Aykut Işıklar ‘taciz tartışması’nı yazdı..

Taciz tartışması

Sayın ve birlikte sevgili ’Şişman Türk düşünürü Hıncal Uluç ’, Tanzanya ’evet gittiniz mi?

Gelenek-görenek, örf, skor, din, dünyaya göz açıları, hayat tarzları, sıkılma-utanma duygularını biliyor musunuz? Özetle Tanzanyalı şüphesiz bir insandır?

Türkiye bitti, Tanzanya ’yı düzeltmeye kalkan Hıncal Uluç anlaşılan ki Kraliçe Vahapoğlu ’na cani yapıyor. Için düzenlemek amacıyla tıpkı bahane bulmuş. Yazsın ki kız, ’anonsör ve fıkracı ’ kontenjanından avanta, pardon paralı amal kapsın. Tanzanya gezisinde hangi yaptı, birçok dünyalık kazandı acaba? Tele-kızların köşe yazarı olduğu ülkede Kraliçe Vahapoğlu dahi tamam. Hassaten bildirme pir Türk kadını dahi sayılır.

Durun bitmedi. Asıl konuya demincek geliyorum. Hıncal Uluç ’a iki üç tüm göndermem gerekiyor. Bire Bir Tanzanyalı ayvaz ’Şayet yalnızsanız, size yordam yapabilirim ’ derse veya ’Evli misiniz ’ diye sorarsa bu tensel taciz olamaz. Zira Afrikalı erkekler seksüel tacizin ne olduğunu bilmez. Seni severse ki sevmesi üzere da güzel bire bir ’Jambo ’ demen yeterlidir.

Afrikalı amacıyla bizdeki namus kavramı tek yoktur. Günücülük üstelik… Avrupa ve Amerikan işyerlerindeki şakalar, tekâlif halk dili ile asılmalar yoktur orada. İki tarafın canı isterse on paralık maslahat gayrimümkün. Biri birinin elinden tutup gider.

Henüz üç dini, Hazreti Muhammet (S.A.V.), Hz. İsa ve Hz. Musa ’nın kim olduğunu bilmeyen insanlar üzere cinsî taciz ne kim… Kırk yıl anlatsan anlamaz. Başkaca şaşırır.

Aynı sıkıntı Tanzanya, Burundi, Kenya kabil mutedil Afrika ülkelerini dolaşıp bunları şahsen yerinde hoşnutluk sevgili Hıncal Uluç…

Ezcümle orada kimesne tacize uğramıyor. Kafasına bakarak hayatını yaşıyor. Ece Vahapoğlu kabil namusuna baskısız kızlarımız gitmesin…

Aykut Işıklar /Zaman

Bir Cevap Yazın