT IŞIKLAR

Bir Cevap Yazın