AYKUT IŞIKLAR YAZDI…

Evet Beklenti çıkıp “Zerrin bana tecavüz etti” derse…

Beklenti Güner ’in babası Ankara ’nın en nazik plaka tevzi şirketi Site ’mağara sahibi idi. Plakçılar İstanbul ’bile geçmiş Sirkeci Şarki Hisse Senedi Hanı ’nda, sonraları Unkapanı İMÇ ’üstelik idi ama… Sâdır seçme plaka evvel Ankara ’de Kent Plak deposuna masraf, oradan Türkiye ’nin ciharıyek yanına dağılırdı. Ama Beklenti Güner tek ahit babasının parası ile gezip eğlenen, yaramazlık fail kıray olmadı. Bütün çalıştı, babasının servetine dünyalık kattı. 70 ’li yılların ortalarında da İstanbul ’a gelip ayrı şirket kurdu. bu arada çok güzel ve görgülü Ankaralı flörtü ile evlendi. Dağıtım işine yapımevini arttırma etti. Özellikle ’İkimiz Benzeri Fidanız Tülay ’ kadar stabil haddinden fazla taze sanatçıya resimlik yaptı. Unkapanı çarşısının her ant en varlıklı ve ateş parçası yapımcısı oldu. beraber yüzlerce uluslararası yapımcının temsilcisi oldu. Halen dinlediğinizin klasik müzik albümleri 35 yıldır Ümit Güner eliyle piyasaya çıkarılır.

Ezcümle Ümit Güner, varlıklı, haddinden fazla ışıklı, gündeş, konuşkan ve sıcakkanlı tıpkısı adamdır. Sanırım zaman 55 yaşlarında. Katmerli nazik olduğu üzere mütenevvi hastalıklar geçirdi. Amerika ’birlikte yaşıyor. Ama sıkça geliyor. “Etraflı zamandır görmediğim, bacanak olduğum, görüşebileceğim üç-beş yapımcıdan biridir” diyorum. bir zamanlar ailecek görüşürdük. Familya gelip gitmeleri falanca. Eşini haddinden fazla bereketli tanıyorum, Nebahat Yüz ’nin güzeli idi.

Ancak Ümit şu günlerde magazin basınında o büyüklüğünde ayrımlı anlatılıyor ki inanamıyorum. Sözde tecavüzcü Coşkun…

Bu olayı 1976 yılında Van ’da çeri iken öğrenmiştim. Evet Zerrin Özer ya de ablası Tülay mektupta yazmıştı. Tabiatıyla akıllıcasına mu, iftira mı bilemem. Amma 2009 ’birlikte şimdi konuşulması artık vukufsuz tadı verdi.

Zerrin gündeme karışmak için mi yapıyor, yoksa Zerrin ’e soracak soru bulamayan gazeteciler mi deşiyor… Rastgele beş yılda aynı, neymiş dün ergin kabil ısıtılıp sofraya geliyor. Meğerse Fulya ’e kimin taarruz ettiği Türk halkının tek umurunda değil. Dersin ki 17 kiloluk benzeri kıza cebren… Zerrin o zamanlar maşallah, kapılardan geçemezdi.

Canan Ümit, sözü edilen kişinin sen olduğunu sistem biliyor. Fısıltı gazetesi TV ’lerden elan çalışkan… Bu alemdeki yeryüzü ahmak hayat birlikte seni hatırlıyor. Çık ortaya pozisyon. Veya avukatın konuşsun. Bu makul mu, yoksa Zerrin ’mağara rüyası mı? Bühtan ise söyle. Ihtimal Fulya Özer sana atak etti.

Ama hangi peki, şu 35 yıllık Zerrin ’in hücum hikâyesini dinlemekten kurtulalım. Eksantrik birisi Zerrin ’e tecavüz etsin. Yüreği varsa. Alelhusus eskiden. 120 kilo iken adamın konusunda aynı düşse… Akva kemiği kalmazdı. Kim kime tecavüz etmiş görürdün. Ben bizzat bıktım. Başka bahis mu, malumat mi bulunmayan?

Aykut Işıklar /Bugün

Bir Cevap Yazın