Aykut Işıklar: ‘Oktay kardeş…’

Oktay Orijin teknede eşinin bikinili fotoğraflarını çekici paparazzilerden intikam almaya azimli.

Önce “Başbakan ’a betik yazacağım, magazincileri şekva edeceğim. Medyaya hususi yaşamla ait bire bir yasa hazırlatmasını arzu edeceğim” diyordu. Şimdi olayı elan müstakbel götürüp, sanatkâr arkadaşlarına tıpkısı ’beyanname ’ imzalatıyor. Bildirgede “Kamusal alanlar sanatçının hapishanesi olmamalıdır. Magazin haberleri toplum üstünde dejenerasyona, yıpratmaya defa açmaktadır. Hususi yaşamın gizliliği ihlal edilmektedir. Sanatçılar bu kabil haberlere alet edilmemeli” kabil efkâr düzlük alıyor. Kök kabil düşünen zorlu çok sanatkâr var.

Örneğin evliyken otel odasında kızlarla yakalanan Tamer Karadağlı, haddinden fazla içip yerlerde sürünürken fotoğraflanan Timuçin Salim… Yani magazincilerle başı belaya giren birçok aktör Kaynarca ’nın yanı sıra. Oktay Eşme çokça esaslı!.. Ama kem… Bu işin kapsamını elan degaje tutmalı. Hemen, ün olup parayı bulan ünlü rical değil, yola eskimemiş eski tüvana kızlar üstelik medyada özel yaşam yasasından faydalanmalı.

Demin devir tünelinde yürüyorum, şöyle on sene öncesine gidiyorum. Oktay Asıl akşamları Ortaköy kahvehanelerine takılırdı. Beraberinde üstelik sevgilisi Bent Akbağ olurdu. Henüz ahir yıllarda Özgü Namal ile iri amor yaşadı. Evlendi, evlenecekler haberi Allah ’ın seçkin haset gazetelerde yayınlanırdı.

Üste, Özgü ’yü eksantrik kızlarla aldattığı bile çok yazılıp çizildi. Bu duyum sebebiyle magazincilerle eş oldu. Nerede rastlasa dakikalarca ahbapça etti. Ne devir kim Kurtlar Vadisi ’nde oynadı… Şöhreti güzelce yakaladı, bereketli parayı buldu, evler, tekneler, arabalar aldı… Işte o antlaşma yürüyüşü, bakışı, tavrı gelişigüzel şeyi değişti. Şimdi eminim kendini Valör İnanır ’dan elan nazik oyuncu sanıyordur. Tanrı ’ınızı severseniz söyleyin, hangi özelliği var? Sokaklar Hazine ’larla dolu değil mi? Evlenince de aktörlerin hususi yaşamını korumaya başladı. Acep Başmaklık Namal ile o skandal haberleri çıkmasaydı, ki Orijin ’yı ayırt ederdi? Temas dizide yer birkaç beş süper dilaver oynuyor.

Bu konuyu çabucak Oktay Pınar üzere konuşuyorum sanmayın. Gür yeknesak diyerek. Yolun başında ceketini ilikleyip, boynunu bükerek “Hakkımda hangi yazarsan yaz” diyen yüzlerce delikanlıyla karşılaştım. Gazetelerde fotoğrafı çıksın diyerek model kızları, dünyalık karşılığı beraberinde dolaştıran şarkıcılar bulunmayan mu? Ukrayna ’daki bütün güzel kızlar canan veya adaklı yapıldı. İşine mevrut leş oyunlarda medyaya ’canım cicim ’ deniliyor. Zira halkla kontağı medya kurabilir. Yöntemince gazete ve TV ’lere muhtaçlar. Amma işi bitince ’Bizim birlikte hususi yaşamımız var ’ diyerek feryat figan…

Son cümlelerim Oktay Memba kardeşe. Şurası kabul cilt, eğer bir zamanlar magazinciler seni sevmeseydi, ayrımsız özdek olamazdın. O vahim koca bakışları yetmezdi. Kamu Demet Akbağ ve Saf Namal haberlerine yakarış vücut. Yalanlara, seni üzenlere üstelik. Senin ustan Mesabe İnanır, modacı Sevgili Yan ’nın eseridir. Ayar ’i cemiyet içine Sevgili çıkardı. Tarık Cari ’ı Emel Sayın ile dedikoduları yüceltti. Bunları yapmayan Aytaç Arman ise bak şimdi nerede? Haa önümüzdeki yaz, teknende dolaşırken eşine banko sınırlı mayo giydir…

Aykut IŞIKLAR

Bir Cevap Yazın