AYKUT IŞIKLAR YAZDI…

Seda Sayan’ı taşıyacak koca kaldı mı?Uslu, ileriyi görebilen, koyu düşünen, hisleri akva insanlar bahtiyar olmaz mı?Kâh selen adamlarının dediği kabil, “Bahtiyarlık yalnız aptallara mı başmaklık?” Temas şeyin peş yüzünü dahi görebilen, kendini kandırmayan insanın mutlu olmaya hakkı yok mu?

Bunlar Ses Sayan’ın ayrılacağını duyduğum ant aklıma mevrut sorular yahut düşünceler… “Ses Sayan’ın yuvası üstünde esmer bulutlar dolaşmaya başladı” başlığını gördüğüm an aklıma Ses Sayan’ın ne büyüklüğünde akil ve kendini aşmış bir kadın olduğu geldi. Sonraları dedim kim kendime, “Ee çokça alışılagelen. Dinç Onur’un Seda üzere tıpkı kadını taşıması çokça yumruk. Bırakın taşımayı, anlayamaz da. Aradan 30 yıl geçse birlikte…”

Ses Sayan bu noktaya tırnakları ile kaymakamlık ilçe geldi. Deneyim ile komple beynini hangi genç erkek anlar, ona erkeklik yapabilir?

Seda, geçmiş beynine, bilgisine, zekasına, duruşuna hayran olacak, bilahare “O benim” diyerek aşırma olacak… Nerdeeee? Eğer o erkeği bulursa kulu kölesi olacağına eminim. Ölene dek elini bırakmaz. Ama bulana dek da aramaya devam edecek kadar yürekli. Gelişigüzel şeyi toplumun önünde. Bazıları kabil kapı arkasında rastgele naneyi yiyip, hanımefendi üzere ortaya çıkmıyor.

Detaylar ile uğraşmayın. Bu kıray birlikte Seda’yı taşıyamadı deyip, geçin…

Aykut Işıklar /Bugün

Bir Cevap Yazın