Aykut Işıklar: ‘Uğur Dündar unutuldu demin de..’

Ara Sıra gazeteciler dünyada olup bitenleri bıraktı, vakit kaybetmeden bu konuyla uğraşıyor. Sözde 80 milyon lirayı kurtarırsa, Acun’dan komisyon alacakmış üzere… İşin matrak yanı, Acun da bu konuda yani mülk konularında tafsilatlı açıklamalar yapmıyor. “Param noksan gibi. Bu yıpranmamış nitelik değil kim. Mal on paralık muhteşem değil. Parayla feyiz olmuyor. Ayrıksı TV kanalları üstelik beni istiyor amma değişmez karar vermiş değilim. Gönlüm elan ilk ayn ağrımdan yana” kabil çevir hafriyat yanmasın tarzında konuşuyor. Anlayabilene amor olsun.

Acun Ilıcalı hakeza değirmi ve esrarlı konuşurken, değme şeyi haddinden fazla ongun alim gazetecilerse kıymetlendirme konusunda istimara yapıyor. Yer fenası da Acun’a neymiş çokça üzülüyorlar… Açgözlü susuz noksan, evine savuşturmak götürecek parası namevcut, eşi o mehabetli tekneye motorin alıp üstelik Yunan adalarını dolaşamıyor, sevgilisi ise kaldığı otelde Acun’a yıkım olmasın diye niteleyerek dide servisinden limonata de isteyemiyor kabilinden üzere… Güler misin, ağlar mısın karar veremiyorum. Adam üç ilkokul yıl içre medya patronlarından çokça elan çok mal yapmış.

Bu konuda çokça hususi yeteneği var. Haddinden Fazla iptila edenler Can Tanrıyar’a sorsun. Adam çiş yapmaya dahi hususi uçağıyla gidiyor, gazeteciler halka zahir gösteriyor. Aslında bu asıl gazeteciler birlikte selim. Bakarsın Acun, şekerli tıpkı hareket teklif kadir. Acun Medya’birlikte çalışanlardan biri tamam. Niye kapıyı kapatsın kim?

Kısaca günlerdir işi gücü hassaten Suriye ile uğraş tehlikesini da unutup, Dünya Ilıcalı’nın Show TV’birlikte artan parasını düşünüyoruz. “Ne yapsak bile acaba bu parayı alsak” diyerek planlar yapıyoruz. Evet madalyonun bire bir da peş yüzü olduğunu illet unutuyoruz? O tarafta üstelik Show TV yönetimi var. Onlara dahi sormamız gerekmiyor mu? “Böyle tıpkı alacak var mı” diye niteleyerek… Üst yüzüne bakıp, gördüklerini yorumlayacak kimesne namevcut.

Ya Show TV patronu Mehmet Emniyetli Karamehmet’in kafası atıp de “Şimdiye arbede kazandığı milyonlarca liraya saysın. Ihtimal üstelik benim Dünya’dan 80 milyon liralık alacağım var. Şu SMS ile mevrut paraları kim biliyor? Acun’un alacağını yazıp çizen gazeteciler Show TV’nin saymanlık servisinde mi çalışıyorlar? Yoksa Turkcell’da mi? Acun şimdiye çatışma aldığı verdiği mecmu paraları ortaya çıkarsın, kimin kimden alacağı vereceği olduğu ortaya çıksın. Bittabi Acun evi, uçağı, arabası, arsası, teknesi yani bilcümle servetini bile açıklasın. Nereye birçok kuruş verdi, faturalarıyla göstersin” derse hangi olacak?

Öyle ya temas olaya iki taraftan okşamak gerekiyor. Tek tarafta gördüklerin yanıltır… Üç kamer geçmiş birlikte Meram Dündar için hakeza kent efsaneleri yazılmıştı. Star TV’yi Tekevvün Grubu satın alınca Kasıt Dündar boşta kalmıştı. Zira Tekevvün’un ürün ilkeleri farklıydı. Daha yansız ve yeni isimlerle işlemek istiyordu. Aaa sen misin bunu yapan? Kâh arkadaşlarımız Star TV’nin bozuk sahibi Münevver Doğan ile kullanılmamış sahibi Ferit Şahenk’i yurt haini zar etti. Anca ayrımsız gelgel yarattılar kim onlara görev vatanı ve milleti için yürekli habercilik işleyen Kasıt Dündar yöntemince kapıya gecekondu. Yavrularıyla alay malay aç susuz kaldı.

Dündar de sıhhatli olsun, TV’leri konu bap dolaşıp, ‘kovulan aylak gazeteciyi’ bir güzel oynadı. Evet bu arada servetini neden tek açıklamadı? Geçit tepelerindeki ve Bozcaada’daki evi dillere destandır. 40 yıldır arz haddinden fazla servet kazanan iletişim araçları mensubu oldu. Madem saydamlık, bunları da hayranlarına açıklasaydı ya… Vatandaş da huzur içinde uyusaydı.

Kargış gazeteci kardeşlerim, hangi peki biraz düşünün. Duygu sömürüsü fayrap etmek istiyorsanız, atıl ve evsiz o büyüklüğünde çaplı gazeteci arkadaşımız var kim…

AYKUT IŞIKLAR

 

Bir Cevap Yazın