AYKUT IŞIKLAR YAZDI

Sabık dönem Kenan Erçetingöz ’ün Yazı 1 ’deki TV programına Gülben Akil Baliğ misafir iken canip stüdyoda zat programına gelen Imge Avşar şaşırtı yapmıştı. Fen vermeden basık diye niteleyerek Kenan ile Gülben ’in arasına dalmıştı. Çok de berceste aynı program olmuştu. Yeryüzü azından doğaçlama olduğu üzere izleyenler esenlik almıştı. Diyaloglar ilgiyle olmuştu. Magazin gazetecileri iki şarkıcı-artisti senelerce küskün, düşman üzere gösterdiği üzere umum şaşırmıştı.

Devrisi günü bu fenomen yazılmış basında yani gazetelerde ’Yılın buluşması ’, ’Balaban mülakat ’ hassaten ’Tarihi kavuşma ’ namına gösterildi. Rüya Avşar ile Gülben Ergen ’mağara TV yayınında bile gelmesi, birbirine “Şuranı kıskandım”, “Gel birlikte seni kaşıyayım” demesi sıra oldu.

Oysa buut çok ayrımlı. Gülben Akil Baliğ ile Hayal Avşar birbirini haddinden fazla çarkıt yıllardan tanır. Karşılaşmak hangi kelime neredeyse elti oluyorlardı. Hülya ’nın sunu şişman aşkı, rahmetlik esas ve babasının yer sevdiği flörtü ile Gülben ’in bu âlemdeki önce iri aşkı kardeşti. Peki, tamam Kayserili çok ünlü ve o zamanlar çok zengin ailenin iki oğlu, Görüntü ile Gülben ’mağara arz nazik aşkı idi.

Imge o ahit Ataköy 5. Bölük ’üstelik kirada otururdu. Kayserili aşkı her akşam ezanı o eve harcama, rahmetli babasıyla tavla oynardı. Merhum Ihtişam Afşar damadı olmasını çok isterdi. Amma olmadı nedense. Kayserili delikanlı bambaşka tıpkısı kız ile evlenip, piyasadan çekildi. Görüntü Afşar ’dan ilk birçok adlı kadınla üstelik beraber olmuştu.

Kayserili kardeş ise Gülben Akil Baliğ ’mağara önce aşkıdır. Gülben Akil Baliğ seçkin bölüm sevgilisinin sahibi olduğu radyoya giderdi. Üste o radyoda Fatih Altaylı üstelik sabahları gazeteleri okurdu. Ara Sıra haberleri yorumlardı. Gülben ’i radyoda gördükçe sinir olurdu. O günlerde ben de o radyoda program hazırlayıp-sunduğum için deli dolu tanığıyım. Hiç unutman benzeri dolaşma Gülben kendini yayın yapılan stüdyoya kilitlemiş, “O, kortej verdiğin kırmızı otomobili almazsan hariç çıkmayacağım” diye niteleyerek bağırmıştı. Eee Altaylı sevap değil mi?

Ince lafın kısası ’Tarihi buluşma ’ haddinden fazla palavra benzeri benzetme. İki eş, şayet Kayserili iki kardeş o zamanlar “Hee” deseydi birbirine ’elti ’ diyecekti. Söz Gelişi Gülben ’mağara çocukları, Rüya ’ya amcasının eşi olduğu için yenge diyecekti. Bittabi aynı uzanım Görüntü ’nın çocukları amacıyla de geçerli.

Kayserili iki kardeşin ismini hele yazmıyorum. İkisi da şimdi çok bahtiyar. Eşleri de Imge ve Gülben ’den daha evire çevire. Üstelik babalar…

Aykut Işıklar /Zaman

Bir Cevap Yazın