Aykut Işıklar ünlü hanımları eleştirdi

Rastgele işi denediler amma bire bir baltaya er kişi olamadılar

Yıllardır seçme işi deneyip, birinde birlikte kalburüstü olamayan ünlü kadınlar, size sesleniyorum…
 
Allahınızı severseniz bırakın şu işleri. Ensesi Kalın adam mı bulacaksınız, mağaza açıp ticarete mi atılacaksınız bilemem, ne yapacaksanız yapın şu âlemden çekip gidin bundan sonra…

Gençlerin önünü açın. Sizi gazetelerde görmekten bıktık.

Şöyle benzeri çevrenize bakın. Beyaz Perde ve TV okullarından mezun hangi kadar yetenekli ve adamakıllı genç, punt tanınması için bekliyor. “Belki aynı TV dizisinde ongun gösteriş verirler dahi kendimi akseptans ettiririm” diye hayaller kuruyor.

Veya birinci sınıf bir TV programında ‘anonsör’ doğmak istiyor. Aktör ajanslarında birbirinden yetenekli yüzlerce güzel güre var.

Meltem Cumbul, Helin Avşar, Bahir Aker gibiler yanlarında az ümranlı mahallenin çok mütekâmil kızı üzere durur.

Bölüt ‘Sanatçı’ diyerek tanıtılanlar

Yıllardır akla mevrut herhangi bir aha yıldız tanındığı halde, benzeri molekül olamayan bu kadınları halka ‘sanatçı’ diye niteleyerek tanıtan gazetecilerden de bıktık.

Öyle çok derinlere inip elektronik beyin, ansiklopedi falanca karıştırmadım. Hemen sonuç 40 yılı şöyle bire bir düşündüm. Aklıma geçmiş gelenlere bakın hele…

Beyaz Perde, TV dizisi, takdimcilik akla mevrut değme işi deneyen Meltem Cumbul henüz ne bekliyor?

Sabık hafta da Londra’dahi olimpiyat meşalesini taşıtmışlar. Amerika’yı, Hindistan’ı denedi. Hangi kaldı?

Deniz Akkaya adındaki evire çevire kadının denemediği gelişim var mı?

Hangisinde kalburüstü oldu. Tıpı Tıpına Deniz Aker gibi. Bütün bildirme ferah projeleri kaptı. Olup olacağı bu işte…

Berna Laçin ayrımlı mı sözde? Ona tanınan punt kime tanındı? Son zamanlarda gelişigüzel taşın altından sâdır Kraliçe Vahapoğlu ile Esra Sönmezer sizce nedir?

TV sunucusu mu yoksa oyuncu mu? Bence zaman kaybı… Helin Avşar şayet Hayal Avşar’ın kardeşi olmasa, seçme mağazada tezgâhtar birlikte olamazdı.

Çiy Dönmez dahi ak yazılı eş. TV’üstelik sunucu olarak yola bundan sonra, akla gelen herhangi bir işi denedi. Peki demincek nerede? Aysu Baceoğlu deminden ne aksiyon yapıyor?

Seren Serengil bu tuvalet otomobilleri bittabi alıyor. Annesi mi? Seren 30 yıldır tıpkı husus olacağım diyerek bekliyor. Beğenmediği Gülben Akil Baliğ büyüklüğünde de olamadı. Eyşan Özhim dahi farklı değil. Vakit Kaybetmeden henüz düşüncesiz ve münevver.

Model, misil, salon yöneticisi derken beyaz perde filmine yapımcı de oldu ama tıpkısı madde olamadı. Keşki tendürüst yönetmenle evlense üstelik çoluk çocuğa karışsa…

Bakın bu konuda arz akılı kadın Gül Gölge Gocunmak oldu. TV’bile Çiçek Taksi’de figüran namına yola daha çok, bir paparazzi programında takdimcilik yaparken güzelliğini gösterdi ve henüz yolun başında evlenip iki yavru annesi oldu. Demin ata biniyor, golf oynuyor ve tatile nereye gitsem diyerek yağız esmer düşünüyor.

Yiğidi öldür ama hakkını yiyecek demişler. Hiçbir özelliği olmamasına rağmen (güzellik sayılmaz) oyuncu ve anonsör olan Bulak Altuğ parasını koyacak düzlük bulamıyor.

Buyurmak kim bire bir baltaya sap oldu. Bire Bir sıraya Imge Afşar, Gülben Akil Baliğ ve Petek Dinçöz’ü üstelik koyabiliriz. Bu yetenekle tek olmazsa varlıklı eş oluyorlar. Üçünün de huruç yolu bir.

Parayı okuyuculuk ve TV reklamlarından buldular. Oyunu bu ülkenin kurallarına bakarak oynadılar. Sakın Ses Sayan’ı tıpkısı kategoriye koymayın. Seda şarkıcı adına bu aleme girdi ve assolistken TV’ye transfer oldu.

Sibel Can, Eren Ersoy ve Ebru Çağcıl dahi mevsuk şarkıcıdır. Allah onlara patırtılı vermiştir…

AYKUT IŞIKLAR

Bir Cevap Yazın