Aykut Işıklar ‘Magazin haberlerini hiç okumuyorum’

Ayrıca birlik tersi sinirlenirim. Çünkü halkın ahmak yerine konmasına sabır edemiyorum. Özellikle hele o soru-yanıt röportajlar var ya… Kimi Vakit bu röportajları fail magazincilere telefon açıp “Kardeşim, mademki gerçekleri soracak yüreğin yok. Yazacak da güçlükle namevcut. Sebep geçtin karşısına? Neden halkı böyle aldatıyorsun? Gözünün içine baka baka biber dolması söylüyorlar. Sen da dinliyor, ’Filhakika bu değil mi ’ diyerek araya giremiyorsun, gerçekleri yazamıyorsun… Illet gazeteci yahut TV ’ci oldun? Git apayrı iş yap” diyesim geliyor.

Haberlerin ve röportajların yüzde yüzü dolma-dolan ile dolu. Ve mantıksız bakış açıları. Şimdiye dek hiçbir sanatçının doğruları söylediğini görmedim. Bütünü akıllıca, melaike kadar mebzul falan festekiz. Selim değil miyim, Türk halkını ahmak sanan gazeteci ve sanatçılarla işim olmadığı üzere birlikte izlemiyorum. İşim gereği göz ucuyla bakıp yalnız gülüyorum.
Düşünsenize Eren Ersoy, ün olurken kimseden arkalama görmemiş. Yani bunu okuyunca pes dedim. Yoksa 14 yıl hayatını paylaştığı evli barklı adam hayalet mi idi… Deminden şirketinde başmuallim olan göçüm şoförü Eyüp ’ü getiren Hüsamettin diye niteleyerek birisi tek mi yaşamadı? Tanrı ’ın değme haset böyle eğlenceli hikâyeler okuyunca ve yılların hakeza geçerse elbette ki magazin haberlerini okumazsın. Bütün söylüyorum, emanet ve olayların sâdır yüzü değil, görünmez hakikat yüzü haddinden fazla daha can alıcı. Sosyal değerleri var. Biz gazeteciler onları araştırıp beğenmek zorundayız. Halkı daha gür düşünmeye yöneltmeliyiz. Biz anlatıp, “Ongun düşün haa” demeliyiz. Akıbet günlerde gözüme çarpanlara bakıyorum üstelik…
Harun Pazubent, Kanaltürk ’te ’Müge ’ ile ’Gülşen ’e yanında kokain içildiğini söyledi. Birini vazıh meram gösterdi. Devrisi çağ ise Harun Kolçak izah yaparak sözlerini yalanlama etti. Hangi oldu dahi hakeza çark etti? Magazinciler ise konunun hiç üzerine gitmediler. Çünkü güçleri yetmedi. Amma kimsesiz saf oyuncusu olsa veya şarkıcı… Bürgü çarşaf fotoğrafları yayınlanırdı.

Aynı olayı Tarkan için üstelik yaptılar. “Suçu çakılı, 7 yıl ceza araç” diye niteleyerek yazıp durdular. Ama Tarkan elini kolunu sallayarak Amerika ’evet gitti. New York ’taki evini satıp gelecekmiş. Bakalım o evi mi satacak, yoksa buradaki evlerini mi? Metal davasında stabil aklanma kararı çıkmadan gelmez. Tarkan böylecene iki ahit gözaltında tutularak, bu iddiadan yırttı diyelim. Evet olaya adı müdahil ikisi erkek biri karı gazeteci, cemiyet hayatının yakından tanıdığı işadamları ne olacak? Haydi hatun gazeteci, kocası sebebiyle aradan sıyrıldı. İsmi üstelik medyada geçmedi. Diğer kişiler eroin şebekesi elemanı adına mı mezara girecek?

Gelelim Defne Samyeli Hanım ’ın durumuna… 10 yıl geçmiş “Bravo Defne ’ye… Melih Kibar Ağabeyi ile sabahlara kadar stüdyoda çalışıp albüm yaptı” diye yazdığımda kötüye çekmiş, Ankara ’da sorun açmıştı. İkimiz da İstanbul ’birlikte otururken Ankara ’bile(!) sorun… O zamanın parası ile 9 bin liramı almıştı. Şimdi zaaf ediyorum. Bakalım Ayşe Özgün ’e ne yapacak? Ayşe Özgün milyonların gözüne baka baka kocasını aldattığını, “Servet bitti hainlik başladı” gibi laflar etti. Bunların onda birini ben söylesem, ilkokul milyonluk dava açardı. Gelişmeleri çok alçalma ediyorum.
Bu arada ego birlikte yavaş yavaş ortama uyuyorum. Anlayışı ve acımayı defterimden hazfetmek üzereyim. Bir yolda yürümeye değişmeyen verdim. Madem anca elkızı böyle… Terbiyesizlere mahkemede hadlerini bildireceğim. Birkaçını mahkemeye verdim da. Gözyaşına falan bakmayacağım. Bu ülkede bütün düşüncelerini boş söyleyen gazeteciler mi hakimlere hesap verecek. Yakında bombaları patlayacak…

Aykut IŞIKLAR/ZAMAN

Bir Cevap Yazın